Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Korzystanie z pomocy psychologiczno-pedagogicznej w szkole jest dobrowolne i nieodpłatne. Udzielana jest ona uczniom przede wszystkim w trakcie bieżącej pracy z nimi. Udzielają jej nauczyciele oraz specjaliści, a w szczególności: psycholodzy, pedagodzy, logopedzi, doradcy zawodowi i terapeuci pedagogiczni. Udzielanie uczniom pomocy psychologiczno-pedagogicznej w odbywa się w formach odpowiednich do rozpoznanych potrzeb.

Psycholog prowadzi w szkole zajęcia rozwijające kompetencje emocjonalne i społeczne mające przede wszystkim nauczyć dzieci współpracy z rówieśnikami oraz dorosłymi, współdziałania w grupie, czekania na swoją kolej, respektowania zasad i norm społecznych, radzenia sobie z porażkami i niepowodzeniami w sytuacjach rywalizacji, zdolności osiągania kompromisu. Dzieci mają okazję do kształtowania właściwych wzorców komunikacyjnych. Pracujemy także nad odczytywaniem komunikatów niewerbalnych i sposobami reagowania na nie. Ważnym obszarem do pracy jest również świat emocji, rozwijanie umiejętności rozróżniania, identyfikowania i radzenia sobie z nimi poprzez uczenie się sposobów rozładowania napięcia emocjonalnego w sposób akceptowalny społecznie. Uczniowie uczą się trudnej dla nich sztuki panowania nad emocjami, współpracy z rówieśnikami oraz dorosłymi, nawiązywania i utrzymywania przyjaźni, czyli umiejętności społecznych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania. Jest to okazją, by zrozumieć własne emocje i nauczyć akceptować siebie i innych.

psycholog Agata Sawicka

Tel.  510484871

Harmonogram pracy psychologa:

Poniedziałek 10:00 - 16:30
Wtorek 12:00 - 15:30
Środa 10:00 - 16:30
Czwartek 11:00 - 16:30
Piątek 08:00 - 11:00

Konsultacje dla rodziców i uczniów: Poniedziałki, Środy od godz. 15.30

„Gimnastyka Mózgu” czwartki 7 i 9 lekcja – zapraszam!

SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 w Łomiankach