RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicy
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Zajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesyKonkursy - aktualności

 

„Wspomnień czar”. Spotkanie z Januszem Szewińskim i jego synem Andrzejem Szewińskim.

 

Jaka była Irena Szewińska w oczach swojego męża Janusza Szewińskiego i syna Andrzeja? W naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie „Wspomnień czar” z bliskimi naszej patronki. Uczniowie wcielili się w role młodych dziennikarzy i zasiedli w loży prasowej. W wywiadzie zapytali Janusza Szewińskiego i jego syna Andrzeja Szewińskiego o życie zawodowe, ale też o życie prywatne naszej patronki. Uczniowie wysłuchali opowieści o sukcesach Pani Ireny na igrzyskach olimpijskich, o wielkich rekordach lekkoatletycznych, ale też o pięknych podróżach do najdalszych zakątków świata. Pan Janusz Szewiński opowiadał również o ślubie księcia Monako Alberta, na który zostali zaproszeni razem z Panią Ireną Szewińską. Podczas  spotkania został też wyświetlony krótki reportaż filmowy, nagrany przez ucznia naszej szkoły Bartka Rokitę. Ogłoszono również wyniki konkursu „Irena Szewińska oczami dziecka”. Zostały wręczone nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. 

Urszula Polańska

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


 

„Prześcignąć swój czas” – Kariera Ireny Szewińskiej od kulis.
Biografia naszej Patronki

 

Była prawdziwą gwiazdą bieżni, obsypaną medalami. Zapisała się na kartach historii polskiego i światowego sportu. Wielokrotna mistrzyni olimpijska Irena Szewińska to niezwykła osobowość. Do rąk czytelników trafiła historia jej życia. Biografię pt. „Prześcignąć swój czas” napisał dziennikarz Przeglądu Sportowego Maciej Petruczenko wraz z mężem sportsmenki Januszem Szewińskim. Książka powstawała od ponad 40 lat. Jest pięknym wspomnieniem nie tylko życia sportowego, ale też dalekich podróży i spotkań z najważniejszymi osobistościami świata polityki czy kultury. Premiera biografii odbyła się na początku września, uczestniczyło w niej ponad 200 osób, była niezwykle wzruszającym i sentymentalnym wieczorem wspomnień o Irenie Szewińskiej.

 

 

To już duga pozycja wydawnicza o Irenie Szewińskiej. Wcześniej został wydany album, w którym znalazły się fotografie naszej Patronki. Zdjęcia
w większości są wykonane przez Janusza Szewińskiego, męża siedmiokrotnej medalistki olimpijskiej. Część z nich zrobił fotograf, ale też lekkoatleta – Leszek Fidusiewicz.

 

Zachęcany wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli a także lokalną społeczność do przeczytania niezwykłej biografii Patrona naszej szkoły oraz obejrzenia wspaniałego albumu, w którym znalazły się najważniejsze fotografie z życia Ireny Szewińskiej.


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2dabrowa@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©