Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_Plan zajeć świetlicyNasza_świetlica_

ROK SZKOLNY 2019/2020

KONKURS LITERACKI "PAŹDZIERNIK Z DRESZCZYKIEM" ROZSTRZYGNIĘTY!

Mamy prawdziwe talenty literackie. Nasi Uczniowie uwielbiają pisać i naprawdę robią to bardzo dobrze. Za nami szkolny konkurs literacki na opowiadanie grozy pt. „Październik z dreszczykiem”. Prac konkursowych wpłynęło wiele. Poziom był bardzo wysoki. Obrady jury były burzliwe i trwały bardzo długo. Wybór zwycięzcy był trudny, ale w końcu się udało. Oto nagrodzeni młodzi pisarze:

I MIEJSCE Jan Czapigo „Opowiadanie”

II MIEJSCE Olaf Goździkiewicz „Szpital dziecięcy im. Św. Sebastiana”

I WYRÓŻNIENIE Zofia Kozłowska „Wyjdziecie przeklęci”

II WYRÓŻNIENIE Nina Skiba „Zakazany las”.

Niedługo listopadowy konkurs na literaturę fantastyczną. Znowu będzie można wykazać się talentem i pomysłowością.

Serdecznie zapraszam!

MŁODZI PISARZE W AKCJI

Pisanie w naszej szkole jest przyjemne. Na zajęciach, w ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego powstają prawdziwe literackie arcydzieła. Niektórzy pracują nad krótkimi formami, inni piszą książki. Pomysłowość i kreatywność uczniów nie ma tutaj granic. Błędy? Czasami się zdarzają, ale przecież to dzięki nim uczymy się i odkrywamy świat!

...ZDJĘCIA  ...Znalezione obrazy dla zapytania SPORT IKONA

KONKURS LITERACKI "PAŹDZIERNIK Z DRESZCZYKIEM" ROZSTRZYGNIĘTY!

... więcej ...

Zaczęliśmy programowanie blokowe !!!

Przygodę z programowaniem blokowym rozpoczęliśmy od rozwiązywania zadań z bohaterami „Gwiezdnych Wojen” i „Krainy Lodu”. Teraz tworzymy proste programy, wykorzystując aplikację OzoBlocky i wgrywamy je do naszych Ozobotów. To kolejny sposób na wykorzystanie tych małych robotów.

Daria Turek

ADAŚ MICKIEWICZ – ŁOBUZ I MISTRZ

Czy biografia Adama Mickiewicza może zainteresować młodych ludzi? Oczywiście, że tak! Uczniowie klas czwartych i piątych, w ramach innowacji pedagogicznej z języka polskiego, uczestniczyli w spotkaniu z Jakubem Skworzem - pisarzem, autorem książki pt. „Adaś Mickiewicz – łobuz i mistrz”. Spotkanie autorskie odbyło się w filii nr 2 Biblioteki Publicznej w Łomiankach, która mieści się w naszej szkole. Uczniowie wysłuchali fragmentów książki Jakuba Skworza czytanych przez samego autora, zadawali wiele pytań dotyczących życia i twórczości poety oraz bardzo chętnie uczestniczyli w konkursie wiedzy o życiu autora „Pana Tadeusza”. Spotkanie było inspirujące. Uczniowie jednogłośnie stwierdzili, że teraz z wielką przyjemnością będą czytali twórczość Adama Mickiewicza.

Programowanie i robotyka

Pierwszy miesiąc zajęć rozwijających w ramach innowacji Programowanie i robotyka już za nami. Zajęcia z klasami II prowadzone są przez panią Darię Turek, a z klasami III-V przez pana Jacka Zaj. Klasy drugie kodują na dywanie, budują budowle z kubeczków zgodnie z podanymi instrukcjami, rysują trasy dla małych robotów (Ozobotów).  Klasy starsze sterują zbudowanymi przez siebie robotami  Jimu. Poruszanie nimi za pomocą aplikacji jest dla dzieci nie lada wyzwaniem. Podczas zajęć poznają również programowanie blokowe w Scratchu.

Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, są dobrowolne i bezpłatne.

Chętnych i niezdecydowanych serdecznie zapraszamy.

Daria Turek

Jacek Zaj

Master of English dla klas VI

Rozpoczęliśmy już spotkania dla entuzjastów języka angielskiego, którzy swoją przyszłość wiążą z klasą dwujęzyczną.

Na pierwszym spotkaniu słuchaliśmy, mówiliśmy oraz dbaliśmy o poprawną wymowę.

Wkrótce rozpoczniemy przygotowania do konkursu OLIMPUS.

Izabela Strycharzewska

Master of English dla klas VII-VIII

W ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy naszą przygodę z BBC News w czasie wtorkowych spotkań dla klas VII-VIII.

Aktualne źródła obcojęzyczne z pewnością rozwiną nasze słownictwo, a dbanie o poprawność wymowy sprawi, że będziemy biegle posługiwać się językiem angielskim. Tylko dla wytrwałych!

Izabela Strycharzewska

PROGRAMOWANIE I ROBOTYKA

Już tydzień pracujemy nad zbudowaniem robotów Jimu i zaczynają się wyłaniać kształty wybranych robotów. Jeszcze trochę i zaczniemy je "ożywiać", spróbujemy je zaprogramować. Zbudujemy księżycową bazę dla robotów żeby miały gdzie jeździć, pracować i bawić się. Niezdecydowanych zapraszamy do współpracy.

Jacek Zaj

KREATYWNE PISANIE W KLASACH IV-V

Innowacja pedagogiczna z języka polskiego dla klas IV - V ruszyła pełną parą. Piszemy, opowiadamy, wyklejamy i wycinamy. Kreatywne pisanie to zabawa i nauka w jednym. Ćwiczymy pisemne formy wypowiedzi, kreujemy bohaterów, wymyślamy ciekawe historie, wzbogacamy słownictwo. Wszystko po to, by rozwijać wyobraźnię i uczyć się twórczego myślenia. Powstają już pierwsze opowieści: ustne oraz pisemne. Inspiruje nas sztuka, muzyka, ciekawe biografie, a także codzienność.