Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicyNasza_świetlica_
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesy
STREFA UCZNIA

Zapraszamy do udziału w gminnym konkursie literackim „Rozpisane Łomianki” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. Patronem honorowym konkursu jest Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak.

Tematem pierwszej edycji konkursu jest: „Zasłyszane przy stole. Niezwykłe historie rodzinne”.

Celem konkursu jest popularyzacja w środowisku lokalnym wartości rodzinnych, takich jak miłość, szacunek, zaufanie, akceptacja, empatia, czułość, tradycje rodzinne. Pragniemy zwrócić uwagę lokalnej społeczności na konieczność wydłużenia czasu poświęconego rodzinie. Jesteśmy przekonani, że każda rodzina ma swoją ciekawą historię, swoich bohaterów. Warto o nich opowiadać, by czerpać wzorce od najbliższych.

Przedmiotem konkursu jest opowiadanie familijne, w którym istotną rolę będzie odgrywać rodzina. W konkursie przewidziano trzy kategorie:

I KATEGORIA – ŁĄCZĄ NAS POKOLENIA – opowieść rodzinna napisana wspólnie przez członków rodzin – skierowana do Uczniów klas I-VIII oraz ich rodzin.

II KATEGORIA – RODZINA OCZAMI DZIECKA – opowieść familijna napisana indywidualnie przez uczniów klas IV-VI,

III KATEGORIA – Z RODZINĄ POD WŁOS - opowiadanie rodzinne napisane indywidualnie  przez uczniów klas VII-VIII.

Prace są przyjmowane od 25 lutego do 20 kwietnia.  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w Międzynarodowym Dniu Rodziny 15 maja. O czasie i miejscu wręczenia nagród zwycięzcy zostaną poinformowaniu w dniu ogłoszenia wyników.

Na zwycięzców czekają nagrody. Zapraszamy do udziały.

Życzymy powodzenia!

KONKURS LITERACKI ROZPISANE ŁOMIANKI KROK PO KROKU

KROK PIERWSZY

Zapoznaj się z regulaminem i tematem pierwszej edycji konkursu literackiego „Rozpisane Łomianki”.

KROK DRUGI

Zdecyduj, w której kategorii chcesz wziąć udział.

KROK TRZECI

Napisz samodzielnie lub z członkami rodziny opowiadanie familijne.

Pamiętaj o wytycznych:

-  max. 5 stron maszynopisu,

- czcionka 14 Times New Roman.

- format .doc lub .docx.

KROK CZWARTY

Wymyśl pseudonim. Podpisz nim opowiadanie.

KROK PIATY

Praca powinna znaleźć się w załączniku e-maila, który wyślesz na adres www.rozpisanelomianki@gmail.com W treści e-maila należy podać swój pseudonim, tytuł opowiadania, imię/imiona i nazwisko/nazwiska autora/autorów tekstu oraz numer telefonu.

KROK SZÓSTY

Do e-maila dołącz jeszcze jeden załącznik ze skanem wypełnionej zgody na przetwarzanie danych osobowych. Jest ona konieczna do udziału w konkursie!!! Do pobrania wraz z regulaminem.

KROK SIÓDMY

Pamiętaj, aby pracę wysłać do 20 kwietnia 2020roku.

POWODZENIA!

CZEKAMY NA WASZE PRACE!