RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Zajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesyKonkursy - aktualności

 


 ROK SZKOLNY 2020/2021 


 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

 

                               BIBLIOTEKA POLECA                               

 

 

 


 

Wystawa prac uczniów klasy 2c: "Historia jedenastej skarpetki" w bibliotece szkolnej

 

W bibliotece szkolnej można oglądać wystawę opowiadań, pt. "Historia jedenastej skarpetki" wykonanych przez uczniów klasy 2c pod opieką wychowawczyni pani Marzeny Korol. Prace inspirowane są lekturą "Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (...)" Justyny Bednarek.

Zachęcam do czytania :)

JK

 

 


 

„Wyprawki Czytelnicze” dla uczniów klas pierwszych SP2 w Łomiankach rozdane. 🎈📚

 

W ramach tegorocznej edycji kampanii społecznej Instytutu Książki „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze. Projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.  📚
 

W skład „Wyprawki czytelniczej” wchodzą:
– książka „Pierwsze abecadło,
– broszura „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” (zafoliowana razem z książką),
– materiał pomocniczy „Kreatywny alfabet”.

 

„W roku szkolnym 2020/2021 Instytut Książki rozpoczął kolejną odsłonę kampanii społecznej „Mała książka - wielki człowiek”, która w tym roku została przygotowana szczególnie z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki chcemy zaprosić pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z lektury – tej czytanej przy wsparciu najbliższych, jak i tej odkrywanej samodzielnie. Książka „Pierwsze abecadło” jest antologią tekstów literackich dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które zostały napisane przez najwybitniejszych twórców książek dla dzieci, zarówno klasycznych, jak i współczesnych."

JK

Źródło, więcej informacji

 

 


 

 

 

 


 

W styczniu 2021 roku biblioteka szkolna uzupełniła księgozbiór o większą liczbę egzemplarzy lektur. 🙂

 

 

 

 


 

Pasowanie Uczniów klas pierwszych na Czytelników Biblioteki szkolnej

 

Tradycyjnie w październiku podczas obchodów „Miesiąca Bibliotek Szkolnych” w naszej Bibliotece szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas pierwszych na Czytelników.  Podczas tej pierwszej lekcji bibliotecznej dzieci zapoznały się z księgozbiorem, dowiadziały się, jaką rolę w społeczności i przestrzeni szkoły pełni Biblioteka, a także poznały podstawowe zasady zachowania w czytelni oraz regulamin wypożyczania książek.

W tym roku szkolnym, w dniach 15, 19, 20 października w wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas: 1a, 1b i 1c wraz z wychowawczyniami. Wielką przyjemnością był dla nich magiczny moment Pasowania na Czytelnika  za pomocą pięknego pióra. Na pamiątkę uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Na zakończenie pierwszoklasiści mogli wypożyczyć wybraną książkę.

JK

 

Klasa 1a 

Klasa 1b 

Klasa 1c 

 

 

 

 

   ROK SZKOLNY 2019/2020    

 

GODZINY OTWARCIA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

 

 


 

Drodzy Uczniowie oraz Rodzice,
 
zapraszam do odwiedzania konta naszej Biblioteki szkolnej na Instagramie

https://www.instagram.com/bibliotekasp2dabrowalesna/?hl=pl
Polecam tam ciekawe i wartościowe książki. Są też Wasze relacje o czytaniu.
Zaglądajcie i dzielcie się swoimi opiniami.

JK.

 

 


 

Propozycja  BEZPŁATNYCH KSIĄŻEK W INTERNECIE dla tych,
którzy chcą poczytać popularną  literaturę dziecięcą i młodzieżową.

 

 

 


Drodzy Uczniowie,

w chwili obecnej nie macie możliwości wypożyczenia książek w Bibliotece szkolnej ani też w Bibliotece Publicznej. Dlatego przeszukałam dla Was zasoby serwisu z darmowymi książkami: Wolnelektury.pl i wyszukałam lektury. Poniżej tytuły które możecie tam znaleźć.

Niektóre są w wersji do czytania online, inne w plikach: pdf, epub, mobi i mp3 (do słuchania).

JK

 


kliknij obrazek,  please :-)

 


 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach finalistami międzyszkolnego konkursu literacko-plastycznego.

 

Z przyjemnością informujemy,  że uczniowie naszej szkoły całkowicie zdominowali podium Międzyszkolnego Konkursu Literacko–plastycznego dla szkół podstawowych w Gminie Łomianki pod hasłem: "Co byłoby, gdyby …?" .

I miejsce uzyskała Aleksandra Wachulak
II miejsce uzyskała Izabela Osman
III miejsce zdobyły: Zofia Marchwińska oraz Oliwia Pychyńska.

Serdecznie gratulujemy! :-)

 

W czwartek, 6 lutego w Bibliotece Publicznej w Łomiankach odbyło się uroczyste wręczenie nagród.  Po części oficjalnej laureaci uczestniczyli w wydarzeniu multimedialnym „Julian Tuwim”, przygotowanym przez grupę - Kolor Kolektyw.  Organizatorem konkursu była biblioteka szkolna SP1 w Łomiankach.

 

 


 

VIKTOR

Drodzy Uczniowie, w bibliotece szkolnej można wypożyczyć czasopismo VIKTOR. W najnowszym numerze: motyw dobra i zła w literaturze, przykładowy arkusz egzaminu  ósmoklasisty z języka polskiego, a także dwa słowa o samorządzie szkolnym – dlaczego warto się angażować oraz o cennych doświadczeniach pracy wolontariusza. A także quiz dla tych z Was, którzy chcieliby zająć się aktorstwem.

JK

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA
 

 

 


 

NOWOŚCI

Drodzy Uczniowie, noworoczne uzupełnienie Waszych ulubionych serii wydawniczych: Magicznego drzewa, Detektywistycznego Biuro Lassego i Mai, Zwiadowców oraz Nelly Rapp. Pamiętacie serię „ Wojny Dorosłych – Historie Dzieci” wydawnictwa Literatura i Muzeum Powstania Warszawskiego. Tym razem zapraszam do Biblioteki szkolnej po poruszająca opowieść o Malali - odważnej dziewczynce, która za walkę o prawa kobiet otrzymała Pokojową Nagrodę Nobla (2014).
Wśród nowości z serii znajdziecie też „Zbuntowane słowa” J. Papuzińskiej o podziemnym obiegu książek w PRL, z reprintem oryginalnego komiksu dla dzieci z 1985 roku. Natomiast wraz z Kazią z opowieści „Wysiedleni” przeniesiemy się do czasów, gdy po II wojnie światowej granice Polski zostały zmienione, a wiele rodzin musi przeprowadzić się z terenów wschodnich na zachód, pod Wrocław. Kazia obserwuje zwyczaje i kulturę niemieckich sąsiadów i próbuje odnaleźć się w nowej przestrzeni kulturowej.

JK

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


 

MOJA WŁASNA BAJKA

Do końca stycznia w Bibliotece szkolnej można obejrzeć wystawę książek nadesłanych przez uczniów naszej szkoły na konkurs „ Moja własna Bajka”.

JK

 


 

Spotkanie z Agnieszką Tyszką – autorką popularnej serii „Zosia z ulicy Kociej”.

 

W środę 27 listopada Bibliotekę Szkoły Podstawowej nr 2 (i Filię nr 2 Biblioteki Publicznej w Łomiankach) odwiedziła pani Agnieszka Tyszka.

Uczniowie klas trzecich mieli możliwość uczestniczyć w niezwykłym spotkaniu, bo któż z nas nie marzy, aby postać literacka mieszkała na sąsiedniej ulicy? A właśnie Zosia - bohaterka popularnej serii książek dla dzieci, przeprowadza się z Warszawy do Łomianek. I tu - chadzając ulicami naszego miasta - przeżywa niezwykle zabawne przygody. Uczniowie obecni na spotkaniu brali udział w literackich quizach i zagadkach dotyczących ciekawych miejsc z sąsiedztwa. Książka została przetłumaczona na kilka języków. Pani Agnieszka zaprezentowała uczestnikom spotkania obcojęzyczne wydania serii książek o Zosi z ulicy Kociej.

Spotkanie zorganizowano we współpracy z Biblioteką Publiczną w Łomiankach i Instytutem Książki w Warszawie.

JK

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Literatura anglojęzyczna w Bibliotece szkolnej

Z myślą o uczniach klas siódmych i ósmych Biblioteka szkolna zakupiła książki w języku angielskim. Są to pozycje popularnonaukowe z dziedziny biologii, geografii i sztuki, opowiadania powstałe na kanwie klasyków literatury, tj. „David Copperfield” C. Dickensa, „Pygmalion” G.B. Shawa, a także adaptacje filmowe.

Zapraszamy do lektury!

 


ADAŚ MICKIEWICZ – ŁOBUZ I MISTRZ

Czy biografia Adama Mickiewicza może zainteresować młodych ludzi? Oczywiście, że tak! Uczniowie klas czwartych i piątych, w ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z Jakubem Skworzem - pisarzem, autorem książki pt. „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Spotkanie autorskie odbyło się w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Łomiankach, która mieści się w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Jakuba Skworza czytanych przez samego autora, zadawali wiele pytań dotyczących życia i twórczości poety oraz bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu autora „Pana Tadeusza”. Spotkanie było inspirujące. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że teraz z wielką przyjemnością będą czytali twórczość Adama Mickiewicza.


Urszula Polańska
Fot. JK.

 

...WIĘCEJ...

 


„Jak czytam, jak nie czytam – najpopularniejsza akcja czytelnicza w Polsce.

 

7 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 ponad 400 tys. młodych osób z całej Polski (i nie tylko) czytało książki. Chcieli obalić stereotyp i pokazać, że lubią czytać. Przy okazji próbowali pobić ustanowiony dwa lata temu rekord 459 409 osób czytających w tym samym momencie.

Tak naprawdę rekord był pretekstem, a chodziło o to, by sobie poczytać. Bez przymusu, w miłych okolicznościach, we wspólnym gronie.
Biblioteki, szkoły, przedszkola i inne instytucje z całej Polski stworzyły największą akcję czytelniczą na niespotykaną dotąd skalę.

My dołożyliśmy do tego swoją cegiełkę:      ZOBACZ

 

 

 

 

 Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©