RODO  

logologo
logo
Dokumenty szkoły

    ROK SZKOLNY 2018/2019    

Spotkanie w bibliotece z Łukaszem Wierzbickiem, autorem książek, pt.: „Afryka Kazika, „Dziadek i Niedźwiadek”, ”Drzewo. Mity słowiańskie”  oraz „Ocean to Pikuś”

Dnia 29 maja progi naszej szkoły przekroczył pisarz – Łukasz Wierzbicki. Autor przybył na spotkanie z klasami trzecimi. Głównym tematem lekcji była opowieść o samotnej podróży Kazimierza Nowaka przez Afrykę w latach trzydziestych XX wieku. Kazimierz Nowak jako pierwszy przemierzył ten kontynent poruszając się na rowerze, konno i łodzią.

Następnie Łukasz Wierzbicki opowiedział kilka słów o „Niedźwiedziu Wojtku, towarzyszącym na froncie żołnierzom z Armii Andersa. Niedźwiedź brał udział m.in. w bitwie o Monte Casino. Na zakończenie rozmawialiśmy o Aleksandrze Dobie, który jako pierwszy człowiek na ziemi samotnie, kajakiem  przepłynął. Jest on bohaterem książki, pt. „Ocean to pikuś”.

Interaktywnej prezentacji podróżniczej towarzyszyły dźwięki przyrody, dzikich zwierząt oraz wizualizacje w pokazu zdjęć i fragmentów książek, a także egzotyczne instrumenty i pamiątki z podróży.

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


„Tajemnice całkiem zwyczajnych domów” – spotkanie z pisarką, panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, autorką książki, pt. „Dom nie z tej ziemi” - nagrodzonej w plebiscycie sieci EMPIK na najlepszą publikację dla dzieci 2017 roku.

 

Dnia 14 maja w Bibliotece szkolnej odbyło się spotkanie autorskie z panią Małgorzatą Strękowską-Zarembą, autorką książek dla dzieci i tekstów do nauki czytania. Za sprawą tytułu: „Dom nie z tej ziemi” tematem przewodnim naszej rozmowy była tajemnica skrywana przez domy. Pani Małgorzata pokazała uczniom zdjęcia najdziwniejszych domów na świecie. W części drugiej spotkania autorka przygotowała dla dzieci zagadki literackie oraz piosenki z gatunku rap. Uczniowie z przyjemnością wstali z miejsc i powtarzali oraz ilustrowali gestem raperskie teksty stworzone przez panią Małgorzatę.
Na zakończenie ustawiły się w kolejce, w celu zdobycia autografów autorki.

JK

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Biblioteka szkolna - spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (…)”

 

W piątek 16 listopada br. 65 uczniów klas drugich uczestniczyło w spotkaniu autorskim z panią Justyną Bednarek – autorką kultowych już „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  Niemalże wszyscy uczestnicy spotkania przybyli z osobistymi egzemplarzami książek. Podczas spotkania pisarka, przeczytała fragmenty opowiadań, przedstawiła i pokazała uczniom bohaterów swoich książek: skarpetki i sprytne kuny.  Opowiedziała także, dlaczego zaczęła pisać książki, w jaki sposób powstawały ilustracje do „skarpetek”,  ile czasu zajęło jej napisanie książki i jaki będzie tytuł –  trzeciej części serii. Na zakończenie, w pełnej euforii nastąpił najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment – rozdawanie autografów i osobiste rozmowy z autorką.

JK

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


NARODOWE CZYTANIE

W ramach Projektu objętego Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej „Narodowe czytanie” w dniu 28 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Burmistrza Łomianek Pana Tomasza Dąbrowskiego, któremu towarzyszył jego zastępca Pan Piotr Rusiecki.
Podczas spotkania Pan Burmistrz odczytał fragment powieści Stefana Żeromskiego, pt. „Przedwiośnie”. Adresatami całego wydarzenia byli uczniowie klas ósmych, wraz z wychowawcami, którzy wysłuchali czytanych fragmentów.
W „Narodowym czytaniu” uczestniczyła również Pani Grażyna Kozińska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łomiankach oraz Pani Małgorzata Pelczarska, dyrektor SP 2 wraz z Panią Anetą Sosińską, wicedyrektorem naszej szkoły.

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 

 


 

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

 ROK SZKOLNY 2017/2018 

"Wolontariat czyta dzieciom"

 

Wolontariat  wraz z biblioteką szkolną rozpoczęły akcję „Wolontariat czyta dzieciom”. Uczniowie klas starszych czytali bajki, baśnie i opowiadania dzieciom z klas 0a i 0b. Akcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony małych słuchaczy. Przygody żółwia Franklina, Matyldy i Calineczki spodobały się przyszłym czytelnikom. Mamy nadzieję, że działalność wolontariuszy zaowocuje w przyszłości stałymi bywalcami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.

 

                                                                                                                 Magdalena Hajduk    

Wolontariusze włączeni w akcję:

Laura Derwiszyńska

Ania Pilarska

Kuba Puchalski

Pola Piotrowska

Szymon Wróbel

 

(więcej zdjęć)

 


 

 

 

 


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2dabrowa@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©