ROK SZKOLNY 2018/2019

Biblioteka szkolna - spotkanie autorskie z Justyną Bednarek, autorką „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (…)”

W piątek 16 listopada br. 65 uczniów klas drugich uczestniczyło w spotkaniu autorskim z panią Justyną Bednarek – autorką kultowych już „Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”.  Niemalże wszyscy uczestnicy spotkania przybyli z osobistymi egzemplarzami książek. Podczas spotkania pisarka, przeczytała fragmenty opowiadań, przedstawiła i pokazała uczniom bohaterów swoich książek: skarpetki i sprytne kuny.  Opowiedziała także, dlaczego zaczęła pisać książki, w jaki sposób powstawały ilustracje do „skarpetek”,  ile czasu zajęło jej napisanie książki i jaki będzie tytuł –  trzeciej części serii. Na zakończenie, w pełnej euforii nastąpił najbardziej wyczekiwany przez uczniów moment – rozdawanie autografów i osobiste rozmowy z autorką.

JK

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

NARODOWE CZYTANIE

W ramach Projektu objętego Patronatem Honorowym Pary Prezydenckiej „Narodowe czytanie” w dniu 28 września 2018 r. gościliśmy w naszej szkole Burmistrza Łomianek Pana Tomasza Dąbrowskiego, któremu towarzyszył jego zastępca Pan Piotr Rusiecki.
Podczas spotkania Pan Burmistrz odczytał fragment powieści Stefana Żeromskiego, pt. „Przedwiośnie”. Adresatami całego wydarzenia byli uczniowie klas ósmych, wraz z wychowawcami, którzy wysłuchali czytanych fragmentów.
W „Narodowym czytaniu” uczestniczyła również Pani Grażyna Kozińska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Łomiankach oraz Pani Małgorzata Pelczarska, dyrektor SP 2 wraz z Panią Anetą Sosińską, wicedyrektorem naszej szkoły.

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

ROK SZKOLNY 2017/2018

"Wolontariat czyta dzieciom"

Wolontariat  wraz z biblioteką szkolną rozpoczęły akcję „Wolontariat czyta dzieciom”. Uczniowie klas starszych czytali bajki, baśnie i opowiadania dzieciom z klas 0a i 0b. Akcja ta cieszy się ogromnym zainteresowaniem ze strony małych słuchaczy. Przygody żółwia Franklina, Matyldy i Calineczki spodobały się przyszłym czytelnikom. Mamy nadzieję, że działalność wolontariuszy zaowocuje w przyszłości stałymi bywalcami naszej szkolnej biblioteki i czytelni.

Magdalena Hajduk

Wolontariusze włączeni w akcję:

Laura Derwiszyńska

Ania Pilarska