Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicyNasza_świetlica_
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesy

Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK.

Dnia 29 listopada 2019 r .dyrektorzy szkół podstawowych z terenu Gminy Łomianki i Gminy Leoncin spotkali się w Szkole Podstawowej  nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach w celu zawarcia porozumienia w ramach rządowego programu "Aktywna Tablica".

Podczas spotkania powstała "Międzyszkolna sieć współpracy nauczycieli stosujących TIK". Szkoły tworzące sieć to:

1.Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach,

2.Szkoła Podstawowa  im. Jana Pawła II w Leoncinie.

Celem międzyszkolnej sieci współpracy nauczycieli stosujących TIK Aktywna tablica” jest rozwijanie kompetencji nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych oraz wypracowanie narzędzi, scenariuszy, materiałów, które będą pomocne w codziennej pracy na lekcjach.

WYKORZYSTANIE TABLICY W EDUKACJI WCZESNOSZKOLNEJ

W edukacji wczesnoszkolnej tablica multimedialna towarzyszy nam prawie na każdej lekcji. Wyświetlamy ciekawostki w formie krótkich filmów, obrazów, a także słuchowisk z obrazem. Na tablicy wyświetlamy ćwiczenia, które dzieci rozwiązują w swoich ćwiczeniach papierowych, a także wiele zadań interaktywnych, wspomagających edukację.

PUZZLE Z MICKIEWICZEM W TLE

OŻYWIAMY SZTUKĘ - KREATYWNIE NA JĘZYKU POLSKIM

Lekcja geografii w klasie ósmej.

Temat: Różne oblicza Afryki.

Kreatywne lekcje plastyki z wykorzystaniem TIK

Lekcja biologii w klasie szóstej.
  Temat: Ryby- środowisko życia i cechy budowy.

Lekcja przyrody w klasie czwartej.
   Temat: Świat substancji.