„Prześcignąć swój czas” – Kariera Ireny Szewińskiej od kulis.
Biografia naszej Patronki

Była prawdziwą gwiazdą bieżni, obsypaną medalami. Zapisała się na kartach historii polskiego i światowego sportu. Wielokrotna mistrzyni olimpijska Irena Szewińska to niezwykła osobowość. Do rąk czytelników trafiła historia jej życia. Biografię pt. „Prześcignąć swój czas” napisał dziennikarz Przeglądu Sportowego Maciej Petruczenko wraz z mężem sportsmenki Januszem Szewińskim. Książka powstawała od ponad 40 lat. Jest pięknym wspomnieniem nie tylko życia sportowego, ale też dalekich podróży i spotkań z najważniejszymi osobistościami świata polityki czy kultury. Premiera biografii odbyła się na początku września, uczestniczyło w niej ponad 200 osób, była niezwykle wzruszającym i sentymentalnym wieczorem wspomnień o Irenie Szewińskiej.

To już duga pozycja wydawnicza o Irenie Szewińskiej. Wcześniej został wydany album, w którym znalazły się fotografie naszej Patronki. Zdjęcia
w większości są wykonane przez Janusza Szewińskiego, męża siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej. Część z nich zrobił fotograf, ale też lekkoatleta – Leszek Fidusiewicz.

Zachęcany wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli a także lokalną społeczność do przeczytania niezwykłej biografii Patrona naszej szkoły oraz obejrzenia wspaniałego albumu, w którym znalazły się najważniejsze fotografie z życia Ireny Szewińskiej.