RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Zajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesyKonkursy - aktualności

    ROK SZKOLNY 2019/2020    

Konkurs

NAJPIĘKNIESZE KWIATY DLA MAMY I TATY       

 

  REGULAMIN KONKURSU
 

 

WYNIKI KONKURSU

 

 


 

Konkurs Wielkanocny!

Drodzy uczniowie, zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie świetlicowym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Prace możecie przesyłać do nas na adres e-mail: sp2lomianki.konkurs@gmail.com W temacie prosimy wpisywać imię, nazwisko oraz klasę.  Zdjęcia wysyłajcie do 13 kwietnia. Pełen regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Świetlica.Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie! Magdalena Hajduk i Ewa Siejko

Ps. Już nie możemy się doczekać na Wasze prace!

      REGULAMIN KONKURSU

 


 

Na naszej świetlicy lubimy budować ciekawe budowle, a z chustą jest wiele radości i zabawy!

Justyna Ewdakimow, Małgorzata Korytko

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 

 


 

Andrzejki, Andrzejki

W tym roku szkolnym klasy 3 postanowiły zrobić niespodziankę swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych, i przygotowały popołudnie z wróżbami i fotobudką. Było wesoło i głośno. Impreza okazała się doskonałym wstępem do Balu Andrzejkowego.

Ewa Siejko

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


W naszej świetlicy

      Świetlica klasy 0B to magiczne miejsce, w którym miło, kreatywnie i wesoło spędzamy czas. Dzieci uczą się tutaj współdziałania w grupie, poszanowania określonych norm i reguł oraz kształtują umiejętności komunikowania się.
Uczymy się wyrażać emocje i zarządzać nimi, mówić o nich, aby tworzyć potrzebne i zarazem bezpieczne relacje z rówieśnikami.
W ramach zajęć świetlicowych moi podopieczni uczestniczą w różnorodnych zajęciach dostosowanych do ich potrzeb, możliwości i uzdolnień.
Obok zajęć plastyczno - manualnych są zajęcia umuzykalniające i czytelnicze, dzieci biorą czynny udział w rozmowach, pogadankach i zabawach ruchowych na dywanie.
Gdy pogoda nam sprzyja wychodzimy na szkolny plac zabaw, by pozytywnie spożytkować nadmiar energii, a także rozwijać umiejętności sportowe.
Dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów, głównie chłopców cieszą się kolorowe klocki konstrukcyjne, z których można ,,wyczarować”prawie wszystko – statki kosmiczne, samoloty, fortece, wieżowce i inne wynalazki.
Dziewczynki lubią wcielać się w różne role podczas zabaw tematycznych : w sklep, w szkołę czy w restaurację, lubią rysować, śpiewać poznane piosenki i tańczyć.
Pomimo wielu zajęć nasza świetlica jest przede wszystkim miejscem zabaw i odpoczynku, miejscem gdzie każde dziecko niezależnie od jego uzdolnień i możliwości może się wykazać.
Taka jest nasza świetlica – dla każdego coś fajnego.

Emilia Gołębowska

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Z cyklu spotkanie z podróżnikiem – opowieść o Szwecji.

W ostatni dzień października świetliczaki miały okazję spotkać się z podróżnikami Anną i Krzysztofem Kobusami, obejrzeć piękne zdjęcia i wysłuchać  ciekawej opowieści o Szwecji. Dzieci nauczyły się powitania i pożegnania po szwedzku. Następnie udały się w cudowną podróż w miejsca opisane w książkach Astrid Lindgren i Selmy Lagerlof. Poznały mnóstwo ciekawostek dotyczących Szwecji m.in.: ulubione potrawy Szwedów, architekturę, historię Wikingów, „wszędobylskie” łosie i szwedzkie trolle. Wszystkim podobała się przygoda, w którą zabrali nas podróżnicy, dziękujemy i se dig czyli do zobaczenia!

Anna Smarzewska

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Wiwat wolontariat

Nikt (prawie nikt 😉)  tak nie potrafi zorganizować zabawy na Świetlicy jak wolontariusze z klas 8. Starsze koleżanki i koledzy prześcigają się w wymyślaniu rozrywek dla młodszych uczniów.

Mała próbka ich możliwości w fotorelacji.

Dziękuję z całego serca!

Agata Sawicka

 


A w świetlicy prawdziwa złota polska jesień!

Jesień w pełnej krasie. Uczniowie świetlicy przygotowali dekoracje. Mamy wspaniałe książkowe jeże na parapetach, bajecznie kolorowe liście na oknach, złociste dynie wyklejane krepiną. Czas płynie… niektórzy myślą już o zbliżającej się zimie i Gwiazdce 😉. Prace powstały dzięki pomysłowości i wsparciu p. Iwony, Ewy i Agaty.

Pozdrawiam słonecznie

Agata Sawicka

 


O tych, których już nie ma z nami…

 

Zbliżają się najbardziej refleksyjne święta w kalendarzu. Dużo rozmawiamy o tradycji Wszystkich Świętych, Święta Zmarłych, Zaduszkach,  obyczajach i zwyczajach rodzinnych związanych z tym świętem. Opowiadamy jak w innych krajach i kulturach obchodzi się ten szczególny dzień.

W klasie II a wywiązała się dyskusja nad wyższością święta Wszystkich Świętych a Halloween. Było i religijnie i demonicznie i do śmiechu. W świetlicowej galerii mogliśmy podziwiać  prace plastyczne dotyczące skojarzeń dzieciaków z nadchodzącymi świętami.

Agata Sawicka

 


 

Wyprawa Klas Pierwszych do Biblioteki Szkolnej 30.10.2019r.

Jak zwykle na świetlicy dzień bez nudy!

Wybraliśmy się z klasami I na lekcję biblioteczną. Pani Joanna opowiedziała nam o zasadach obowiązujących w bibliotece szkolnej. Ku naszej radości dzieciaki doskonale pamiętały z zerówki jak należy zachowywać się w bibliotece.

Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści: „Basia i śmieci”.

Z pewnością będziemy odwiedzać bibliotekę szkolną częściej.

Pozdrawiamy,

Agata Sawicka i Justyna Ewdakimow

Zdjęcia: Krzysztof Śliwiński

 


W świetlicy szkolnej nie jest nudno!

Uczniowie klasy 3a w trakcie zajęć na świetlicy mają czas aby realizować swoje zainteresowania i zacieśniać więzy z kolegami i koleżankami z klasy. W czasie trwania zajęć mamy czas aby się lepiej poznać, utrwalić zasady obowiązujące w klasie oraz realizować program opiekuńczo-wychowawczy. Podczas rozmów na dywanie poruszamy tematy, które są w danej chwili dla nas ważne oraz takie, które są uniwersalne. Godziny spędzane na świetlicy to także czas na wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami: malowanie, rysowanie, wyklejanie, etc. Jest to nie tylko dobra zabawa ale również ćwiczenie małej motoryki i rozwijanie wyobraźni. Wśród uczniów naszej klasy są pasjonaci gier planszowych, którym nie wystarczają już wszystkim znane warcaby czy szachy. W wolnym czasie tworzą własne, rozbudowane gry, a następnie organizują rozgrywki. Emocji nie brakuje!
Ogromną frajdę sprawia też uczniom tworzenie całych metropolii z mini wafli. Widok  spółpracujących ze sobą dzieci, pomagających realizować pomysły kolegów jest bardzo budujący. Cieszę się, że mam przyjemność pracować z kreatywnymi, chętnymi i radosnymi dziećmi.

...więcej...

 


Zabawy ruchowe na świetlicy.

Jedną z najbardziej ulubionych zabaw ruchowych na  świetlicy jest zabawa chusta animacyjną KLANZA. Zabawy z chustą animacyjną mogą spełniać różne cele i rozwijać wiele umiejętności:

 • ułatwiają integrację grupy,
 • ćwiczą refleks i spostrzegawczość,
 • wymagają skupienia uwagi oraz koncentracji,
 • ćwiczą zwinność i zręczność,
 • ćwiczą sprawność manualną,
 • rozwijają precyzję ruchów i małą motorykę.

 

Krzysztof Śliwiński

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Świetlica 3B

Świetlica 3b to miejsce gdzie uczniowie uwielbiają przebywać, nie nudzą się i dobrze się tu czują. Lubią działać w grupach o podobnych zainteresowaniach. Tu mogą rozwijać swoje pasje. Jedną z nich jest budowanie z klocków. Pomysłów jest mnóstwo. Budowanie zamków, baz historycznych, tras, garaży, kosmicznych pojazdów, domków dla lalek, postaci z bajek czy filmów to dla nich pestka. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Świetnie się przy tym bawią, rozmawiają i śmieją. Lubią urządzać wystawy, cieszyć oko tym co wymyślili. Często ich prace zostają do następnego dnia bo szkoda je burzyć.

Renata Świątczak

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Świetlicowy konkurs plastyczny „Irena Szewińska w oczach dziecka”

Zakończył się pierwszy w tym roku szkolnym świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Irena Szewińska w oczach dziecka”. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki wybitnej sportsmenki, patronki naszej szkoły – Ireny Szewińskiej. Jak zwykle świetliczaki  nas nie zawiodły😊 Dziękujemy uczestnikom za fantastyczne prace. Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów. Życzymy powodzenia 😊

Anna Smarzewska

Emilia Gołębowska

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


NASZA ŚWIETLICA

 

Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

 

Każdy rok przynosi w naszej szkole zmianę. Nowy rok szkolny rozpoczynamy w nowej lokalizacji świetlicy ogólnej. Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych.

 

Zajęcia świetlicowe realizujemy również w grupach klasowych I-III po zakończeniu zajęć edukacyjnych oraz nowo utworzonej w tym roku świetlicy dla uczniów klas IV-VI – tzw. KLUBIKU NASTOLATKA. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. 

 

Zajęcia na świetlicy szkolnej, to również sprawowanie opieki i zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię. Świetlica zapewnia dzieciom bezpieczeństwo przez stałą obecność wychowawcy. Wychowawca świetlicy realizuje w ciągu roku szkolnego zajęcia zgodne z planem pracy świetlicy.

 

W tym roku szkolnym, w ramach zajęć rekreacyjno- sportowych, oferujemy wszystkim uczniom z klas I-III zajęcia na basenie.

 

Świetlica czynna jest od godziny 7.00 do 17.30

Telefon do świetlicy - 510 484 871

Krzysztof Śliwiński

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


 

ROK SZKOLNY 2018/2019


 

 

Najpiękniejsza zakładka do książki

Rozstrzygnięto świetlicowy konkurs plastyczny na najciekawszą i najpiękniejszą zakładkę do książki. Komisja konkursowa postanowiła przyznać uczestnikom nagrody rzeczowe i dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:

Aleksandra Wachulak

Maksymilian Jaworski

Fabian Oszczyk

II miejsce otrzymali:

Adam Lipiński

Piotr Olesiński

Magdalena Rajska

III miejsce otrzymali:

Renata Misztal

Pola Kwiecińska

Marcel Hajduk

Wyróżnienia otrzymali:

Aurelia Zalewska

Hania Olszewska

Martyna Sepioł

Marysia Skwarek

Kalina Mamot

Oliwia Szozda

Marysia Duda

Lena Liebchen

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Iwona Tomczak

Anna Smarzewska

Emilia Gołębowska

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 

 


Produkcja na Dzień Mamy😀

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


METODA MALOWANIA 10 PALCAMI

Malowanie farbami sprawia naszym świetliczakom ogromną radość, poczucie zadowolenia, szczęścia, a dzięki metodzie malowania dziesięcioma paluszkami, uczniowie mogą w pełni się rozwijać i podejmować nowe wyzwania.

Iwona Tomczak

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Święto Niezapominajki 😊

W drugim tygodniu maja w czasie zajęć świetlicowych przypominaliśmy jak ważny jest szacunek do przyrody i jej ochrona. Dzieci poznawały rodzaje kwiatów występujące w Polsce oraz wykonywały prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Aura nam dopisywała, więc dużo czasu spędzaliśmy na szkolnym placu zabaw, gdzie jeszcze bardziej mogliśmy docenić piękno otaczającej nas przyrody.

Anna Smarzewska

 


Świetlica rozkwitła na wiosnę

 

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


RYBY Z KAMYKÓW, CZY ZABAWY ROZWIJAJĄCE WYOBRAŹNIĘ Z ELEMENTAMI ARTETERAPII

W trakcie czwartkowych zajęć świetlicowych dzieciaki „zaczarowały” kamienie w fantastyczne, kolorowe, „grube ryby”, którym nadano imiona J.

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Moja ulubiona postać z bajki

W dniu 4 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. Dzieci z naszego przedszkola, a także uczniowie klas 1 – 3 wzięły udział w konkursie i otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

I miejsce otrzymały:

ALEKSANDRA WACHULAK

KALINA MOMOT

ANTONINA KOZA

JULIA ROGOZIŃSKA

HANNA SURUŁO

ANNA PIĘTA

II miejsce otrzymali:

KLARA SIEJKO

MAKSYMILIAN ZAWORSKI

LENA ROGALSKA

ZOFIA ZŁOMSKA

LENA PIETRUS

MILENA FIJOŁEK…

NATASZA SAŁATKA

OLIWIA HURNIK

   

III miejsce otrzymały:

LENA LIEBCHEN

MAJA STARZYŃSKA

MARYSIA DUDA

KLAUDIA CICHOŃ

Wyróżnienie:

MARTYNA SEPIOŁ

ZOFIA ZAWISTOWSKA

STANISŁAW RADOSZ

POLA KWIECIŃSKA

AURELIA ZALEWSKA

ZOFIA LYLYK

PIOTR GABIŃSKI

ZOFIA OSIŃSKA

ANTONINA FILICIAK

PAULINA HURNIK

...ZDJĘCIA  .....   Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych!

Iwona Tomczak

Emilia Gołębowska

 


MÓJ PRZYJACIEL

 

Pierwszy tydzień po feriach upłynął na świetlicy pod hasłem ,,Mój przyjaciel”.

Głównym celem dydaktyczno - wychowawczym zajęć z dziećmi było uświadomienie potrzeby posiadania przyjaciela. Podczas zajęć świetlicowych zwróciliśmy uwagę na znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, rozmawialiśmy o życzliwości i koleżeństwie w grupie. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych: ,,Iskierka przyjaźni”, ,,Ludzie do ludzi”, ,,Kładka”, ,,Kłębek przyjaźni” itp. Zabawy te budują pozytywne relacje i wzajemne zaufanie w grupie. Wychowankowie świetlicy wysłuchali ,,Bajki o dwóch ołówkach” M. Molickiej i włączyli się do dyskusji na temat jej bohaterów. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania:

Kto to jest przyjaciel? Po czym poznać prawdziwą przyjaźń? Kto zasługuje na naszą przyjaźń?

Podczas tygodniowego cyklu zajęć świetlicowych dzieci odgrywały scenki dramowe, układały przysłowia z rozsypanek wyrazowych, słuchały piosenek o przyjaźni i robiły sobie masażyki relaksacyjne.

Ustaliliśmy też, wspólnie z naszymi uczniami cechy, jakie powinien posiadać prawdziwy przyjaciel.

Dzieci narysowały portret swojego przyjaciela i stworzyły ,,Drzewko przyjaźni”, które będzie im przypominało o utrzymaniu dobrych relacji  w grupie.   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Emilia Gołębowska

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


 

ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

W tym tygodniu rozbudzamy zamiłowanie do obcowania z książką!

Promujemy czytanie wśród dzieci, ćwiczymy umiejetność słuchania ze zrozumieniem i rozwijamy dziecięcą wyobraźnię.

Z tej okazji ruszył kolejny konkurs świetlicowy na „Ulubioną postać z bajki”.

Jak widać pomysłów nie brakuje, a księżniczki mają dużą konkurencję😜

Prace składamy do 25.02.2019

.....ZDJĘCIA  ....Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


SERDUSZKO CZY KLEKS ?

 

Minął kolejny semestr w szkole. Uczniowie za swoje wzorowe zachowanie na zajęciach świetlicowych zostali nagrodzeni dyplomami uznania i drobnymi upominkami.

Tytuł „ WZOROWEGO ŚWIETLIKA” otrzymali:

 1. Maja Zaharjasz
 2. Julia Rogozińska
 3. Dobrawa Arciszewska
 4. Liliana Lorek
 5. Lena Rogalska
 6. Karol Kopytek
 7. Leon Błażejak
 8. Amelia Szaleniec
 9. Zuzia Zielińska
 10. Zosia Marchwińska
 11. Oliwia Pychyńska
 12. Jan Szewczyk
 13. Alex Giziński
 14. Marysia Mieleszko
 15. Feliks Kucharski
 16. Helena Kowalska
 17. Laura Członkowska
 18. Amelka Stępniewska
 19. Tosia Opara
 20. Amelka Salich
 21. Piotr Gabiński
 22. Marysia Skwarek
 23. Zosia Trzcińska
 24. Dominik Zalewski
 25. Maja Starzyńska
 26. Natasza Sałatka
 27. Matylda Kaczmarczyk
 28. Alicja Gębala
 29. Marta Safaryn
 30. Gabrysia Szaleniec

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

E. Dzieniszewska

 

 


Bezpieczne ferie!

Ostatni tydzień przed feriami zdominował na świetlicy temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieciaki dzięki pogadankom, quizom i krzyżówkom poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas aktywności na świeżym powietrzu zimą. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat właściwego ubioru zimą i ulubionych sportów zimowych. Nie zabrakło również prac plastycznych pt.: moje ulubione zabawy zimowe, bezpieczne ferie, bezpieczna zima. Z taką wiedzą udajemy się na zasłużony wypoczynek. A zatem życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych😊!!!

Anna Smarzewska

 


PORTRET BABCI I DZIADKA

,,Portret babci i dziadka”- pod takim hasłem odbył się kolejny już konkurs organizowany przez świetlicę szkolną. Prace wykonywane techniką dowolną można było składać do środy 23 stycznia do p. Dominiki Kłos lub p. Joanny Serwińskiej- organizatorek konkursu. Wychowankowie świetlicy wykazali się dużą kreatywnością. Wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac, z których wyłoniono 3 laureatów oraz wyróżniono 3 osoby.

Wyniki poniżej:

I miejsce- Aleksandra Wachulak

II miejsce- Oliwia Wąsińska

III miejsce Anna Czyrniańska

Wyróżnienia:

Aleksander Wejs

Hanna Kaczyńska

Zofia Tomczyk

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


BAŁWANKI Z KUBECZKÓW

Ulepimy dziś bałwana ..., a może wykonamy go z plastikowych kubeczków? Pomysł ten bardzo spodobał się naszym świetliczakom. Z głębokim entuzjazmem, energią i głową pełną pomysłów uczniowie szybko zabrali się do pracy. Do wykonania tegoż zadania potrzebne im były kubeczki jednorazowego użytku, filc, wata, flamastry, pompony, plastelina, cekiny, druciki i klej.Zajęcia te sprawiły dzieciakom dużo radości i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. To był bardzo miły i udany dzień.
Iwona Tomczak

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Zajęcia ORIGAMI na świetlicy szkolnej

 
   Z kawałka papieru i przy odrobinie wyobraźni, precyzyjnie, i według ściśle określonej kolejności świetliczaki z grupy V wykonały przepiękne słoniki logopedyczne, kolorowe okulary oraz pieski. Zajęcia te pełniły wychowawczą i terapeutyczną funkcję. Ich celem było zacieśnianie więzi w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci i koncentracji, doskonalenie sprawności manualnej, wdrażanie do przestrzegania norm oraz ogólnie przyjętych zasad. Origami to sztuka, która zdecydowanie relaksuje i uspokaja. Pozwala ukoić nerwy, skupić myśli. Ponadto sprzyja ciekawym refleksjom i przemyśleniom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Iwona Tomczak

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W dniach 18-19 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na kiermaszu sprzedawane były ozdobne kartki, bombki, stroiki wykonane na zajęciach świetlicowych. Wszystkie prace były wyjątkowo piękne, a pomysłów na ozdoby nie brakowało. Dochód z kiermaszu przeznaczony był na materiały i nagrody dla wychowanków świetlicy. Nauczycielom, Rodzicom i uczniom dziękujemy za otwarte serca i hojne datki. 

Życzymy magicznych świąt Bożego Narodzenia.

E. Dzieniszewska

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

 

....ZDJĘCIA .. .Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Klimat świąteczny nabiera tempa🎄

 

Ozdoby choinkowe z masy porcelanowej gotowe!

Niektóre z nich będzie można kupić na naszym świetlicowy kiermaszu bożonarodzeniowym🎅🏻

Zapraszam!

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego Mój przyjaciel miś

  W tym roku dość sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się konkurs plastyczny Mój przyjaciel miś. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli świetlicy w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zwycięzcom rozdano dyplomy i słodkie niespodzianki.
                Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:
                          Vanessa Kiliszek
                         Laura Członkowska
                          Urszula Ceglarska
                          Gabriela Szaleniec
                          Alicja Gębala
                            II miejsce:
                          Wojciech Suruło
                          Kacper Sokołowski
                          Stanisław Kalaszczyński
                          Maria Mieleszko
                          Natasza Sałatka
                          Amelia Salich
                          Iza Osman
                          Oliwia Hurnik
                           III miejsce:
                          Martyna Sepioł
                          Julia Surma
                          Sara Van der Steen
                          Amelia Rajchert
                          Łucja Czapigo
                          Antonina Koza
                          Marta Lazurko
                          Klaudia Cichoń
                          Julia Rogozińska
                          Maja Zacharjasz
                            Wyróżnienie:
                          Pola Nowak - Ignatowska
                          Julia Falińska
                          Antonina Polak
                          Marcel Hajduk
                          Paweł Bazan

 

 


PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

W grudniu tradycyjnie rozpoczynamy przygotowania do Świąt🎄🌲

Dzieci ubrały choinkę szkolną własnoręcznie przygotowanymi ozdobami z kolorowego papieru.

W tym tygodniu, na świetlicy, rozmawiamy o historii Świetego Mikołaja oraz o tym jak sprawić radość naszym kolegom i bliskim obdarowując ich upominkami 🎁🎁🎁

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Grupa 0a i 0c przygotowywały się do obchodów 100 lecia niepodległości. 

 

 


Bon-Ton czyli słów kilka o dobrym wychowaniu

 

Ostatni tydzień listopada upłynął wychowankom świetlicy pod hasłem “Bon-Tonu”. Dzieciaki poszerzały swoją wiedzę o zasadach dobrego wychowania. Wszystkim podobały się perypetie rodzeństwa Kuby i Buby z książki G. Kasdepke “Bon czy Ton” oraz dobre rady rodziny państwa Wafelków z opowiadań J. Krzyżanek “Dobre maniery”. Uczniowie klasy pierwszej poznali przygody Matyldy - bohaterki książki “Naucz się dobrze zachowywać razem z Matyldą”. Savoir-vivre dzieciaki od razu wykorzystały grając zgodnie z zasadami fair play. Czwartek minął pod znakiem zabawy andrzejkowej, ale to już zupełnie inna historia… :-)

Anna Smarzewska

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Dzieci ze świetlicy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości 

 

W dniu 11 listopada nasi rodacy uroczyście obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. W tym czasie przypada również Święto Orderu Virtuti Militari. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nauczyciele świetlicy przygotowali dla swoich podopiecznych cykl spotkań poświęcony tematyce historycznej. Aby głębiej przybliżyć uczniom to ważne święto, już od 5  listopada prowadzone były różnorodne zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem oraz hymnem narodowym. Pod kierunkiem wychowawców przygotowały prace plastyczne – między innymi flagi wyklejane kulkami bibuły, godło kolorowane flamastrami oraz kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnej.  Z najciekawszych prac uczniowskich powstała gazetka ścienna. Dzieci z klas 0 – 1 zapoznały się z utworem muzycznym zatytułowanym, Co to jest niepodległość. Dowiedziały się także, kim był Józef Piłsudski. Poznały ważne hasła tj. jak honor, ojczyzna, wolność, odwaga,patriotyzm, zwycięstwo. Miały też okazję wysłuchać audiobooka ( książki autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka, pt., Kto Ty jesteś). Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych. 

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ważnego a zarazem pięknego dla wszystkich PolakówNarodowego Święta Niepodległości. Celem owych zajęć było również motywowanie wychowanków do samodzielnego zdobywania wiedzy historycznej, a także udoskonalenie ich umiejętności manualnych. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. 

Iwona Tomczak

 

 

 


Kultowe i ponadczasowe „Państwa miasta” jako jedna z naszych świetlicowych rozrywek, które dzieci uwielbiają😉

Magdalena Choła

 

 


Na świetlicy uczymy dzieci programować!

Klasa 0b podczas zajęć świetlicowych zaprzyjaźniła się z ozobotem. Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe trasy lub rysowali własne. Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści.

Magdalena Hajduk

 


„Mam kota na punkcie...” czyli konkurs świetlicowy na pupila rozstrzygnięty a nagrody rozdane!

 

I miejsce

Marcel Hajduk

Nina Szumna

Maria Skwarek

 

II miejsce

Ola Rozesłańska

Amelka Stępniewska

Hania Olszewska

 

III miejsce

Gabrysia Szaleniec

Alicja Gębala

 

Wyróżnienie:

Natalia Gumieniczek

Maja Starzyńska

 

 

 


My na świetlicy

 


TOLERANCJA

"Jestem tolerancyjny" to ważny temat dla naszych dzieciaków. Nauczyliśmy się, że termin "tolerancja" oznacza równość wszystkich ludzi . Nie ważne czy ktoś jest innej rasy, niepełnosprawny bądź ma inne zainteresowania. Liczy się to jakim jest człowiekiem. Dlatego podajmy dłoń każdemu kto potrzebuje naszej pomocy.

Marcin Giewon

 


POZNAJEMY POSTAĆ IRENY SZEWIŃSKIEJ

W tygodniu " Poznajemy postać Ireny Szewińskiej" mogliśmy zapoznać się z sukcesami "naszej" złotej medalistki. Doświadczyliśmy poprzez wywiad jak ciężko i wytrwale trzeba pracować by osiągnąć sportowy sukces. Jesteśmy dumni wraz z całą społecznością szkolną z faktu, iż patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach jest właśnie ona- IRENA SZEWIŃSKA, wzór do naśladowania!

Marcin Giewon

 


Konkurs  „ Przyszła do nas jesień”

 

Konkurs na pracę plastyczną „ Przyszła do nas jesień” rozstrzygnięty!  Poziom prac jak zwykle zaskoczył!

Jesień zawitała w naszej szkole w zwycięskim stylu🌾🍄🍁🍂🍃

 

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:

• Tosia Filiciak i Paulina Hurnik

• Ula Ceglarska, Natasza Sałatka i Oliwia Hurnik

 

II miejsce:

• Klara Siejko

• Tosia Polak

• Maja Starzyńska

 

III miejsce:

• Michalina Olszacka

• Natasza Kowaluk i Martynka Sepioł

• Michał Zaręba- Malewski

 

Wyróżnione prace:

• Kaczmarczyk Matylda

• Marysia Mieleszko

• Nina Szumna

• Nikola Pacuszka

• Maciej Wróblewski

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Prace można podziwiać na tablicach świetlicowych na parterze.

 

P.S. Za chwilę kolejny konkurs😉

 

 

 


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z naszą Panią pielęgniarką, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pełnionej funkcji w szkole. Pamiętajmy że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty 🙂

Marcin Giewon

 

 


 

Gry i zabawy integracyjne szybko stały się ulubioną formą spędzania czasu wolnego dla naszych pierwszoklasistów. Tym samym na stałe wpisały się w ramowy rozkład dnia podczas zajęć świetlicowych. A Wszystko zaczęło się od głębszego poznania uczestników, ich zainteresowań, pasji, niecodziennych i nieco zwariowanych pomysłów. Mina, Ludzie do ludzi, Lustrzane odbicia, Głuchy telefon, Ciuciubabka, Ciepło – Zimno, Pająk i muchy, Król ciszy, Ruchomy obraz i wiele innych to zabawy, które zdecydowanie należą do najbardziej lubianych przez wszystkie dzieci. Dość sporym i wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również gry zespołowe na interaktywnej podłodze. Zapraszam do obejrzenia naszej galerii zdjęć. A na zakończenie życzę wszystkim uczestnikom świetlicy wspaniałej zabawy i owocnej współpracy! 🙂 🙂 🙂 

Iwona Tomczak

 

 

 


 

Na świetlicy 3a dodaje trochę kolorów jesieni za oknem😉

 

Magdalena Choła-Urbaniak 

 

 

 


 

Rusza pierwszy w tym roku konkurs świetlicowy pod hasłem  „Idzie jesień- konkurs plastyczny z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych”.

Pierwsze prace już powstają a ogłoszenie wyników już niebawem 🌾🍄🍁🍂🍃

 

Magdalena Choła-Urbaniak

 


 

Miniony tydzień na świetlicy upłynął pod znakiem... drogowym😊
 

„Czerwone stój zielone idź”- dzieci zostały zapoznane z terminem sygnalizacja świetlna oraz poznały wiele znaków drogowych, z którymi mają do czynienia przy codziennym przejściu do szkoły. Dzięki odblaskom PZU bedziemy bardziej widoczni i bezpieczni na drodze.

 

Hasło do zapamiętania: Liczy się dobra zabawa ale bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny ledwo zaczęty a na świetlicy praca już wre!

 

 


 

 

 

 

 


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©