RODO  

logologo
logo
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Informacja o zajęciachZajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE

„Prześcignąć swój czas” – Kariera Ireny Szewińskiej od kulis.
Biografia naszej Patronki

Była prawdziwą gwiazdą bieżni, obsypaną medalami. Zapisała się na kartach historii polskiego i światowego sportu. Wielokrotna mistrzyni olimpijska Irena Szewińska to niezwykła osobowość. Do rąk czytelników trafiła historia jej życia. Biografię pt. „Prześcignąć swój czas” napisał dziennikarz Przeglądu Sportowego Maciej Petruczenko wraz z mężem sportsmenki Januszem Szewińskim. Książka powstawała od ponad 40 lat. Jest pięknym wspomnieniem nie tylko życia sportowego, ale też dalekich podróży i spotkań z najważniejszymi osobistościami świata polityki czy kultury. Premiera biografii odbyła się na początku września, uczestniczyło w niej ponad 200 osób, była niezwykle wzruszającym i sentymentalnym wieczorem wspomnień o Irenie Szewińskiej.

 

 

To już duga pozycja wydawnicza o Irenie Szewińskiej. Wcześniej został wydany album, w którym znalazły się fotografie naszej Patronki. Zdjęcia
w większości są wykonane przez Janusza Szewińskiego, męża siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej. Część z nich zrobił fotograf, ale też lekkoatleta – Leszek Fidusiewicz.

 

Zachęcany wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli a także lokalną społeczność do przeczytania niezwykłej biografii Patrona naszej szkoły oraz obejrzenia wspaniałego albumu, w którym znalazły się najważniejsze fotografie z życia Ireny Szewińskiej.


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2dabrowa@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©