RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Zajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesyKonkursy - aktualności

 

 


ROK SZKOLNY 2017/18


„Exlibris - znak miłośnika książki”

 

W tym tygodniu dzieci na zajęciach w świetlicy zapoznały się z historią exlibrisu. Celem zajęć było kształtowanie szacunku do książki i zachęcanie do dbania o jej wygląd. Odbyły się również lekcje biblioteczne,  na których uczniowie  zapoznali się z etapami powstawania książki.

 

 


 

AUSTRALIA – MAGICZNE ULURU

 

W ramach projektu edukacyjnego „Przez siedem kontynentów”, dofinansowanego przez Gminę Łomianki, dnia 11 maja 2018r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty, w których wzięły udział klasy pierwsze i drugie. Tym razem tematem przewodnim była Australia i jej magiczne Uluru. Spotkanie było prowadzone przez antropologa i etnografa kultury, panią Anitę Czerner – Lebedow. 

 

Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem o tym najmniejszym, a zarazem magicznym kontynencie, jego bogatej florze i faunie oraz otaczających go tysiącach wysp. Mogliśmy podziwiać i poczuć zapach prawdziwych liści eukaliptusa, a także posłuchać o wyjątkowych zwierzętach. Najbardziej zadziwiły nas ciekawostki o torbaczach: kangurze i koali oraz wombacie. Próbowaliśmy sobie wyobrazić kangurka wielkości fasoli oraz tego dorosłego, utrzymującego się na samym ogonie. Koala natomiast ma dosyć specyficzną dietę, zwłaszcza kiedy jest dzieckiem… Nie chcielibyśmy być chyba na jego miejscu.

 

Magiczne Uluru jest świętym miejscem dla miejscowych Aborygenów. W jaskiniach u podnóża skały znajduje się wiele malowideł ściennych techniką „kropka w kropkę”. Na zakończenie warsztatów mogliśmy stworzyć własne dzieła metodą aborygenów. Spotkanie było bardzo udane.

 

(więcej zdjęć)

 


 

SYMBOLE NARODOWE

 

W tym tygodniu dzieci w świetlicy utrwalały wiadomości związane z symbolami narodowymi oraz  z obchodami Konstytucji 3 Maja. Celem zajęć było kształtowanie szacunku do własnego państwa, poczucie tożsamości narodowej oraz rozwijanie zainteresowania symbolami narodowymi.

 

 


 

Różnorodni w jedności UE

 

W dniu 25 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moja Europa". Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były niezwykle twórcze. Oceniono pomysłowość, zgodność z tematem oraz estetykę wykonania. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia prac które znajdują się na dolnym korytarzu.

 

(więcej zdjęć)

 


 

"Bon czy ton"

 

Zgodnie z planem zajęć świetlicowych, ten tydz ień mija nam pod hasłem przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad dobrego wychowania. Korzystając z pięknej pogody połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i na podwórku szkolnym zaczęliśmy wspólne czytanie książki o savoir vivre dla dzieci czyli "Bon czy ton" autora Grzegorza Kasdepke.Przygody Buby i Kuby dzieci wprost uwielbiają.

 

(więcej zdjęć)

 


 

,,Zmień odpady na ciekawe zabawki”

 

,,Zmień odpady na ciekawe zabawki" - to kolejny konkurs świetlicowy. Jego celem było pokazanie  dzieciom, że odpady można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób, używając swojej wyobraźni.

Do 13 kwietnia wpłynęło wiele ciekawych prac  spośród których wyłoniono zwycięzców.

 

Poniżej lista laureatów:

I miejsce:

 Adam Lipiński kl.0a

II miejsce:

Ignacy Żurkowski kl. IIa

Hugo Bruter kl. IIa

Maja Starzyńska kl. IIa

Natasza Sałatka kl. IIa

III miejsce:

Antonina Polak kl. IIa

Oliwia Hurnik kl. IIa

Antonina Filiciak kl. IIa

Zosia Marchwińska kl. Ob.

Wyróżnienie:

Oliwia Machocka kl. 0b

Gratulujemy zwycięzcom.

Joanna Serwińska

Dominika Kłos

 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

W dniach 27 - 28 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.

Na kiermaszu sprzedawane były pisanki, ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów. Wszystkie prace były wyjątkowo piękne. Dochód przeznaczony był na materiały i nagrody dla wychowanków świetlicy. Kiermasz prowadziła p. Katarzyna Skorek – członek Rady Rodziców i p. Elżbieta Dzieniszewska – kierownik świetlicy.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom serdecznie dziękujemy za hojne datki.

E. Dzieniszewska

 

(więcej zdjęć)

 


 

Budki lęgowe dla ptaków

 

W dniach od 20 do 23 marca w ramach zajęć świetlicowych i ze współpracą z lokalną fundacja KIM odbyła się akcja budowania domków lęgowych dla ptaków. Dzieci miały możliwość zbudowania od podstaw domków z użyciem przeznaczonych do tego sprzętów. Budki zostały kolorowo ozdobione i zawieszone na placu zabaw oraz drzewach w najbliższej okolicy naszej szkoły. " Gdy ktoś ptaki nęka, spotka go udręka" " Jeśli lubisz słodkie trele, zostań ptasim przyjacielem" " Kiedy wiosną bzy, akacje rosną ptasie populacje" " Nawet wandal chodzi struty kiedy milkną pasie nuty".

 

(więcej zdjęć)

 


 

Konkurs "Chroń przyrodę"

 

Konkurs "Chroń przyrodę" rozstrzygnięty! Byliśmy zaskoczeni frekwencją osób jakie wzięły udział w konkursie a także pomysłowością i wiedzą na temat ochrony środowiska. Każdy plakat był wyjątkowy dlatego wybór nie był prosty. Prace można podziwiać na korytarzu dolnym. Zwycięzcom gratulujemy!

 

I miejsce

1. Antonina Filiciak-2a

2. Helena Saneluta-3b

II miejsce

1. Milena Górecka-3b

2. Aleksandra Kalkowska-3b

3. Liwia Wintoch-3b

4. Natasza Sałatka-2a

5. Oliwia Hurnik-2a

6. Krzysztof Amine-2a

7. Paulina Hurnik-2a

8. Urszula Ceglarska-2a

III miejsce

1. Aleksandra Szeląg-1a

2. Antonina Polak-2a

3. Natalia Jurczak-3b

4. Agata Oborska-3b

 

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

 

(więcej zdjęć)

 


 

 

 

 


 

Wiosna tuż tuż... na świetlicy poczuliśmy ją w pełni! Miniony tydzień upłynął na tworzeniu kolorowych kwiatów z papieru, ptaków i motyli. Dzieci okazały się ekspertami w dziedzinie znajomości pierwszych oznak wiosny i swoje pomysły przeniosły na tablice świetlicową...

 

 


 

Klasa Ic w świetlicy i na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej zaczęła przygodę z programowaniem. Dzięki zakupowi mat do kodowania na dywanie i ozobotów możemy się uczyć, bawiąc. Od lutego dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować i staramy się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania.

 

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

(więcej zdjęć)

 


 

Jemy zdrowo – kolorowo.

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia. Wszyscy dowiedzieli się również co to jest piramida żywieniowa i na czym polega zdrowa kuchnia. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale wiedzą jaką rolę odgrywają w prawidłowym odżywianiu warzywa i owoce. Samodzielnie wyciskane soki i przygotowane kanapki  smakowały wyśmienicie. Zwycięskie prace plastyczne na ten temat zawisły w szkolnej gablocie aby przypominać wszystkim o prawidłowym odżywianiu.

Elżbieta Dzieniszewska

 


 

Serduszko czy kleks?

 

Jak ten czas szybko płynie! Za nami już pierwszy semestr w nowej szkole. Konkurs „Serduszko czy kleks” rozstrzygnięty. Uczniowie zachowujący się wzorowo podczas zajęć świetlicowych zostali nagrodzeni dyplomami uznania i drobnymi upominkami. Tytuł „wzorowy świetlik” otrzymali:

      Grupa 1

 1. Błażejak Leon
 2. Bogdańska Martyna
 3. Szaleniec Amelia

Grupa 2

 1. Machocka Oliwia
 2. Matuszewska Wiktoria
 3. Pychyńska Oliwia

Grupa 3

 1. Członkowska Laura
 2. Kajak Olgierd
 3. Szeląg Ola

Grupa 4

 1. Misztal Lech
 2. Sepioł Martyna
 3. Szochner Amelia
 4. Surma Julia

Grupa 5

 1. Kwasiborska Olga
 2. Laskus Szymon
 3. Półtorak Anna
 4. Salich Amelia
 5. Straburzyńska Helena

Grupa 6

 1. Filiciak Antonina
 2. Sałatka Natasza
 3. Starzyńska Maja

Grupa 7

 1. Rozesłańska Aleksandra
 2. Safaryn Marta

Grupa 8

 1. Cerynger Zuzanna
 2. Jurczak Natalia
 3. Zielińska Julia

Grupa 9

 1. Górecka Milena
 2. Kalkowska Ola
 3. Mazurczak Łukasz
 4. Grzechnik Amelia

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

E. Dzieniszewska

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci rozmawiały na temat szacunku dla osób starszych. Dyskutowano o tym, jak ważnymi osobami są dziadkowie w rodzinie i jak ważną rolę w niej pełnią. Wszystkie dzieci wykonały laurki i papierowe bukiety, które zostały wręczone na spotkaniach okolicznościowych.

 


 

TRADYCJE  ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Na świetlicy praca wre. Trzeba przygotować mnóstwo ozdób choinkowych. Liczy się pomysłowość i cierpliwość. W tym tygodniu poznajemy tradycje świąteczne, wspólnie śpiewamy kolędy, dekorujemy sale świetlicowe.  W miłej atmosferze wykonujemy kartki świąteczne na kolejny konkurs plastyczny. Ciekawe, kto tym razem zdobędzie nagrodę?

Elżbieta Dzieniszewska

 

(więcej zdjęć)

 


 

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa

 

I miejsce

Bartosz Dziwura Ic

Kacper Sonakowski I c

 

II miejsce

Vanessa Kiliszek Ic

Iwo Pyra IIb

Michał Przywitowski Va

 

III miejsce

Dominik Wojciechowski IIIa

Dawid Wojciechowski IVc

Anna Szochner Ib

 

(więcej zdjęć)

 


 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

 

W tym tygodniu dzieci na świetlicy poznawały historię Św. Mikołaja. Uczyły się o tym, że warto pomagać innym ludziom. Dowiedziały się na czym polega praca wolontariuszy. W różnych grupach wykonały ozdoby na choinkę w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Odbył się też finał akcji „Podaruj pluszaczka dla dzieciaczka”. W ciągu miesiąca zebrano ponad 100 pluszowych zabawek, które trafiły do dzieci z tego właśnie szpitala. Wspólnie mogliśmy doświadczyć tego, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za otwarte serca.

 

Elżbieta Dzieniszewska

Magdalena Hajduk

(więcej zdjęć)

 


 

Zajęcia plastyczne na świetlicy. Mikołaje z filcu jako piękny prezent dla rodziców.

Dominika Kłos klasa 0b

(więcej zdjęć)

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W tym tygodniu na zajęciach świetlicowych poznawaliśmy historię pluszowego misia. Każde dziecko posiada swojego misia - przytulankę. Często są one bohaterami bajek, filmów, piosenek. Znamy Kubusia Puchatka, Coralgola, Paddingtona, Misia Uszatka czy Misia Yogi. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, ładnego misia. W związku z tym świętem w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „ Mój przyjaciel – miś”.

 

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce

Gabrysia Szaleniec kl. 2b

II miejsce

Skwarek Marysia kl. 1b

Szwalgin Pola kl. 0b

III miejsce

Szeląg  Ola kl. 1a

Opara Tosia kl. 1a

Klajnszmit Amelka kl. 1a

 

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Magdalena Hajduk

Elżbieta Dzieniszewska

 

 


 

Świetlica bez agresji

 

W bieżącym tygodniu zajęcia na świetlicy przebiegały pod hasłem „Stop agresji!”.  Dzieci uczyły się, że nie należy rozwiązywać konfliktów i sporów złością i krzykiem. Wychowawcy przeprowadzali rozmowy na temat prawidłowego funkcjonowania w szkole, sposobów opanowania i przezwyciężania agresji. Zawsze najważniejsza jest wspólna rozmowa i dojście do porozumienia.

Marcin Chmielewski

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

 

(więcej zdjęć)

 


 

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

 

29 listopada - w wigilię św. Andrzeja odbyło się w świetlicy klasy 1c i 4 b „andrzejkowe popołudnie”. W tajemniczej atmosferze półmroku dzieci poznały dawny zwyczaj przepowiadania przyszłości.  W radosnych humorach tańczyliśmy i śpiewaliśmy do ulubionych piosenek, a w przerwach braliśmy udział w zabawach andrzejkowych. Każdy uczeń, który był ciekawy swojej przyszłości, mógł tego dnia usłyszeć różne  zabawne przepowiednie. Dzieci, z przymrużeniem oka, dowiadywały się o swojej przyszłości. Dużą frajdą dla uczniów była również możliwość lania wosku. W naszej świetlicy wykorzystujemy każdą okazję, aby dobrze się bawić. W przyszłym roku również zorganizujemy taką zabawę. Już teraz zapraszamy.

 

Daria Turek

(więcej zdjęć)

 


 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Pierwszy tydzień listopada wychowankowie świetlicy rozpoczęli cyklem tematycznym związanym ze Świętem Niepodległości. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły są prawdziwymi patriotami – znają hymn, symbole narodowe i okazują im szacunek. W tym tygodniu wszystkie grupy wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Wszyscy słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne.

Agnieszka Boch

 


 

Konkurs „Kochaj czworonogi – przyjaciel to skarb” rozstrzygnięty

 

W ramach tygodnia poświęconego naszym czworonożnym przyjaciołom uczniowie klas 0-3 wykonywali plakaty związane ze swoimi pupilami.

10 listopada 2017 roku autorom najlepszych prac wręczono dyplomy i nagrody. Zwycięskie plakaty można podziwiać w świetlicy głównej.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

 

                                       I miejsce:                                      

Klasa I c :

Astrau Amelia

 Bożek Hanna

Drabik Julia

  Dziwura Bartosz

   Kiliszek Vanessa

    Liebchen Alicja

        Łoszak – Komorowski Wiktor

II miejsce

Grupa 0 b

III miejsce

Klasa II b:

Gębala Alicja

Saneluta Danuta

  Szaleniec Gabriela

 

  

(więcej zdjęć)

 

GRATULUJEMY

Elżbieta Dzieniszewska

 


 

Czcimy pamięć naszych bliskich

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci opowiadały o tym, jak wraz z rodzicami odwiedzają cmentarze i zapalają znicze na grobach bliskich, którzy już odeszli. Powinniśmy również pamiętać o bohaterach, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. Grupa 5  zapaliła znicz pod pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy kompanii młodzieżowej powstałej w Dąbrowie Leśnej –poległych w Powstaniu Warszawskim oraz pamięci Ułanów Jazłowieckich poległych w szarży 19 września 1939 roku.

Łukasz Kowalski

 

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA WIERSZ O SZKOLE

 

W piątek, 20 października 2017r., zostały wręczone dyplomy oraz upominki za udział w konkursie dla klas I-III „Nasza szkoła”. Uczniowie napisali wiele ciekawych wierszy, wykazując się przy tym humorem, talentem literackim i dużym dystansem do szkolnej rzeczywistości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Poniżej prezentujemy wyniki konkursu oraz zwycięski wiersz:

I miejsce:

Zuzanna Cerynger kl. III a

II miejsce:

Bartosz Dziwura kl. I c

Jakub Malanik kl. I c

III miejsce:

Vanessa Kiliszek kl. I c

Wyróżnienia:

Anna Karłowicz kl. III a

Helena Tarlaga kl. III b

Dyplomy za udział:

Zofia Bąk kl. III b

Amelia Salich kl. I c

Helena Saneluta kl. III b

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

Monika Pączkowska

    

(więcej zdjęć)

 


 

Tydzień głośnego czytania

 

Z okazji „Dnia Głośnego Czytania ” świetlicę odwiedzili wolontariusze naszej szkoły. Starsi koledzy czytali dzieciom wiersze polskich poetów. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką. Wśród wychowanków świetlicy został ogłoszony konkurs na najciekawszy wiersz o szkole.

 


 

Dzień drzewa, sprzątanie świata

 

Podczas zajęć świetlicowych odbyły się rozmowy promujące postawy ekologiczne, dbanie o środowisko. Odbyły się wycieczki do Puszczy Kampinoskiej gdzie dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew. Niektóre grupy obejrzały film „Magiczne drzewo”, wysłuchały bajki Ignacego Krasickiego „Drzewo”, a także wykonały prace plastyczne różnymi technikami.

 


 

O zachowaniu przy stole

 

W naszej szkole korzystamy ze stołówki szkolnej. Wychowawcy przez cały tydzień rozbudzali w uczniach świadomość estetyczną związaną z kulturą spożywania posiłków. Kształtowali i utrwalali poprawne nawyki higieniczne. Dzieci uczyły się zasad dobrego zachowania przy stole.

 

 


 

„Czerwone stój, zielone idź” - ”Palcem po mapie”

 

W tym tygodniu na zajęciach świetlicowych przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa na jezdni i chodniku. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie mieli też okazję podzielić się wrażeniami i doświadczeniami z wakacji.

 

 

 


 

Serduszko czy kleks?

 

Witamy w nowej szkole. W tym tygodniu wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe zapoznały się z regulaminem świetlicy i zasadami panującymi w szkole. Mamy nadzieję, że udział w konkursie „Serduszko czy kleks?” zmobilizuje uczniów do wzorowego zachowania przez cały semestr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©