RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicyNasza_świetlica_
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Informacja o zajęciachZajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesy
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA
STREFA UCZNIA

    ROK SZKOLNY 2019/2020    

Konkurs

NAJPIĘKNIESZE KWIATY DLA MAMY I TATY       

 

  REGULAMIN KONKURSU
 

 

WYNIKI KONKURSU

 

 


 

Konkurs Wielkanocny!

Drodzy uczniowie, zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie świetlicowym na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Prace możecie przesyłać do nas na adres e-mail: sp2lomianki.konkurs@gmail.com W temacie prosimy wpisywać imię, nazwisko oraz klasę.  Zdjęcia wysyłajcie do 13 kwietnia. Pełen regulamin konkursu znajdziecie na stronie internetowej naszej szkoły w zakładce Świetlica.Pozdrawiamy Was bardzo serdecznie! Magdalena Hajduk i Ewa Siejko

Ps. Już nie możemy się doczekać na Wasze prace!

      REGULAMIN KONKURSU

 


 

Na naszej świetlicy lubimy budować ciekawe budowle, a z chustą jest wiele radości i zabawy!

Justyna Ewdakimow, Małgorzata Korytko

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 

 


 

Andrzejki, Andrzejki

W tym roku szkolnym klasy 3 postanowiły zrobić niespodziankę swoim kolegom i koleżankom z klas młodszych, i przygotowały popołudnie z wróżbami i fotobudką. Było wesoło i głośno. Impreza okazała się doskonałym wstępem do Balu Andrzejkowego.

Ewa Siejko

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


W naszej świetlicy

      Świetlica klasy 0B to magiczne miejsce, w którym miło, kreatywnie i wesoło spędzamy czas. Dzieci uczą się tutaj współdziałania w grupie, poszanowania określonych norm i reguł oraz kształtują umiejętności komunikowania się.
Uczymy się wyrażać emocje i zarządzać nimi, mówić o nich, aby tworzyć potrzebne i zarazem bezpieczne relacje z rówieśnikami.
W ramach zajęć świetlicowych moi podopieczni uczestniczą w różnorodnych zajęciach dostosowanych do ich potrzeb, możliwości i uzdolnień.
Obok zajęć plastyczno - manualnych są zajęcia umuzykalniające i czytelnicze, dzieci biorą czynny udział w rozmowach, pogadankach i zabawach ruchowych na dywanie.
Gdy pogoda nam sprzyja wychodzimy na szkolny plac zabaw, by pozytywnie spożytkować nadmiar energii, a także rozwijać umiejętności sportowe.
Dużą popularnością wśród najmłodszych uczniów, głównie chłopców cieszą się kolorowe klocki konstrukcyjne, z których można ,,wyczarować”prawie wszystko – statki kosmiczne, samoloty, fortece, wieżowce i inne wynalazki.
Dziewczynki lubią wcielać się w różne role podczas zabaw tematycznych : w sklep, w szkołę czy w restaurację, lubią rysować, śpiewać poznane piosenki i tańczyć.
Pomimo wielu zajęć nasza świetlica jest przede wszystkim miejscem zabaw i odpoczynku, miejscem gdzie każde dziecko niezależnie od jego uzdolnień i możliwości może się wykazać.
Taka jest nasza świetlica – dla każdego coś fajnego.

Emilia Gołębowska

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Z cyklu spotkanie z podróżnikiem – opowieść o Szwecji.

W ostatni dzień października świetliczaki miały okazję spotkać się z podróżnikami Anną i Krzysztofem Kobusami, obejrzeć piękne zdjęcia i wysłuchać  ciekawej opowieści o Szwecji. Dzieci nauczyły się powitania i pożegnania po szwedzku. Następnie udały się w cudowną podróż w miejsca opisane w książkach Astrid Lindgren i Selmy Lagerlof. Poznały mnóstwo ciekawostek dotyczących Szwecji m.in.: ulubione potrawy Szwedów, architekturę, historię Wikingów, „wszędobylskie” łosie i szwedzkie trolle. Wszystkim podobała się przygoda, w którą zabrali nas podróżnicy, dziękujemy i se dig czyli do zobaczenia!

Anna Smarzewska

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Wiwat wolontariat

Nikt (prawie nikt 😉)  tak nie potrafi zorganizować zabawy na Świetlicy jak wolontariusze z klas 8. Starsze koleżanki i koledzy prześcigają się w wymyślaniu rozrywek dla młodszych uczniów.

Mała próbka ich możliwości w fotorelacji.

Dziękuję z całego serca!

Agata Sawicka

 


A w świetlicy prawdziwa złota polska jesień!

Jesień w pełnej krasie. Uczniowie świetlicy przygotowali dekoracje. Mamy wspaniałe książkowe jeże na parapetach, bajecznie kolorowe liście na oknach, złociste dynie wyklejane krepiną. Czas płynie… niektórzy myślą już o zbliżającej się zimie i Gwiazdce 😉. Prace powstały dzięki pomysłowości i wsparciu p. Iwony, Ewy i Agaty.

Pozdrawiam słonecznie

Agata Sawicka

 


O tych, których już nie ma z nami…

 

Zbliżają się najbardziej refleksyjne święta w kalendarzu. Dużo rozmawiamy o tradycji Wszystkich Świętych, Święta Zmarłych, Zaduszkach,  obyczajach i zwyczajach rodzinnych związanych z tym świętem. Opowiadamy jak w innych krajach i kulturach obchodzi się ten szczególny dzień.

W klasie II a wywiązała się dyskusja nad wyższością święta Wszystkich Świętych a Halloween. Było i religijnie i demonicznie i do śmiechu. W świetlicowej galerii mogliśmy podziwiać  prace plastyczne dotyczące skojarzeń dzieciaków z nadchodzącymi świętami.

Agata Sawicka

 


 

Wyprawa Klas Pierwszych do Biblioteki Szkolnej 30.10.2019r.

Jak zwykle na świetlicy dzień bez nudy!

Wybraliśmy się z klasami I na lekcję biblioteczną. Pani Joanna opowiedziała nam o zasadach obowiązujących w bibliotece szkolnej. Ku naszej radości dzieciaki doskonale pamiętały z zerówki jak należy zachowywać się w bibliotece.

Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści: „Basia i śmieci”.

Z pewnością będziemy odwiedzać bibliotekę szkolną częściej.

Pozdrawiamy,

Agata Sawicka i Justyna Ewdakimow

Zdjęcia: Krzysztof Śliwiński

 


W świetlicy szkolnej nie jest nudno!

Uczniowie klasy 3a w trakcie zajęć na świetlicy mają czas aby realizować swoje zainteresowania i zacieśniać więzy z kolegami i koleżankami z klasy. W czasie trwania zajęć mamy czas aby się lepiej poznać, utrwalić zasady obowiązujące w klasie oraz realizować program opiekuńczo-wychowawczy. Podczas rozmów na dywanie poruszamy tematy, które są w danej chwili dla nas ważne oraz takie, które są uniwersalne. Godziny spędzane na świetlicy to także czas na wykonywanie prac plastycznych różnymi technikami: malowanie, rysowanie, wyklejanie, etc. Jest to nie tylko dobra zabawa ale również ćwiczenie małej motoryki i rozwijanie wyobraźni. Wśród uczniów naszej klasy są pasjonaci gier planszowych, którym nie wystarczają już wszystkim znane warcaby czy szachy. W wolnym czasie tworzą własne, rozbudowane gry, a następnie organizują rozgrywki. Emocji nie brakuje!
Ogromną frajdę sprawia też uczniom tworzenie całych metropolii z mini wafli. Widok  spółpracujących ze sobą dzieci, pomagających realizować pomysły kolegów jest bardzo budujący. Cieszę się, że mam przyjemność pracować z kreatywnymi, chętnymi i radosnymi dziećmi.

...więcej...

 


Zabawy ruchowe na świetlicy.

Jedną z najbardziej ulubionych zabaw ruchowych na  świetlicy jest zabawa chusta animacyjną KLANZA. Zabawy z chustą animacyjną mogą spełniać różne cele i rozwijać wiele umiejętności:

 • ułatwiają integrację grupy,
 • ćwiczą refleks i spostrzegawczość,
 • wymagają skupienia uwagi oraz koncentracji,
 • ćwiczą zwinność i zręczność,
 • ćwiczą sprawność manualną,
 • rozwijają precyzję ruchów i małą motorykę.

 

Krzysztof Śliwiński

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Świetlica 3B

Świetlica 3b to miejsce gdzie uczniowie uwielbiają przebywać, nie nudzą się i dobrze się tu czują. Lubią działać w grupach o podobnych zainteresowaniach. Tu mogą rozwijać swoje pasje. Jedną z nich jest budowanie z klocków. Pomysłów jest mnóstwo. Budowanie zamków, baz historycznych, tras, garaży, kosmicznych pojazdów, domków dla lalek, postaci z bajek czy filmów to dla nich pestka. Wyobraźnia dzieci jest nieograniczona. Świetnie się przy tym bawią, rozmawiają i śmieją. Lubią urządzać wystawy, cieszyć oko tym co wymyślili. Często ich prace zostają do następnego dnia bo szkoda je burzyć.

Renata Świątczak

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Świetlicowy konkurs plastyczny „Irena Szewińska w oczach dziecka”

Zakończył się pierwszy w tym roku szkolnym świetlicowy konkurs plastyczny pt. „Irena Szewińska w oczach dziecka”. Celem konkursu było przybliżenie sylwetki wybitnej sportsmenki, patronki naszej szkoły – Ireny Szewińskiej. Jak zwykle świetliczaki  nas nie zawiodły😊 Dziękujemy uczestnikom za fantastyczne prace. Wkrótce nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, wręczenie nagród i dyplomów. Życzymy powodzenia 😊

Anna Smarzewska

Emilia Gołębowska

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


NASZA ŚWIETLICA

 

Witamy wszystkich uczestników świetlicy, a w szczególności pierwszoklasistów.

Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce, uśmiechu, radości oraz miłych chwil spędzonych na zajęciach w świetlicy szkolnej.

 

Każdy rok przynosi w naszej szkole zmianę. Nowy rok szkolny rozpoczynamy w nowej lokalizacji świetlicy ogólnej. Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku i odrobienia prac domowych.

 

Zajęcia świetlicowe realizujemy również w grupach klasowych I-III po zakończeniu zajęć edukacyjnych oraz nowo utworzonej w tym roku świetlicy dla uczniów klas IV-VI – tzw. KLUBIKU NASTOLATKA. Staramy się, aby czas spędzony w świetlicy szkolnej także sprzyjał rozwijaniu zainteresowań dzieci oraz nadrabianiu zaległości w nauce. Szczególną uwagę na zajęciach świetlicowych zwracamy na kształtowanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. 

 

Zajęcia na świetlicy szkolnej, to również sprawowanie opieki i zajęcia dla uczniów nie uczęszczających na religię. Świetlica zapewnia dzieciom bezpieczeństwo przez stałą obecność wychowawcy. Wychowawca świetlicy realizuje w ciągu roku szkolnego zajęcia zgodne z planem pracy świetlicy.

 

W tym roku szkolnym, w ramach zajęć rekreacyjno- sportowych, oferujemy wszystkim uczniom z klas I-III zajęcia na basenie.

 

Świetlica czynna jest od godziny 7.00 do 17.30

Telefon do świetlicy - 510 484 871

Krzysztof Śliwiński

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


 

ROK SZKOLNY 2018/2019


 

 

Najpiękniejsza zakładka do książki

Rozstrzygnięto świetlicowy konkurs plastyczny na najciekawszą i najpiękniejszą zakładkę do książki. Komisja konkursowa postanowiła przyznać uczestnikom nagrody rzeczowe i dyplomy oraz drobne upominki.

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:

Aleksandra Wachulak

Maksymilian Jaworski

Fabian Oszczyk

II miejsce otrzymali:

Adam Lipiński

Piotr Olesiński

Magdalena Rajska

III miejsce otrzymali:

Renata Misztal

Pola Kwiecińska

Marcel Hajduk

Wyróżnienia otrzymali:

Aurelia Zalewska

Hania Olszewska

Martyna Sepioł

Marysia Skwarek

Kalina Mamot

Oliwia Szozda

Marysia Duda

Lena Liebchen

 

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Iwona Tomczak

Anna Smarzewska

Emilia Gołębowska

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 

 


Produkcja na Dzień Mamy😀

 

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


METODA MALOWANIA 10 PALCAMI

Malowanie farbami sprawia naszym świetliczakom ogromną radość, poczucie zadowolenia, szczęścia, a dzięki metodzie malowania dziesięcioma paluszkami, uczniowie mogą w pełni się rozwijać i podejmować nowe wyzwania.

Iwona Tomczak

..ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Święto Niezapominajki 😊

W drugim tygodniu maja w czasie zajęć świetlicowych przypominaliśmy jak ważny jest szacunek do przyrody i jej ochrona. Dzieci poznawały rodzaje kwiatów występujące w Polsce oraz wykonywały prace plastyczne związane z tematem tygodnia. Aura nam dopisywała, więc dużo czasu spędzaliśmy na szkolnym placu zabaw, gdzie jeszcze bardziej mogliśmy docenić piękno otaczającej nas przyrody.

Anna Smarzewska

 


Świetlica rozkwitła na wiosnę

 

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


RYBY Z KAMYKÓW, CZY ZABAWY ROZWIJAJĄCE WYOBRAŹNIĘ Z ELEMENTAMI ARTETERAPII

W trakcie czwartkowych zajęć świetlicowych dzieciaki „zaczarowały” kamienie w fantastyczne, kolorowe, „grube ryby”, którym nadano imiona J.

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Moja ulubiona postać z bajki

W dniu 4 marca rozstrzygnięto konkurs plastyczny pt. „Moja ulubiona postać z bajki”, zorganizowany przez nauczycieli świetlicy w Szkole Podstawowej Nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach. Dzieci z naszego przedszkola, a także uczniowie klas 1 – 3 wzięły udział w konkursie i otrzymały dyplomy oraz nagrody rzeczowe.

 

I miejsce otrzymały:

ALEKSANDRA WACHULAK

KALINA MOMOT

ANTONINA KOZA

JULIA ROGOZIŃSKA

HANNA SURUŁO

ANNA PIĘTA

II miejsce otrzymali:

KLARA SIEJKO

MAKSYMILIAN ZAWORSKI

LENA ROGALSKA

ZOFIA ZŁOMSKA

LENA PIETRUS

MILENA FIJOŁEK…

NATASZA SAŁATKA

OLIWIA HURNIK

   

III miejsce otrzymały:

LENA LIEBCHEN

MAJA STARZYŃSKA

MARYSIA DUDA

KLAUDIA CICHOŃ

Wyróżnienie:

MARTYNA SEPIOŁ

ZOFIA ZAWISTOWSKA

STANISŁAW RADOSZ

POLA KWIECIŃSKA

AURELIA ZALEWSKA

ZOFIA LYLYK

PIOTR GABIŃSKI

ZOFIA OSIŃSKA

ANTONINA FILICIAK

PAULINA HURNIK

...ZDJĘCIA  .....   Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach świetlicowych!

Iwona Tomczak

Emilia Gołębowska

 


MÓJ PRZYJACIEL

 

Pierwszy tydzień po feriach upłynął na świetlicy pod hasłem ,,Mój przyjaciel”.

Głównym celem dydaktyczno - wychowawczym zajęć z dziećmi było uświadomienie potrzeby posiadania przyjaciela. Podczas zajęć świetlicowych zwróciliśmy uwagę na znaczenie przyjaźni w życiu człowieka, rozmawialiśmy o życzliwości i koleżeństwie w grupie. Dzieci brały udział w zabawach integracyjnych: ,,Iskierka przyjaźni”, ,,Ludzie do ludzi”, ,,Kładka”, ,,Kłębek przyjaźni” itp. Zabawy te budują pozytywne relacje i wzajemne zaufanie w grupie. Wychowankowie świetlicy wysłuchali ,,Bajki o dwóch ołówkach” M. Molickiej i włączyli się do dyskusji na temat jej bohaterów. Wspólnie próbowaliśmy odpowiedzieć na pytania:

Kto to jest przyjaciel? Po czym poznać prawdziwą przyjaźń? Kto zasługuje na naszą przyjaźń?

Podczas tygodniowego cyklu zajęć świetlicowych dzieci odgrywały scenki dramowe, układały przysłowia z rozsypanek wyrazowych, słuchały piosenek o przyjaźni i robiły sobie masażyki relaksacyjne.

Ustaliliśmy też, wspólnie z naszymi uczniami cechy, jakie powinien posiadać prawdziwy przyjaciel.

Dzieci narysowały portret swojego przyjaciela i stworzyły ,,Drzewko przyjaźni”, które będzie im przypominało o utrzymaniu dobrych relacji  w grupie.   

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Emilia Gołębowska

....ZDJĘCIA  ..... Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


 

ULUBIONA POSTAĆ Z BAJKI

W tym tygodniu rozbudzamy zamiłowanie do obcowania z książką!

Promujemy czytanie wśród dzieci, ćwiczymy umiejetność słuchania ze zrozumieniem i rozwijamy dziecięcą wyobraźnię.

Z tej okazji ruszył kolejny konkurs świetlicowy na „Ulubioną postać z bajki”.

Jak widać pomysłów nie brakuje, a księżniczki mają dużą konkurencję😜

Prace składamy do 25.02.2019

.....ZDJĘCIA  ....Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


SERDUSZKO CZY KLEKS ?

 

Minął kolejny semestr w szkole. Uczniowie za swoje wzorowe zachowanie na zajęciach świetlicowych zostali nagrodzeni dyplomami uznania i drobnymi upominkami.

Tytuł „ WZOROWEGO ŚWIETLIKA” otrzymali:

 1. Maja Zaharjasz
 2. Julia Rogozińska
 3. Dobrawa Arciszewska
 4. Liliana Lorek
 5. Lena Rogalska
 6. Karol Kopytek
 7. Leon Błażejak
 8. Amelia Szaleniec
 9. Zuzia Zielińska
 10. Zosia Marchwińska
 11. Oliwia Pychyńska
 12. Jan Szewczyk
 13. Alex Giziński
 14. Marysia Mieleszko
 15. Feliks Kucharski
 16. Helena Kowalska
 17. Laura Członkowska
 18. Amelka Stępniewska
 19. Tosia Opara
 20. Amelka Salich
 21. Piotr Gabiński
 22. Marysia Skwarek
 23. Zosia Trzcińska
 24. Dominik Zalewski
 25. Maja Starzyńska
 26. Natasza Sałatka
 27. Matylda Kaczmarczyk
 28. Alicja Gębala
 29. Marta Safaryn
 30. Gabrysia Szaleniec

 

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

E. Dzieniszewska

 

 


Bezpieczne ferie!

Ostatni tydzień przed feriami zdominował na świetlicy temat bezpiecznych zabaw na śniegu i lodzie. Dzieciaki dzięki pogadankom, quizom i krzyżówkom poznały zasady bezpieczeństwa obowiązujące podczas aktywności na świeżym powietrzu zimą. Uczniowie chętnie wypowiadali się na temat właściwego ubioru zimą i ulubionych sportów zimowych. Nie zabrakło również prac plastycznych pt.: moje ulubione zabawy zimowe, bezpieczne ferie, bezpieczna zima. Z taką wiedzą udajemy się na zasłużony wypoczynek. A zatem życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych ferii zimowych😊!!!

Anna Smarzewska

 


PORTRET BABCI I DZIADKA

,,Portret babci i dziadka”- pod takim hasłem odbył się kolejny już konkurs organizowany przez świetlicę szkolną. Prace wykonywane techniką dowolną można było składać do środy 23 stycznia do p. Dominiki Kłos lub p. Joanny Serwińskiej- organizatorek konkursu. Wychowankowie świetlicy wykazali się dużą kreatywnością. Wpłynęło wiele bardzo ciekawych prac, z których wyłoniono 3 laureatów oraz wyróżniono 3 osoby.

Wyniki poniżej:

I miejsce- Aleksandra Wachulak

II miejsce- Oliwia Wąsińska

III miejsce Anna Czyrniańska

Wyróżnienia:

Aleksander Wejs

Hanna Kaczyńska

Zofia Tomczyk

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


BAŁWANKI Z KUBECZKÓW

Ulepimy dziś bałwana ..., a może wykonamy go z plastikowych kubeczków? Pomysł ten bardzo spodobał się naszym świetliczakom. Z głębokim entuzjazmem, energią i głową pełną pomysłów uczniowie szybko zabrali się do pracy. Do wykonania tegoż zadania potrzebne im były kubeczki jednorazowego użytku, filc, wata, flamastry, pompony, plastelina, cekiny, druciki i klej.Zajęcia te sprawiły dzieciakom dużo radości i dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń. To był bardzo miły i udany dzień.
Iwona Tomczak

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Zajęcia ORIGAMI na świetlicy szkolnej

 
   Z kawałka papieru i przy odrobinie wyobraźni, precyzyjnie, i według ściśle określonej kolejności świetliczaki z grupy V wykonały przepiękne słoniki logopedyczne, kolorowe okulary oraz pieski. Zajęcia te pełniły wychowawczą i terapeutyczną funkcję. Ich celem było zacieśnianie więzi w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie pamięci i koncentracji, doskonalenie sprawności manualnej, wdrażanie do przestrzegania norm oraz ogólnie przyjętych zasad. Origami to sztuka, która zdecydowanie relaksuje i uspokaja. Pozwala ukoić nerwy, skupić myśli. Ponadto sprzyja ciekawym refleksjom i przemyśleniom. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć

Iwona Tomczak

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

W dniach 18-19 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Na kiermaszu sprzedawane były ozdobne kartki, bombki, stroiki wykonane na zajęciach świetlicowych. Wszystkie prace były wyjątkowo piękne, a pomysłów na ozdoby nie brakowało. Dochód z kiermaszu przeznaczony był na materiały i nagrody dla wychowanków świetlicy. Nauczycielom, Rodzicom i uczniom dziękujemy za otwarte serca i hojne datki. 

Życzymy magicznych świąt Bożego Narodzenia.

E. Dzieniszewska

 

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

 

....ZDJĘCIA .. .Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Klimat świąteczny nabiera tempa🎄

 

Ozdoby choinkowe z masy porcelanowej gotowe!

Niektóre z nich będzie można kupić na naszym świetlicowy kiermaszu bożonarodzeniowym🎅🏻

Zapraszam!

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Wyniki świetlicowego konkursu plastycznego Mój przyjaciel miś

  W tym roku dość sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły cieszył się konkurs plastyczny Mój przyjaciel miś. Konkurs zorganizowany został przez nauczycieli świetlicy w związku z obchodami Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zwycięzcom rozdano dyplomy i słodkie niespodzianki.
                Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:
                          Vanessa Kiliszek
                         Laura Członkowska
                          Urszula Ceglarska
                          Gabriela Szaleniec
                          Alicja Gębala
                            II miejsce:
                          Wojciech Suruło
                          Kacper Sokołowski
                          Stanisław Kalaszczyński
                          Maria Mieleszko
                          Natasza Sałatka
                          Amelia Salich
                          Iza Osman
                          Oliwia Hurnik
                           III miejsce:
                          Martyna Sepioł
                          Julia Surma
                          Sara Van der Steen
                          Amelia Rajchert
                          Łucja Czapigo
                          Antonina Koza
                          Marta Lazurko
                          Klaudia Cichoń
                          Julia Rogozińska
                          Maja Zacharjasz
                            Wyróżnienie:
                          Pola Nowak - Ignatowska
                          Julia Falińska
                          Antonina Polak
                          Marcel Hajduk
                          Paweł Bazan

 

 


PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT

W grudniu tradycyjnie rozpoczynamy przygotowania do Świąt🎄🌲

Dzieci ubrały choinkę szkolną własnoręcznie przygotowanymi ozdobami z kolorowego papieru.

W tym tygodniu, na świetlicy, rozmawiamy o historii Świetego Mikołaja oraz o tym jak sprawić radość naszym kolegom i bliskim obdarowując ich upominkami 🎁🎁🎁

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 


Grupa 0a i 0c przygotowywały się do obchodów 100 lecia niepodległości. 

 

 


Bon-Ton czyli słów kilka o dobrym wychowaniu

 

Ostatni tydzień listopada upłynął wychowankom świetlicy pod hasłem “Bon-Tonu”. Dzieciaki poszerzały swoją wiedzę o zasadach dobrego wychowania. Wszystkim podobały się perypetie rodzeństwa Kuby i Buby z książki G. Kasdepke “Bon czy Ton” oraz dobre rady rodziny państwa Wafelków z opowiadań J. Krzyżanek “Dobre maniery”. Uczniowie klasy pierwszej poznali przygody Matyldy - bohaterki książki “Naucz się dobrze zachowywać razem z Matyldą”. Savoir-vivre dzieciaki od razu wykorzystały grając zgodnie z zasadami fair play. Czwartek minął pod znakiem zabawy andrzejkowej, ale to już zupełnie inna historia… :-)

Anna Smarzewska

....ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

 

 


Dzieci ze świetlicy obchodzą Narodowe Święto Niepodległości 

 

W dniu 11 listopada nasi rodacy uroczyście obchodzą Narodowe Święto Niepodległości. W tym czasie przypada również Święto Orderu Virtuti Militari. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, nauczyciele świetlicy przygotowali dla swoich podopiecznych cykl spotkań poświęcony tematyce historycznej. Aby głębiej przybliżyć uczniom to ważne święto, już od 5  listopada prowadzone były różnorodne zajęcia, podczas których dzieci zapoznały się z podstawowymi symbolami narodowymi – flagą, godłem oraz hymnem narodowym. Pod kierunkiem wychowawców przygotowały prace plastyczne – między innymi flagi wyklejane kulkami bibuły, godło kolorowane flamastrami oraz kotyliony, którymi przyozdobiły swoje stroje w czasie uroczystości szkolnej.  Z najciekawszych prac uczniowskich powstała gazetka ścienna. Dzieci z klas 0 – 1 zapoznały się z utworem muzycznym zatytułowanym, Co to jest niepodległość. Dowiedziały się także, kim był Józef Piłsudski. Poznały ważne hasła tj. jak honor, ojczyzna, wolność, odwaga,patriotyzm, zwycięstwo. Miały też okazję wysłuchać audiobooka ( książki autorstwa Joanny Olech i Edgara Bąka, pt., Kto Ty jesteś). Nie zabrakło również wierszy i pieśni patriotycznych. 

Dzięki tym zajęciom dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat ważnego a zarazem pięknego dla wszystkich PolakówNarodowego Święta Niepodległości. Celem owych zajęć było również motywowanie wychowanków do samodzielnego zdobywania wiedzy historycznej, a także udoskonalenie ich umiejętności manualnych. Zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć. 

Iwona Tomczak

 

 

 


Kultowe i ponadczasowe „Państwa miasta” jako jedna z naszych świetlicowych rozrywek, które dzieci uwielbiają😉

Magdalena Choła

 

 


Na świetlicy uczymy dzieci programować!

Klasa 0b podczas zajęć świetlicowych zaprzyjaźniła się z ozobotem. Ozobot to jeden z najmniejszych robotów, który zabiera uczniów w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i pracy grupowej. Za pomocą flamastrów możemy w prosty sposób napisać pierwszy program. Na zajęciach uczniowie kolorowali gotowe trasy lub rysowali własne. Uczniowie mogli się poczuć jak prawdziwi, choć początkujący programiści.

Magdalena Hajduk

 


„Mam kota na punkcie...” czyli konkurs świetlicowy na pupila rozstrzygnięty a nagrody rozdane!

 

I miejsce

Marcel Hajduk

Nina Szumna

Maria Skwarek

 

II miejsce

Ola Rozesłańska

Amelka Stępniewska

Hania Olszewska

 

III miejsce

Gabrysia Szaleniec

Alicja Gębala

 

Wyróżnienie:

Natalia Gumieniczek

Maja Starzyńska

 

 

 


My na świetlicy

 


TOLERANCJA

"Jestem tolerancyjny" to ważny temat dla naszych dzieciaków. Nauczyliśmy się, że termin "tolerancja" oznacza równość wszystkich ludzi . Nie ważne czy ktoś jest innej rasy, niepełnosprawny bądź ma inne zainteresowania. Liczy się to jakim jest człowiekiem. Dlatego podajmy dłoń każdemu kto potrzebuje naszej pomocy.

Marcin Giewon

 


POZNAJEMY POSTAĆ IRENY SZEWIŃSKIEJ

W tygodniu " Poznajemy postać Ireny Szewińskiej" mogliśmy zapoznać się z sukcesami "naszej" złotej medalistki. Doświadczyliśmy poprzez wywiad jak ciężko i wytrwale trzeba pracować by osiągnąć sportowy sukces. Jesteśmy dumni wraz z całą społecznością szkolną z faktu, iż patronem Szkoły Podstawowej nr 2 w Łomiankach jest właśnie ona- IRENA SZEWIŃSKA, wzór do naśladowania!

Marcin Giewon

 


Konkurs  „ Przyszła do nas jesień”

 

Konkurs na pracę plastyczną „ Przyszła do nas jesień” rozstrzygnięty!  Poziom prac jak zwykle zaskoczył!

Jesień zawitała w naszej szkole w zwycięskim stylu🌾🍄🍁🍂🍃

 

Nagrodę za zajęcie I miejsca otrzymali:

• Tosia Filiciak i Paulina Hurnik

• Ula Ceglarska, Natasza Sałatka i Oliwia Hurnik

 

II miejsce:

• Klara Siejko

• Tosia Polak

• Maja Starzyńska

 

III miejsce:

• Michalina Olszacka

• Natasza Kowaluk i Martynka Sepioł

• Michał Zaręba- Malewski

 

Wyróżnione prace:

• Kaczmarczyk Matylda

• Marysia Mieleszko

• Nina Szumna

• Nikola Pacuszka

• Maciej Wróblewski

 

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!

Prace można podziwiać na tablicach świetlicowych na parterze.

 

P.S. Za chwilę kolejny konkurs😉

 

 

 


SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

Klasa 2a uczestniczyła w spotkaniu z naszą Panią pielęgniarką, która opowiedziała dzieciom o swojej pracy i pełnionej funkcji w szkole. Pamiętajmy że Dzień Edukacji Narodowej to święto wszystkich pracowników oświaty 🙂

Marcin Giewon

 

 


 

Gry i zabawy integracyjne szybko stały się ulubioną formą spędzania czasu wolnego dla naszych pierwszoklasistów. Tym samym na stałe wpisały się w ramowy rozkład dnia podczas zajęć świetlicowych. A Wszystko zaczęło się od głębszego poznania uczestników, ich zainteresowań, pasji, niecodziennych i nieco zwariowanych pomysłów. Mina, Ludzie do ludzi, Lustrzane odbicia, Głuchy telefon, Ciuciubabka, Ciepło – Zimno, Pająk i muchy, Król ciszy, Ruchomy obraz i wiele innych to zabawy, które zdecydowanie należą do najbardziej lubianych przez wszystkie dzieci. Dość sporym i wciąż niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również gry zespołowe na interaktywnej podłodze. Zapraszam do obejrzenia naszej galerii zdjęć. A na zakończenie życzę wszystkim uczestnikom świetlicy wspaniałej zabawy i owocnej współpracy! 🙂 🙂 🙂 

Iwona Tomczak

 

 

 


 

Na świetlicy 3a dodaje trochę kolorów jesieni za oknem😉

 

Magdalena Choła-Urbaniak 

 

 

 


 

Rusza pierwszy w tym roku konkurs świetlicowy pod hasłem  „Idzie jesień- konkurs plastyczny z wykorzystaniem materiałów przyrodniczych”.

Pierwsze prace już powstają a ogłoszenie wyników już niebawem 🌾🍄🍁🍂🍃

 

Magdalena Choła-Urbaniak

 


 

Miniony tydzień na świetlicy upłynął pod znakiem... drogowym😊
 

„Czerwone stój zielone idź”- dzieci zostały zapoznane z terminem sygnalizacja świetlna oraz poznały wiele znaków drogowych, z którymi mają do czynienia przy codziennym przejściu do szkoły. Dzięki odblaskom PZU bedziemy bardziej widoczni i bezpieczni na drodze.

 

Hasło do zapamiętania: Liczy się dobra zabawa ale bezpieczeństwo to najważniejsza sprawa

 

 

 

 

 


 

Rok szkolny ledwo zaczęty a na świetlicy praca już wre!

 

 


ROK SZKOLNY 2017/18


„Exlibris - znak miłośnika książki”

 

W tym tygodniu dzieci na zajęciach w świetlicy zapoznały się z historią exlibrisu. Celem zajęć było kształtowanie szacunku do książki i zachęcanie do dbania o jej wygląd. Odbyły się również lekcje biblioteczne,  na których uczniowie  zapoznali się z etapami powstawania książki.

 

 


 

AUSTRALIA – MAGICZNE ULURU

 

W ramach projektu edukacyjnego „Przez siedem kontynentów”, dofinansowanego przez Gminę Łomianki, dnia 11 maja 2018r. odbyły się w naszej szkole kolejne warsztaty, w których wzięły udział klasy pierwsze i drugie. Tym razem tematem przewodnim była Australia i jej magiczne Uluru. Spotkanie było prowadzone przez antropologa i etnografa kultury, panią Anitę Czerner – Lebedow. 

 

Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem o tym najmniejszym, a zarazem magicznym kontynencie, jego bogatej florze i faunie oraz otaczających go tysiącach wysp. Mogliśmy podziwiać i poczuć zapach prawdziwych liści eukaliptusa, a także posłuchać o wyjątkowych zwierzętach. Najbardziej zadziwiły nas ciekawostki o torbaczach: kangurze i koali oraz wombacie. Próbowaliśmy sobie wyobrazić kangurka wielkości fasoli oraz tego dorosłego, utrzymującego się na samym ogonie. Koala natomiast ma dosyć specyficzną dietę, zwłaszcza kiedy jest dzieckiem… Nie chcielibyśmy być chyba na jego miejscu.

 

Magiczne Uluru jest świętym miejscem dla miejscowych Aborygenów. W jaskiniach u podnóża skały znajduje się wiele malowideł ściennych techniką „kropka w kropkę”. Na zakończenie warsztatów mogliśmy stworzyć własne dzieła metodą aborygenów. Spotkanie było bardzo udane.

 

(więcej zdjęć)

 


 

SYMBOLE NARODOWE

 

W tym tygodniu dzieci w świetlicy utrwalały wiadomości związane z symbolami narodowymi oraz  z obchodami Konstytucji 3 Maja. Celem zajęć było kształtowanie szacunku do własnego państwa, poczucie tożsamości narodowej oraz rozwijanie zainteresowania symbolami narodowymi.

 

 


 

Różnorodni w jedności UE

 

W dniu 25 kwietnia rozstrzygnięty został konkurs plastyczny "Moja Europa". Komisja konkursowa miała trudne zadanie, gdyż wszystkie prace były niezwykle twórcze. Oceniono pomysłowość, zgodność z tematem oraz estetykę wykonania. Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do obejrzenia prac które znajdują się na dolnym korytarzu.

 

(więcej zdjęć)

 


 

"Bon czy ton"

 

Zgodnie z planem zajęć świetlicowych, ten tydz ień mija nam pod hasłem przypomnienia i utrwalenia podstawowych zasad dobrego wychowania. Korzystając z pięknej pogody połączyliśmy przyjemne z pożytecznym i na podwórku szkolnym zaczęliśmy wspólne czytanie książki o savoir vivre dla dzieci czyli "Bon czy ton" autora Grzegorza Kasdepke.Przygody Buby i Kuby dzieci wprost uwielbiają.

 

(więcej zdjęć)

 


 

,,Zmień odpady na ciekawe zabawki”

 

,,Zmień odpady na ciekawe zabawki" - to kolejny konkurs świetlicowy. Jego celem było pokazanie  dzieciom, że odpady można wykorzystać w bardzo ciekawy sposób, używając swojej wyobraźni.

Do 13 kwietnia wpłynęło wiele ciekawych prac  spośród których wyłoniono zwycięzców.

 

Poniżej lista laureatów:

I miejsce:

 Adam Lipiński kl.0a

II miejsce:

Ignacy Żurkowski kl. IIa

Hugo Bruter kl. IIa

Maja Starzyńska kl. IIa

Natasza Sałatka kl. IIa

III miejsce:

Antonina Polak kl. IIa

Oliwia Hurnik kl. IIa

Antonina Filiciak kl. IIa

Zosia Marchwińska kl. Ob.

Wyróżnienie:

Oliwia Machocka kl. 0b

Gratulujemy zwycięzcom.

Joanna Serwińska

Dominika Kłos

 

 

KIERMASZ WIELKANOCNY

 

W dniach 27 - 28 marca 2018 roku w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny.

Na kiermaszu sprzedawane były pisanki, ozdoby i kartki świąteczne wykonane przez uczniów. Wszystkie prace były wyjątkowo piękne. Dochód przeznaczony był na materiały i nagrody dla wychowanków świetlicy. Kiermasz prowadziła p. Katarzyna Skorek – członek Rady Rodziców i p. Elżbieta Dzieniszewska – kierownik świetlicy.

Wszystkim nauczycielom, rodzicom i uczniom serdecznie dziękujemy za hojne datki.

E. Dzieniszewska

 

(więcej zdjęć)

 


 

Budki lęgowe dla ptaków

 

W dniach od 20 do 23 marca w ramach zajęć świetlicowych i ze współpracą z lokalną fundacja KIM odbyła się akcja budowania domków lęgowych dla ptaków. Dzieci miały możliwość zbudowania od podstaw domków z użyciem przeznaczonych do tego sprzętów. Budki zostały kolorowo ozdobione i zawieszone na placu zabaw oraz drzewach w najbliższej okolicy naszej szkoły. " Gdy ktoś ptaki nęka, spotka go udręka" " Jeśli lubisz słodkie trele, zostań ptasim przyjacielem" " Kiedy wiosną bzy, akacje rosną ptasie populacje" " Nawet wandal chodzi struty kiedy milkną pasie nuty".

 

(więcej zdjęć)

 


 

Konkurs "Chroń przyrodę"

 

Konkurs "Chroń przyrodę" rozstrzygnięty! Byliśmy zaskoczeni frekwencją osób jakie wzięły udział w konkursie a także pomysłowością i wiedzą na temat ochrony środowiska. Każdy plakat był wyjątkowy dlatego wybór nie był prosty. Prace można podziwiać na korytarzu dolnym. Zwycięzcom gratulujemy!

 

I miejsce

1. Antonina Filiciak-2a

2. Helena Saneluta-3b

II miejsce

1. Milena Górecka-3b

2. Aleksandra Kalkowska-3b

3. Liwia Wintoch-3b

4. Natasza Sałatka-2a

5. Oliwia Hurnik-2a

6. Krzysztof Amine-2a

7. Paulina Hurnik-2a

8. Urszula Ceglarska-2a

III miejsce

1. Aleksandra Szeląg-1a

2. Antonina Polak-2a

3. Natalia Jurczak-3b

4. Agata Oborska-3b

 

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

 

(więcej zdjęć)

 


 

 

 

 


 

Wiosna tuż tuż... na świetlicy poczuliśmy ją w pełni! Miniony tydzień upłynął na tworzeniu kolorowych kwiatów z papieru, ptaków i motyli. Dzieci okazały się ekspertami w dziedzinie znajomości pierwszych oznak wiosny i swoje pomysły przeniosły na tablice świetlicową...

 

 


 

Klasa Ic w świetlicy i na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej zaczęła przygodę z programowaniem. Dzięki zakupowi mat do kodowania na dywanie i ozobotów możemy się uczyć, bawiąc. Od lutego dołączyliśmy do Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować i staramy się jak najlepiej wykonywać powierzone nam zadania.

 

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

(więcej zdjęć)

 


 

Jemy zdrowo – kolorowo.

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci poznawały zasady zdrowego żywienia. Wszyscy dowiedzieli się również co to jest piramida żywieniowa i na czym polega zdrowa kuchnia. Okazało się, że nasi uczniowie doskonale wiedzą jaką rolę odgrywają w prawidłowym odżywianiu warzywa i owoce. Samodzielnie wyciskane soki i przygotowane kanapki  smakowały wyśmienicie. Zwycięskie prace plastyczne na ten temat zawisły w szkolnej gablocie aby przypominać wszystkim o prawidłowym odżywianiu.

Elżbieta Dzieniszewska

 


 

Serduszko czy kleks?

 

Jak ten czas szybko płynie! Za nami już pierwszy semestr w nowej szkole. Konkurs „Serduszko czy kleks” rozstrzygnięty. Uczniowie zachowujący się wzorowo podczas zajęć świetlicowych zostali nagrodzeni dyplomami uznania i drobnymi upominkami. Tytuł „wzorowy świetlik” otrzymali:

      Grupa 1

 1. Błażejak Leon
 2. Bogdańska Martyna
 3. Szaleniec Amelia

Grupa 2

 1. Machocka Oliwia
 2. Matuszewska Wiktoria
 3. Pychyńska Oliwia

Grupa 3

 1. Członkowska Laura
 2. Kajak Olgierd
 3. Szeląg Ola

Grupa 4

 1. Misztal Lech
 2. Sepioł Martyna
 3. Szochner Amelia
 4. Surma Julia

Grupa 5

 1. Kwasiborska Olga
 2. Laskus Szymon
 3. Półtorak Anna
 4. Salich Amelia
 5. Straburzyńska Helena

Grupa 6

 1. Filiciak Antonina
 2. Sałatka Natasza
 3. Starzyńska Maja

Grupa 7

 1. Rozesłańska Aleksandra
 2. Safaryn Marta

Grupa 8

 1. Cerynger Zuzanna
 2. Jurczak Natalia
 3. Zielińska Julia

Grupa 9

 1. Górecka Milena
 2. Kalkowska Ola
 3. Mazurczak Łukasz
 4. Grzechnik Amelia

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

E. Dzieniszewska

 


 

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci rozmawiały na temat szacunku dla osób starszych. Dyskutowano o tym, jak ważnymi osobami są dziadkowie w rodzinie i jak ważną rolę w niej pełnią. Wszystkie dzieci wykonały laurki i papierowe bukiety, które zostały wręczone na spotkaniach okolicznościowych.

 


 

TRADYCJE  ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA

 

Na świetlicy praca wre. Trzeba przygotować mnóstwo ozdób choinkowych. Liczy się pomysłowość i cierpliwość. W tym tygodniu poznajemy tradycje świąteczne, wspólnie śpiewamy kolędy, dekorujemy sale świetlicowe.  W miłej atmosferze wykonujemy kartki świąteczne na kolejny konkurs plastyczny. Ciekawe, kto tym razem zdobędzie nagrodę?

Elżbieta Dzieniszewska

 

(więcej zdjęć)

 


 

Najpiękniejsza kartka bożonarodzeniowa

 

I miejsce

Bartosz Dziwura Ic

Kacper Sonakowski I c

 

II miejsce

Vanessa Kiliszek Ic

Iwo Pyra IIb

Michał Przywitowski Va

 

III miejsce

Dominik Wojciechowski IIIa

Dawid Wojciechowski IVc

Anna Szochner Ib

 

(więcej zdjęć)

 


 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem

 

W tym tygodniu dzieci na świetlicy poznawały historię Św. Mikołaja. Uczyły się o tym, że warto pomagać innym ludziom. Dowiedziały się na czym polega praca wolontariuszy. W różnych grupach wykonały ozdoby na choinkę w Szpitalu Dziecięcym w Dziekanowie Leśnym. Odbył się też finał akcji „Podaruj pluszaczka dla dzieciaczka”. W ciągu miesiąca zebrano ponad 100 pluszowych zabawek, które trafiły do dzieci z tego właśnie szpitala. Wspólnie mogliśmy doświadczyć tego, że pomaganie może być przyjemne i wiązać się z pozytywnymi emocjami. Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za otwarte serca.

 

Elżbieta Dzieniszewska

Magdalena Hajduk

(więcej zdjęć)

 


 

Zajęcia plastyczne na świetlicy. Mikołaje z filcu jako piękny prezent dla rodziców.

Dominika Kłos klasa 0b

(więcej zdjęć)

 


 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 

W tym tygodniu na zajęciach świetlicowych poznawaliśmy historię pluszowego misia. Każde dziecko posiada swojego misia - przytulankę. Często są one bohaterami bajek, filmów, piosenek. Znamy Kubusia Puchatka, Coralgola, Paddingtona, Misia Uszatka czy Misia Yogi. Nie można wyobrazić sobie świata bez uroczego, ładnego misia. W związku z tym świętem w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny „ Mój przyjaciel – miś”.

 

Oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce

Gabrysia Szaleniec kl. 2b

II miejsce

Skwarek Marysia kl. 1b

Szwalgin Pola kl. 0b

III miejsce

Szeląg  Ola kl. 1a

Opara Tosia kl. 1a

Klajnszmit Amelka kl. 1a

 

ZWYCIĘZCOM GRATULUJEMY!

Magdalena Hajduk

Elżbieta Dzieniszewska

 

 


 

Świetlica bez agresji

 

W bieżącym tygodniu zajęcia na świetlicy przebiegały pod hasłem „Stop agresji!”.  Dzieci uczyły się, że nie należy rozwiązywać konfliktów i sporów złością i krzykiem. Wychowawcy przeprowadzali rozmowy na temat prawidłowego funkcjonowania w szkole, sposobów opanowania i przezwyciężania agresji. Zawsze najważniejsza jest wspólna rozmowa i dojście do porozumienia.

Marcin Chmielewski

(więcej zdjęć)

 


 

My w świetlicy

 

 

(więcej zdjęć)

 


 

Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

 

29 listopada - w wigilię św. Andrzeja odbyło się w świetlicy klasy 1c i 4 b „andrzejkowe popołudnie”. W tajemniczej atmosferze półmroku dzieci poznały dawny zwyczaj przepowiadania przyszłości.  W radosnych humorach tańczyliśmy i śpiewaliśmy do ulubionych piosenek, a w przerwach braliśmy udział w zabawach andrzejkowych. Każdy uczeń, który był ciekawy swojej przyszłości, mógł tego dnia usłyszeć różne  zabawne przepowiednie. Dzieci, z przymrużeniem oka, dowiadywały się o swojej przyszłości. Dużą frajdą dla uczniów była również możliwość lania wosku. W naszej świetlicy wykorzystujemy każdą okazję, aby dobrze się bawić. W przyszłym roku również zorganizujemy taką zabawę. Już teraz zapraszamy.

 

Daria Turek

(więcej zdjęć)

 


 

Narodowe Święto Niepodległości

 

Pierwszy tydzień listopada wychowankowie świetlicy rozpoczęli cyklem tematycznym związanym ze Świętem Niepodległości. Okazało się, że uczniowie naszej szkoły są prawdziwymi patriotami – znają hymn, symbole narodowe i okazują im szacunek. W tym tygodniu wszystkie grupy wykonywały prace plastyczne różnymi technikami. Wszyscy słuchali i śpiewali pieśni patriotyczne.

Agnieszka Boch

 


 

Konkurs „Kochaj czworonogi – przyjaciel to skarb” rozstrzygnięty

 

W ramach tygodnia poświęconego naszym czworonożnym przyjaciołom uczniowie klas 0-3 wykonywali plakaty związane ze swoimi pupilami.

10 listopada 2017 roku autorom najlepszych prac wręczono dyplomy i nagrody. Zwycięskie plakaty można podziwiać w świetlicy głównej.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział. Poniżej prezentujemy listę laureatów.

 

                                       I miejsce:                                      

Klasa I c :

Astrau Amelia

 Bożek Hanna

Drabik Julia

  Dziwura Bartosz

   Kiliszek Vanessa

    Liebchen Alicja

        Łoszak – Komorowski Wiktor

II miejsce

Grupa 0 b

III miejsce

Klasa II b:

Gębala Alicja

Saneluta Danuta

  Szaleniec Gabriela

 

  

(więcej zdjęć)

 

GRATULUJEMY

Elżbieta Dzieniszewska

 


 

Czcimy pamięć naszych bliskich

 

Na zajęciach świetlicowych dzieci opowiadały o tym, jak wraz z rodzicami odwiedzają cmentarze i zapalają znicze na grobach bliskich, którzy już odeszli. Powinniśmy również pamiętać o bohaterach, którzy oddali życie za wolność naszej ojczyzny. Grupa 5  zapaliła znicz pod pomnikiem poświęconym pamięci żołnierzy kompanii młodzieżowej powstałej w Dąbrowie Leśnej –poległych w Powstaniu Warszawskim oraz pamięci Ułanów Jazłowieckich poległych w szarży 19 września 1939 roku.

Łukasz Kowalski

 

 


 

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU NA WIERSZ O SZKOLE

 

W piątek, 20 października 2017r., zostały wręczone dyplomy oraz upominki za udział w konkursie dla klas I-III „Nasza szkoła”. Uczniowie napisali wiele ciekawych wierszy, wykazując się przy tym humorem, talentem literackim i dużym dystansem do szkolnej rzeczywistości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy! Poniżej prezentujemy wyniki konkursu oraz zwycięski wiersz:

I miejsce:

Zuzanna Cerynger kl. III a

II miejsce:

Bartosz Dziwura kl. I c

Jakub Malanik kl. I c

III miejsce:

Vanessa Kiliszek kl. I c

Wyróżnienia:

Anna Karłowicz kl. III a

Helena Tarlaga kl. III b

Dyplomy za udział:

Zofia Bąk kl. III b

Amelia Salich kl. I c

Helena Saneluta kl. III b

 

Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach!

 

Monika Pączkowska

    

(więcej zdjęć)

 


 

Tydzień głośnego czytania

 

Z okazji „Dnia Głośnego Czytania ” świetlicę odwiedzili wolontariusze naszej szkoły. Starsi koledzy czytali dzieciom wiersze polskich poetów. Nie do przecenienia jest rola, jaką w wychowaniu i rozwoju dziecka odgrywa kontakt z książką. Wśród wychowanków świetlicy został ogłoszony konkurs na najciekawszy wiersz o szkole.

 


 

Dzień drzewa, sprzątanie świata

 

Podczas zajęć świetlicowych odbyły się rozmowy promujące postawy ekologiczne, dbanie o środowisko. Odbyły się wycieczki do Puszczy Kampinoskiej gdzie dzieci rozpoznawały różne gatunki drzew. Niektóre grupy obejrzały film „Magiczne drzewo”, wysłuchały bajki Ignacego Krasickiego „Drzewo”, a także wykonały prace plastyczne różnymi technikami.

 


 

O zachowaniu przy stole

 

W naszej szkole korzystamy ze stołówki szkolnej. Wychowawcy przez cały tydzień rozbudzali w uczniach świadomość estetyczną związaną z kulturą spożywania posiłków. Kształtowali i utrwalali poprawne nawyki higieniczne. Dzieci uczyły się zasad dobrego zachowania przy stole.

 

 


 

„Czerwone stój, zielone idź” - ”Palcem po mapie”

 

W tym tygodniu na zajęciach świetlicowych przypominaliśmy sobie zasady bezpieczeństwa na jezdni i chodniku. Wychowawcy przeprowadzili z uczniami rozmowy na temat bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie mieli też okazję podzielić się wrażeniami i doświadczeniami z wakacji.

 

 

 


 

Serduszko czy kleks?

 

Witamy w nowej szkole. W tym tygodniu wszystkie dzieci uczęszczające na zajęcia świetlicowe zapoznały się z regulaminem świetlicy i zasadami panującymi w szkole. Mamy nadzieję, że udział w konkursie „Serduszko czy kleks?” zmobilizuje uczniów do wzorowego zachowania przez cały semestr.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2dabrowa@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©