Rewalidacja indywidualna w naszej szkole (prowadząca : Oksana Kotormus)

Czwartek 11.35 - 15.50
Piątek 09.45 - 10.45, 13.45 - 14.45

Rewalidacja indywidualna w naszej szkole (prowadząca : Monika Pączkowska, s. 127a)

Czwartek 12.50 - 14.50

Rewalidacja (łac. validus - silny, sprawny, re-powtórnie) to ciąg zabiegów dydaktycznych, wychowawczych, leczniczych, których celem jest jak najlepsze przystosowanie jednostki do życia społecznego.

To zaspokojenie potrzeb biologicznych, psychicznych i społecznych jednostki, aby umożliwić jej wszechstronny rozwój – na miarę jej możliwości.

Pojęcie to oznacza długotrwałą działalność terapeutyczno-pedagogiczną.
Celem zajęć z zakresu rewalidacji indywidualnej jest wyrównanie braków w zakresie intelektualnym i psychoruchowym dzieci oraz przystosowania do życia w społeczeństwie ( w granicach indywidualnych właściwości jednostki ).

Wcześnie podjęte i konsekwentnie realizowane oddziaływania rewalidacyjne dają szansę rozwoju dziecka, nabycia przez nie możliwych dla siebie form zrealizowania się, a w konsekwencji w pełni aktywnego uczestnictwa w życiu.