Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicyNasza_świetlica_

ROK SZKOLNY 2019/2020

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Literatura anglojęzyczna w Bibliotece szkolnej

Z myślą o uczniach klas siódmych i ósmych Biblioteka szkolna zakupiła książki w języku angielskim. Są to pozycje popularnonaukowe z dziedziny biologii, geografii i sztuki, opowiadania powstałe na kanwie klasyków literatury, tj. „David Copperfield” C. Dickensa, „Pygmalion” G.B. Shawa, a także adaptacje filmowe.

Zapraszamy do lektury!

ADAŚ MICKIEWICZ – ŁOBUZ I MISTRZ

Czy biografia Adama Mickiewicza może zainteresować młodych ludzi? Oczywiście, że tak! Uczniowie klas czwartych i piątych, w ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z Jakubem Skworzem - pisarzem, autorem książki pt. „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Spotkanie autorskie odbyło się w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Łomiankach, która mieści się w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Jakuba Skworza czytanych przez samego autora, zadawali wiele pytań dotyczących życia i twórczości poety oraz bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu autora „Pana Tadeusza”. Spotkanie było inspirujące. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że teraz z wielką przyjemnością będą czytali twórczość Adama Mickiewicza.

Urszula Polańska
Fot. JK.

...WIĘCEJ...

„Jak czytam, jak nie czytam – najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce.

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.
Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę.

My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę:      ZOBACZ