RODO  

logologo
logo
Świetlica - dokumentyŚwietlica_aktualności_
Dokumenty szkoły
Zawody sportowe
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
ZAJĘCIA SPORTOWE
Zawody sportoweDodatkowe zajęcia sportowe
Zajęcia rozwijające zainteresowaniaZajęcia z innowacji pedagogicznych
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
ZAJĘCIA POZALEKCYJNE
Konkursy - kalendarzKonkursy - nasze sukcesyKonkursy - aktualności

 

 

  

   ROK SZKOLNY 2020/2021   

  

Wyniki Egzaminu Ósmoklasisty maj 2021

 

 

 

 


 

KONIEC ROKU SZKOLNEGO !

 

Szanowni Nauczyciele, Wychowawcy, Drodzy Dyrektorzy!

 

Za nami kolejny, bardzo trudny dla wszystkich rok szkolny. Zaskakiwały nas wprowadzane z dnia na dzień zmiany organizacyjne wymuszane zmieniającą się sytuacją pandemiczną. Wszyscy Państwo pracowaliście w systemie zdalnym, hybrydowym, by w końcu roku szkolnego wrócić wreszcie do nauczania stacjonarnego. Realizowaliście Państwo szkolne zadania z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wynikających z wytycznych przekazywanych przez Ministra Edukacji i Nauki, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Mimo trudności, których nie brakowało, przygotowaliście Państwo uczniów do kolejnego etapu nauki oraz przeprowadziliście egzamin ósmoklasisty. Wymagało to dużego zaangażowania i wysiłku, za co serdecznie Państwu dziękuję!

Mam nadzieję, że jako samorząd nie zawiedliśmy, że czuliście Państwo nasze wsparcie i pomoc.

Teraz czas na odpoczynek, żeby od września z nowymi siłami kontynuować edukację
i wychowywanie naszych łomiankowskich uczniów.

 

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

 

Dziękuję za miniony rok szkolny każdemu z Państwa. Szczególnie dziękuję za pomoc
i zaangażowanie w trakcie organizacji i realizacji zdalnego nauczania. Bez tej pomocy byłoby znacznie trudniej. Dziękuję za Państwa cierpliwość, za pogodzenie obowiązków zawodowych
z pomocą w zdalnej nauce i całodobową opieką nad dziećmi, które musiały pozostać w domu podczas zdalnego czy hybrydowego nauczania. To był kolejny rok, gdy wzięliście Państwo na siebie ogromny ciężar i odpowiedzialność, i po raz kolejny pokazaliście, że jesteście odpowiedzialni i że możemy na Państwa liczyć.

Drodzy Uczniowie!

 

Minął kolejny rok szkolny, w którym nauka nie była normalna, lekcje on-line, częściowo nauczanie hybrydowe, częściowo stacjonarne. Jeżeli pobyt w szkole, to z zachowaniem dystansu, dezynfekcją, noszeniem maseczek na przerwach. Mam nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie inny, że będziecie mogli uczyć się już tylko w systemie stacjonarnym.

Dziś jednak życzę Wam wspaniałych wakacji - wypoczywajcie, nie zapominajcie jednak, że epidemia cały czas trwa i choć ograniczeń jest coraz mniej, to niektóre wciąż obowiązują. Pamiętajcie o nich
i wróćcie do szkoły 1 września zdrowi i bezpieczni!

 

Drodzy Ósmoklasiści!

 

To kolejny rok szkolny, gdy żegnam się z Wami w takich warunkach. Dziś kończycie edukację
w łomiankowskich szkołach podstawowych i od września rozpoczniecie kolejny etap nauki
w szkołach średnich. Jestem z Was bardzo dumna.

Bardzo dobrze poradziliście sobie podczas edukacji on-line, przygotowaliście się i przystąpiliście do egzaminów. Teraz stajecie przed nowym krokiem w życie. Życzę Wam trafnych wyborów, realizacji planów i marzeń oraz wspaniałych i  bezpiecznych wakacji.

 


                                                                                       Małgorzata Żebrowska-Piotrak

                                                      Burmistrz Łomianek

 

 

 

 


 

Wycieczka klasy 2d do warszawskiego Zoo

 

Nareszcie upragniona pierwsza wycieczka w tym roku szkolnym. Klasa 2d odwiedziła warszawskie ZOO. Pomimo upału wszyscy bawili się dobrze. 

B.M.

  

 

 

 


 

PRACA SAPERA

 

Dnia 21 czerwca 2021 roku w naszej szkole gościli żołnierze 2 Mazowieckiego Pułku Saperów. Odbył się ciekawy pokaz przewodników psów oraz sprzętu saperskiego w postaci wykrywacza, kombinezonu EOD oraz dwóch robotów saperskich. 

Atrakcją była nie tylko nowoczesna technika stosowana w pracy sapera, ale również możliwość zobaczenia niezwykłej więzi między przewodnikiem a jego psem. 

B.M.

 

 

 

 


 

SOC
 

Nasza Szkoła jest  SZKOŁĄ ODPOWIEDZIALNĄ CYFROWO. Wdrażamy nowe technologie, jednocześnie dbamy o higienę cyfrową.

We wrześniu ruszamy z nowymi działaniami :)

A.D.

 


 

Ekologia. Jak chronić środowisko?


Klasa 2a już wie jak należy chronić środowisko - na dowód tego otrzymała dyplom z Uniwersytetu Dzieci po ukończonym projekcie.

M.K.

 

 


 

MOBILNY PUNKT SZCZEPIEŃ

 

20 czerwca br. (niedziela) na parkingu przy ICDS (ul. Staszica 2) w godz. 11.00-17.00 zostanie uruchomiony Mobilny Punkt Szczepień.

Wszyscy chętni, posiadający skierowanie, zostaną zaszczepieni szczepionką firmy Pfizer. Termin podania drugiej dawki 11 lipca br. w tym samym miejscu.

Liczba szczepień ograniczona. Przypominamy, że szczepieniami objęta jest też grupa wiekowa od 12 roku życia. Przy szczepieniu dziecka, konieczna jest obecność rodzica.

 

 

 


 

WYNIKI KONKURSU Z JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

 

Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu z języka hiszpańskiego dla Uczniów klas VII i VIII:

I miejsce: Jan Śnigurowicz
II miejsce: Ksenia Kajak
III miejsce (ex aequo): Maria Wiernicka oraz Jacek Marek


 

Wszystkim Uczestnikom dziękują za udział w konkursie i serdecznie gratuluję Zwycięzcom.

Izabella Brewińska

 

 


 

W Dzień Dziecka klasa 2c wybrała się do lasu na piknik.

 


 
 

 
Lekcja matematyki.
Kolorowa tabliczka mnożenia w klasie 2c
M.K.
 
 

 
IRENA SZEWIŃSKA NAJLEPSZYM SPORTOWCEM STULECIA!

 

Jesteśmy dumni! To dla nas prawdziwy zaszczyt, że Irena Szewińska jest naszą patronką. W plebiscycie Przeglądu Sportowego lekkoatletka uzyskała tytuł NAJLEPSZEGO SPORTOWCA STULECIA. To nie jedyne tak wielkie wyróżnienie dla damy polskiego sportu. W 1974 roku Irenę Szewińską okrzyknięto sportsmenką globu. To jedyna zawodniczka, która zdobyła na igrzyskach medale w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych – na 100, 200 i 400 metrów, w sztafecie 4×100 metrów i w skoku w dal. To zdobywczyni trzech złotych, dwóch srebrnych i brązowych medali olimpijskich, pięciokrotna mistrzyni Europy, 23-krotna mistrzyni kraju, 12-krotna rekordzistka świata, 17-krotna rekordzistka Europy i 54-krotna rekordzistka Polski. W 1980 roku podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Nie pożegnała się jednak ze sportem. Czynnie angażowała się  w promocję olimpizmu w Polsce i na świecie. 

U.P.

 

 


 

Angielski w 1c

 

Klasę 1c odwiedził anglojęzyczny przyjaciel ;). Barney to uroczy i miły T-rex, który przeżywa swoje niesamowite przygody z przyjaciółmi – dinozaurami Baby Bopem, BJ-em i Riffem. 

Dzieci bardzo chętnie z nim współpracowały, odgadywaly co mówi, a następnie obejrzały fragment edukacyjnego serialu z jego udziałem. 

K.O.

 

 


 

Dzień dziecka w klasie 4b i 4c

 

Dnia 1 czerwca klasy 4b i 4c były na pikniku w  Kampinoskim Parku Narodowym, odwiedzały atomową kwaterę dowodzenia oraz brały udział w warsztatach off-road'owych zorganizowanych na terenie szkolnego parkingu. To był bardzo miły dzień! :-) Zapraszamy do obejrzenia naszej fotorelacji z tego dnia.

J.K., E.S.

   

 


 

KONKURS ORTOGRAFICZNY

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie ortograficznym. Zadanie polegało na tym, żeby napisać opowiadanie twórcze na dowolny temat, które zawierać miało jak najwięcej wyrazów z trudnościami ortograficznymi.

 

Laureaci szkolnego konkursu ortograficznego:

1. Matylda Kaczmarczyk.

2. Olgierd Jaworski.

3. Anna Karłowicz.

 

Zwycięzcom gratulujemy

Nauczyciele języka polskiego

 

 

Poniżej fragmenty opowiadań.

 

„Grażynka szybko go kliknęła. Miała nadzieję, że tym razem głaz zniknie. Miała rację, w podłodze pojawiła się wielka dziura. Głaz z hukiem w nią wleciał i przepadł. Odetchnęli z ulgą. Po godzinie kłusowania na rumaku, ukazało się wyjście. Pojawiły się drzwi, którymi wcześniej dotarła tutaj Grażynka. Otworzyła te drzwi a nieznana siła wciągnęła ją do środka. Drzwi się zamknęły i zniknęły. Grażynka upadła na szary dywan w jej pokoju. Dziewczynka spojrzała na zegar, była 14:34.

Grażynka zdumiona odparła:

-Co? To niemożliwe! Przecież drzwi pojawiły się o 14:33 a teraz jest 14:34!!! Nie rozumiem tego czasu!!! „

                                                                                  Matylda Kaczmarczyk

 

 

  „ Kiedy już w domu próbowałem je rozwiązać, za każdym razem wychodziły mi nieprawidłowe wyniki, które zaprzeczały prawom logiki. Po wielu nieudanych próbach przestraszyłem się, że zaklęcie może jednak jest prawdziwe. Poprosiłem więc o pomoc dziadka, który w przeszłości pracował jako inżynier. Kiedy przyniosłem dziadkowi kartkę, najpierw przyjrzał się zadaniu, a następnie moim obliczeniom i zaśmiał się serdecznie. „Ożeż Ty! – powiedział dziadek i dał mi do zrozumienia, że nie potrafię w ogóle liczyć. Wtedy zrozumiałem, że zaklęcie było prawdziwe. Poprosiłem dziadka, aby nauczył mnie liczyć jeszcze raz. Kiedy już razem z dziadkiem zrobiliśmy kilka zadań, zrozumiałem jakie błędy popełniłem wcześniej i zaśmiałem się sam z siebie. Okazało się, iż aby zdjąć ze mnie zaklęcie trzeba było nauczyć się liczyć jeszcze raz.”

                                                                                       Olgierd Jaworski

 

 


 

DZIEŃ DZIECKA

 

1. czerwca klasy 1a i 1b wspólnie świętowały Dzień Dziecka. Odbył się piknik w Kampinoskim Parku  Narodowym, spacer edukacyjny do dawnej atomowej kwatery dowodzenia, a także warsztaty OFF ROAD. Było mnóstwo emocji i fantastycznej zabawy.

Małgorzata Tomczyk i Karolina Malicka

 

 

 


 

Warsztaty OFF-ROAD -POKAZ SAMOCHODÓW TERENOWYCH
 

W dniu 01.06.2021 odbyły się w naszej szkole warsztaty OFF-ROAD - sport motorowy polegający na jeżdżeniu specjalnie przygotowanym samochodem terenowym pokonującym grząskie i strome tereny. Wcześniej uczniowie oglądali film pokazujący jazdę samochodów a później klasami poszli zobaczyć samochody na parkingu szkoły.

K.C.

 

 


 

Piknik klasy 2d z okazji Dnia Dziecka

 

Dzięki zaangażowaniu Mam, Trójki Klasowej oraz sprzyjającej pogodzie odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Klasa 2d brała udział w grach i zabawach na terenie Kampinosu. Smakowita pizza i słodki poczęstunek oraz napoje posiliły naszych uczniów po bardzo żywiołowo spędzonym czasie, czasie beztroski i radości.

B.M.

 

 


 

AKADEMIA ODKRYWCY - SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKAMI

W miniony poniedziałek, 31 maja 2021r. uczniowie klas pierwszych mieli niecodzienne spotkanie z podróżnikami w ramach Akademii Odkrywcy.
Państwo Anna i Krzysztof Kobusowie w bardzo ciekawy sposób opowiadali dzieciom o kulturze afrykańskiej, ciekawostkach dotyczących zwierząt zamieszkujących Afrykę, a także uczyli nas zwrotów w języku suahili. Na zakończenie spotkania można było obejrzeć z bliska niezwykłe przedmioty
z różnych regionów Afryki.
Dziękujemy za odwiedziny!

Karolina Malicka

 

 


 

IDĘ BEZPIECZNIE DO SZKOŁY!

 

Bezpieczeństwo uczniów stawiamy na pierwszym miejscu. Na terenie naszej placówki pojawiły się banery, które mają uświadomić zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jak ważne jest zachowanie ostrożności w drodze do szkoły. Są one owocem prac wykonanych przez uczniów w ramach konkursu „IDĘ BEZPIECZNIE DO SZKOŁY”. Został on zorganizowany przy współpracy szkoły z Radą Rodziców, która ufundowała banery. Zarówno przedstawiciele rodziców, jak i nauczyciele chcą pokazać dzieciom i młodzieży, jak ważne jest przestrzeganie zasad obowiązujących na drogach i chodnikach. Banery są także apelem do dorosłych, aby zachowali przed szkołą szczególną ostrożność. Konkurs został zorganizowany w odpowiedzi na wiele niebezpiecznych sytuacji ze strony kierowców, obserwowanych przed lekcjami w okolicach szkoły i parkingu. Pamiętajmy, pośpiech i nieuwaga mogą przyczynić się do tragedii. Nie dopuśćmy do tego! Wspólnie dbajmy o bezpieczeństwo nasze i dzieci!

Urszula Polańska

 

 


 

„Lato w mieście 2021”

 

Akcja „Lato w mieście 2021” odbywać się będzie w terminie, 28.06.2021 – 09.07.2021. Udział w zajęciach jest odpłatny (160 zł za tydzień). Zgłoszenia przyjmujemy do 11.06.2021. Jest to termin ostateczny.

informacja o akcji: 

Karta zgłoszenia:

 

 


 

Laurki z okazji Dnia Matki
klasa II c

 

Niedługo bardzo ważne święto – Dzień Matki. Uczniowie klasy 2c przygotowali więc kolorowe laurki, a przy okazji ćwiczyli umiejętność pisania życzeń.
M.K

 

 

 

 

 


 

KONKURS ŚWIETLIK

 

 

 


 

DOŚWIADCZENIE
 

Klasa III b wykonała doświadczenie wpływu światła słonecznego na hodowlę rzeżuchy. Uczniowie hodowali rzeżuchę w dwóch pojemnikach. Jeden w szafce bez światła słonecznego i drugi na parapecie z dostępem światła słonecznego. Rzeżucha hodowana w szafce jest wyższa od tej trzymanej na parapecie, ponieważ szukała światła, listki ma jaśniejszego koloru, a łodyżki są wiotkie i cienkie. Rzeżucha hodowana z dostępem światła słonecznego ma bardziej zielone listki i grubsze łodyżki. Światło słoneczne jest potrzebne roślinom do prawidłowego wzrostu.

J.S.

 

 

 


 

ILE kilometrów?

 

Uczniowie klasy 1b uczą się odmierzania odległości w terenie. Wiedzą już ile kilometrów jest ze szkoły do lasu i z powrotem. Podczas spaceru po Kampinoskim Parku Narodowym dzieci poznawały drogowskazy, oznaczenia szlaków oraz wsłuchiwali się w śpiew ptaków.

Karolina Malicka
 

 


 

Biblioteka szkolna: Wystawa zakładek do książek na Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 2021

 

W bibliotece szkolnej można oglądać wystawę zakładek do książek wykonanych przez uczniów klasy 2a podczas zajęć świetlicowych.
Wystawa przypomina o obchodzonym w ostatnich dniach "Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek".
Od 21 maja wybraną zakładkę będzie można wypożyczyć z wraz książką.

Zapraszam do oglądania prac uczniów.

JK

 


 

SPOTKANIA Z PIELĘGNIARKA SZKOLNĄ

 

     Na lekcjach wychowania fizycznego w klasach V, przeprowadzonego w trybie zdalnym w dniach  6 i 13 maja odbyło się spotkanie z pielęgniarka szkolną panią Marysią Szałamachą. Celem spotkania było przedstawienie wiadomości dotyczących  edukacji zdrowotnej uczniów. Pani Marysia poruszyła z uczniami następujące zagadnienia: „Czym jest pot”? oraz „Ćwiczenia oczu”. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań w zakresie powyższej tematyki. Dziękujemy pani Marysi za interesującą lekcję!

F.F.

 

 

 

 


 

WYNIKI KONKURSU ROZPISANE ŁOMIANKI

 

Rodzina jest najważniejsza! Mamy zaszczyt poinformować, że w literackim konkursie Rozpisane Łomianki zwycięzcami zostali:

 

 I KATEGORIA – konkurs na samodzielną pracę uczniów klas 4-6:
 

I MIEJSCE -  Antonina Polak

II MIEJSCE – Natalia Zabłocka
 

II KATEGORIA – konkurs na samodzielną pracę uczniów klas 7-8:
 

I MIEJSCE - Olgierd Jaworski

 

W tym roku konkursowi Rozpisane Łomianki towarzyszył też konkurs na okładkę do książki o tematyce rodzinnej.
 

I MIEJSCE – Zuzanna Cerynger

II MIEJSCE – Anna Karłowicz

III MIEJSCE – Jeremi Jaworski

 

Gratulujemy zwycięzcom II edycji konkursu literackiego Rozpisane Łomianki. 

U.P.

 

 


 

Planowanie ścieżek rowerowych na planie miasta

 

Klasa 2c projektowała ścieżki rowerowe na mapie miasta. Uczniowie dowiedzieli się, jakich zasad należy przestrzegać przy planowaniu ścieżek, jakie są rodzaje ścieżek rowerowych, poznali też znaki drogowe ważne dla rowerzystów. Dzieci w czasie pracy zespołowej rozwijały umiejętności społeczne, a także swoją wyobraźnię i wyczucie przestrzeni. Lekcja była przeprowadzona wg scenariusza fundacji Uniwersytet Dzieci.

M.K.

 

 


 

POGOTOWIE DLA ZWIERZĄT

 

Kochani, z wielką przyjemnością informuję, że Szkoła Podstawowa nr 2 w Łomiankach otrzymała dyplom uznania za wzięcie udziału w zorganizowaniu zbiórki i przekazanie darów rzeczowych na rzecz podopiecznych stowarzyszenia ,,Pogotowie dla zwierząt". Z góry wszystkim dziękujemy za wzięcie udziału w zbiórce.

K.C.

 


 

Program EKOszkoły 

 

Nasza szkoła przystąpiła do programu EKOszkoły, który zachęca młodych ludzi do angażowania się w ochronę środowiska. Uczy postaw proekologicznych, zachęca do zmniejszenia śladu środowiskowego przez dzieci oraz wyjaśnia, na czym polega zrównoważony rozwój. 

 

 

 


 

Wyspy Szczęśliwe 

 

Państwo Złomscy zabrali nas w podróż na wyspy Polinezji. W ciekawy sposób przedstawili życie codzienne mieszkańców oraz problemy z jakimi muszą się borykać każdego dnia. Mimo tych przeciwności są jednak uśmiechnięci, a z naszego punktu widzenia ich życie codzienne przypomina całoroczne wakacje. Ciepły klimat, malownicze plaże, czyste morze i pogodni ludzie. To wszystko sprawia, że ten obszar wielu archipelagów możemy nazwać WYSPAMI SZCZĘŚLIWYMI. 

 B.Ż

 

 


 

Akademia Odkrywcy

 

 

 


 

Domowe eksperymenty czyli o co nieco o bezwładności

 

Uczniowie klas siódmych w ramach lekcji fizyki wykonywali doświadczenia, pokazujące bezwładność ciał. Ich prace polegały nie tylko na przeprowadzeniu eksperymentu, ale również na stworzeniu opisu obserwacji i wniosków.

Zapraszam do obejrzenia kilku wybranych prac które wykonali:

 

Jakub Jóźko       Olga Kwasiborska        Adam Strobel       Jakub Skorek 

 

Anna Półtorak         Maciej Kowalczyk        Oliwier Siekański   

 

                                                                                                                      Kamila Jagieło

 


 

POLSKIE KONSTYTUCJE

 

W 230. rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI 3 MAJA i 100. rocznicę uchwalenia KONSTYTUCJI MARCOWEJ uczniowie klas VI-VIII wzięli udział
w szkolnym konkursie historycznym. Jego tematyka nawiązywała do tych ważnych aktów prawnych. Celem konkursu było: kształtowanie świadomości i postaw patriotycznych, upowszechnianie i pogłębianie wiedzy o historii Polski wśród dzieci i młodzieży  oraz budowanie poczucia dumy narodowej, płynącej z osiągnięć przodków. Z największą przyjemnością prezentuję zwycięzców:

 

I miejsce - Jakub Skorek
 

II miejsce- Małgorzata Majchrzak
 

III miejsce- Zuzanna Cerynger.

 

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.

Monika Ogrodnik

 

 


 

SYMBOLE NARODOWE WYKONANE PRZEZ UCZNIÓW KL. III B.

 

 


 

KONKURS FOTOGRAFICZNY  „Oznaki wiosny”

 

Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu:

 

 

 • I miejsce:  Jakub Skorek

 

 • II miejsce ex aequo: (właściwe przypisanie prac 03.05.21)

 

 • Gabriela Skupniewicz 

 

 • oraz Martyna Sepioł 

 

 

 • III miejsce: Miłosz Bogdanowicz 

 

 

Wyróżnienia:

 • Dominik Wojciechowski
 • Dawid Wojciechowski
 • Hanna Kaczyńska      
 • Julia Zielińska
 • Michał Kaczyński
 • Jeremi Gołaszewski
 • Olgierd Gołaszewski

 

Zapraszam do obejrzenia nadesłanych prac.

K.J.

 


 

  OJCZYZNA W SERCACH MŁODYCH POLAKÓW  - NIEZWYKŁE LEKCJE JĘZYKA POLSKIEGO

 

Uchwalenie Konstytucji 3 maja 1791 roku, wielkie dzieło malarskie związane z tym wydarzeniem, stworzone pędzlem Jana Matejki, koncert nad koncertami w wykonaniu Jankiela w epopei narodowej pt. „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza oraz Mazurek Dąbrowskiego Józefa Wybickiego. W naszej szkole odbyły się niezwykłe lekcje języka polskiego, nawiązujące do wydarzeń historycznych, do symboli narodowych i postaw patriotycznych.  

Urszula Polańska

Edyta Staniszewska

 

 


 

Irena Szewińska w naszych sercach

 

PAMIĘTAMY O PATRONCE NASZEJ SZKOŁY! Pragniemy pielęgnować pamięć o Irenie Szewińskiej. W szkole odbywa się wiele wydarzeń upamiętniających życie i wielkie sportowe dokonania tej niezwykłej lekkoatletki. W tym roku zaplanowane zostały wydarzenia online. W maju odbędą się specjalne lekcje wychowawcze poświęcone pamięci Ireny Szewińskiej. Zachęcamy wszystkich uczniów do zapoznania się z informacjami o wspaniałej karierze naszej patronki.

Urszula Polańska

 

 


 

Klasa „0b” z wizytą w bibliotece szkolnej z okazji Światowego Dnia Książki

 

Światowy Dzień Książki to dla niektórych uczniów okazja do odwiedzenia szkolnej biblioteki. W tym tygodniu wizytę złożyła mi klasa „0b”. Ciekawe książki przyciągnęły do półek ii na dłuższą chwilę zaangażowały najmłodszych czytelników ;)

"Zerówkowicze" mogli pooglądać, a niektórzy nawet przeczytać :) ulubione serie, m.in: „Nela Mała Reporterka”, „Zaopiekuj się mną”, „Magiczne drzewo” oraz liczne książki popularnonaukowe: atlasy anatomiczne, encyklopedie przyrodnicze i książki poświęcone ekologii.

JK

 

 


 

Dziękujemy!

 

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w zbiórce darów dla Schroniska w Kuflowie.

Mimo iż zbiórka produktów była w tym roku utrudniona, jak zwykle mogliśmy liczyć na Państwa pomoc i wspólnie wesprzeć Zwierzaki!

 

Izabella Brewińska

Katarzyna Cichocka

 

 

 


 

„Z ekologią za pan brat”

 

Ekologia to słowo, które bardzo często słyszymy w mediach, Internecie i innych miejscach. Ale czy wiecie co ono oznacza, jak należy się zachować aby być eko?

Na te i wiele innych pytań odpowiadali uczniowie uczestniczący w szkolnym konkursie ekologicznym.

Największą wiedzą wykazali się:


 

 1. Zuzanna Cerynger , Olga Kowalczyk, Anna Półtorak
 2. Maria Wiernicka, Oliwier Siekański,
 3. Victoria Baranowska, Daria Kopytek

 

 

Gratulujemy zwycięzcom, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnej edycji.

 

 


 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich 2021

 

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Święto zostało ustanowione przez Światową Organizację UNESCO w 1995 roku, w celu promocji literatury, czytelnictwa i ochrony własności intelektualnej prawem autorskim. Zachęcamy do świętowania z dobrą książką w ręku.

Z tej okazji naszą bibliotekę szkolną odwiedziła klasa 0a.

JK

 

 


 

„Cudze chwalicie , swego nie znacie”

 

W tym tygodniu w ramach Akademii Odkrywcy, spotkaliśmy się z państwem Anną i Krzysztofem Kobus, którzy zabrali nas w podróż po niezwykłych miejscach w Polsce.

„Super Polska” zaprasza nas do odwiedzenia zakątków bardzo popularnych wśród turystów, ale również mało znanych. Znajdziemy tam odpowiedzi na wiele interesujących pytań.

Czy w Polsce jest pustynia?  Czy znajdziemy u nas wulkany? Gdzie znajduje się najstarsza roślina występująca w Polsce? W jakim mieście znajduje się Europejskie Centrum Bajki? Który zegar ma 14 m wysokości? Jaką miejscowość nazywamy „ bocianią” i dlaczego?

I wiele innych…..

B.Ż

 


 

Bądź EKOlogiczny 

 

Uczniowie naszej szkoły podjęli dyskusję, co to znaczy być ekologicznym? Jakie zachowania są prawidłowe, a które należałoby zmienić? W tym celu zdecydowali się przeprowadzić kampanię informacyjną dla swoich rówieśników oraz wszystkich, którzy chcieliby wprowadzić zmiany w swoim  w swoim życiu. 

Oto efekty ich pracy.

B.L., B.Ż.

     

 


 

Sprzątanie Świata

 

Akcja sprzątanie Świata nie mogła odbyć się w tradycyjnej formule ze względu na obostrzenia epidemiczne. Ale czy to jest przeszkoda, aby wziąć udział a akcji. Jak widać nie. Nasi uczniowie idąc na spacer zbierali napotkane po drodze śmieci. Tym samym wzięli udział w tej ważnej akcji, pokazując jak należy dbać o środowisko i otaczającą nas przyrodę. Brawo.

Zachęcamy do takich działań przez cały rok

B.Ż., B.L.

 

 


 

Zwierzęta Ameryki Południowej

 

Pani Małgorzata Zdziechowska zabrała nas w podróż po ośrodkach rehabilitacji zwierząt znajdujących się w różnych częściach Ameryki Południowej. Zaprezentowała, na czym polega praca wolontariusza w takim ośrodku oraz przedstawiła swoich podopiecznych.

Zapoznaliśmy się z kotami tego kontynentu- pumą, ocelotem, jaguarem i margajem. Dowiedzieliśmy się, który z nich ma najciekawsze futro, który jest najsprawniejszy, który z nich ma najsilniejsze szczęki, a który z nich jako jedyny potrafi zejść po pionowej powierzchni głową w dół.

Poznaliśmy liczne gatunki  małp- od najgłośniejszego ssaka na lądzie, czyli wyjca, po najmniejszą małpkę, nazywaną kieszonkową, czyli pigmejkę karłowatą. Mierzy ona 15 cm i waży 100 g. Zapoznaliśmy się  również z  czepiakiem , wełniakiem i ponocnicą, prowadzącą nocny tryb życia.

Pani Małgosia pokazała nam najwolniejsze zwierzęta świata leniwca i leniuchowca. Czy wiecie, że ssaki te nie mają 7 kręgów szyjnych, jak większość ssaków.  Dziennie mogą przejść max. 40 m.

Ciekawym zwierzakiem na pewno jest mrówkojad, którego język może osiągnąć nawet 60 cm.

Poznaliśmy również gryzonie, największego z nich – kapibarę i odkrytego przez Polaka – pakaranę Branickiego.

Nie są to wszystkie zwierzęta, o których opowiadała nam pani Małgosia. Czy wiecie, które pominęłam?

B.Ż.

 


 

Szkolny konkurs „Mazury, baby, serniki mniam…” rozstrzygnięty.

 

Z ogromną przyjemnością ogłaszam wyniki konkursu na świąteczny wypiek.

 

I miejsce ex aequo:

Aleksandra Szeląg oraz Helena Straburzyńska i Antoni Straburzyński

II miejsce:

Karolina Górniak

III miejsce:

Dominik Wojciechowski

 

Wyróżnienia:

 

 • Jakub Skorek
 • Anna Półtorak
 • Hania Gałecka
 • Maria Półtorak
 • Dawid Wojciechowski
 • Zuzanna Cerynger
 • Julia Zielińska
 • Anna Karłowicz
 • Stanisław Kowalski i Paweł Kowalski
 • Natalia Zabłocka

 

Wszystkie nadesłane prace zrobiły ogromne wrażenie – mamy utalentowanych kulinarnie uczniów. Zapraszam do obejrzenia prac, które zajęły pierwsze 3 miejsca.

KJ

     

 

 


 

„Trzymaj formę”

 

To program zdrowotny realizowany w naszej szkole we współpracy z Sanepidem. Przypomina o podstawowych zasadach zdrowego życia.

 1. Zdrowo się odżywiaj.
 2. Bądź aktywny fizyczne.
 3. Dbaj o higienę ciała i otoczenia.
 4. Miej pozytywne nastawienie do innych.
 5. Unikaj używek.

Uczniowie rozmawiają na te tematy w ramach lekcji biologii, geografii, przyrody, wychowania fizycznego i godzin wychowawczych.  Zastanówmy się wspólnie, czy nasz styl życia jest zgodny z tymi zasadami? Czy możemy coś zmienić?

                                                                                                                                                    B.Ż., B.L.

   

 


 

Akademia Odkrywcy

 

Wspólnie z fundacją Art. Zapraszamy na kolejną edycję projektu „Akademia odkrywcy”. Jest to cykl spotkań z podróżnikami, którzy w ciekawy sposób opowiadają o swoich wyprawach. Projekt ten jest współfinansowany przez Gminę Łomianki.

 W obecnej sytuacji spotkania odbywają się w formie online. Linki do kolejnych spotkań znajdziecie w ogłoszeniach na Librusie.

B.Ż.

 

 


 

Lekcja muzealna on-line w klasie 2b

 

W dniu 15 kwietnia klasa 2b uczestniczyła w lekcji on-line z Muzeum Narodowego.

 Temat zajęć: W pracowni rzeźbiarza.

Uczniowie poznali zawód rzeźbiarza, a także co to jest rzeźba. Dzieci dowiedziały się jakich narzędzi potrzebuje rzeźbiarz, co wyróżnia  rzeźbę spośród innych dzieł sztuki i czy rzeźbiarz może być malarzem. Uczniowie chętnie odpowiadali na pytania, uczestniczyli w dyskusji. Lekcja bardzo nam się podobała.

A.B.

 

 


 

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

 

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Jest to święto państwowe uchwalone 14 listopada 2007 roku przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, w celu oddania hołdu ofiarom zbrodni katyńskiej dokonanej w 1940 roku przez radziecką  policję polityczną na polskich jeńcach wojennych. Informację o odkryciu w Katyniu zbiorowych grobów polskich oficerów podało radio niemieckie  11 kwietnia 1943 r. Dwa dni później - 13 kwietnia - w siedzibie Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Berlinie odbyła się konferencja prasowa poświęcona mogiłom odnalezionym przez Niemców. Decyzję o ich rozstrzelaniu wraz z innymi jeńcami polskimi podjęło Biuro Polityczne KC WKP(b) 5 marca 1940 r. W sumie w wyniku tej decyzji zgładzono około 22 tys. polskich obywateli. Młodzież naszej szkoły w celu upamiętnienia tych wydarzeń wykonała prace plastyczne.

M.O.

 

 

 


 

ENVIRONMENTAL THREATS

 

Problemy współczesnego świata to jeden z tematów, którymi zajmujemy się na lekcjach wiedzy o społeczeństwie. Bieda i głód, brak dostępu do wody pitnej, zanieczyszczenie środowiska naturalnego i choroby zakaźne to jedne z największych wyzwań jakie stają obecnie przed nami. Korzystamy ze źródeł w języku angielskim przygotowując się do lekcji a także dyskutujemy w jaki sposób możemy wpłynąć na poprawę tej sytuacji. A oto jedna z naszych prac na ten temat.

E. D.

 

 

 

 


 

 

 

 

 


 

SZKOLNE ŻYCZENIA WIELKANOCNE

 

Przedstawiamy niektóre z życzeń przygotowanych przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły :-)

 

     

 

 

 

 


 

Wielkanocne dekorowanie jajek w klasie 4b
 

Na godzinie wychowawczej uczniowie klasy  4b ozdabiali wielkanocne jajeczka.  Życzymy miłego oglądania oraz Wesołego Alleluja ! :-) Klasa 4b

J.K.

 

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu na świąteczną ozdobę

 

Z dużą przyjemnością ogłaszam wyniki szkolnego konkursu na pisankę

 

w kategorii klas 0-3:

I miejsce: Weronika Rogala
II miejsce: Miłosz Bogdanowicz oraz Zofia Osińska

Wyróżnienie: Feliks Narożnik, Hanna Kaczyńska, Michał Kaczyński, Wanda Krzyczkowska

 

w kategorii klas 4-8:

I miejsce: Martyna Sepioł

II miejsce: Jakub Skorek

wyróżnienie: Zuzanna Cerynger, Natalia Jurczak

Zapraszam do obejrzenia galerii nadesłanych prac.

                                                                                                                                                                                            KJ

 

 

 

 


 

Łomianki- Moja mała Ojczyzna
 

25 marca 2021 roku odbył się konkurs wiedzy „ Łomianki -Moja mała ojczyzna”.

Uczniowie klas IV-VIII musieli wykazać się wiedzą na temat położenia, środowiska przyrodniczego oraz historii Łomianek, Nie zabrakło też pytań z ochrony przyrody.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach.

                                                                                                                                M.O., B.Ż.

 

 


 

EDUKACJA TO RELACJA

 

Dziś na setnej lekcji języka polskiego w klasie 4a zajadaliśmy się słodkościami i rozmawialiśmy o swoich pasjach oraz o tym, jak czujemy się w czasie nauki zdalnej. Za czym tęsknimy i co pozwala nam poczuć się lepiej.  Ćwiczyliśmy wypowiedzi ustne, ale przede wszystkim byliśmy RAZEM, bo... edukacja, to RELACJA. Maksyma ta jest dla nas priorytetem niezależnie od czasów, ale w tym szczególnym momencie wydaje nam się ona bardziej aktualna niż kiedykolwiek wcześniej i niż cokolwiek innego... #setnalekcja #slodkalekcja #relacje #bądźmyrazem

Anna Dylewska

 


 

Za co lubię Łomianki

 

Uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym „ Za co lubię Łomianki”. Uczestnicy wykazali się talentem artystycznym przedstawiając w ciekawy sposób swoje ulubione miejsca.

Gratulujemy zwycięzcom.

                                                                                                                                      M.O., B.Ż.

 


 

Powiedz NIE papierosom 

Co powiedzieć, gdy ktoś Cie częstuje papierosami?
 

Nie, dziękuję. Chcę mieć dobrą kondycję, aby uprawiać sport.

 

-Nie, dziękuję. Moja Dziewczyna, nie lubi jak palę. 

 

-Nie, dziękuję. Chcę mieć białe zęby i świeży oddech 

 

-Nie, dziękuję. Nie palę. 

 

W ramach realizacji programu profilaktycznego Stop paleniu papierosów, Uczniowie klas siódmych przygotowali na ten temat prezentacje multimedialne. 

                                                                                                   Bożena Lisowska 

 

 

 


 

SZKOLNY DZIEŃ POEZJI

 

"Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów.
Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie."

    ks. Jan Twardowski

 

Uczniowie naszej szkoły kochają poezję. Nie tylko czytają wiersze, ale także sami je piszą. 25 marca obchodziliśmy Szkolny Dzień Poezji. Na lekcjach języka polskiego czytaliśmy wiersze, rozmawialiśmy o poetach, liryce i budowie wiersza. Epitety, metafory, ożywienia, uosobienia nie są nam straszne, bo dobrze je znamy i często powtarzamy. Mamy nadzieję, że Szkolny Dzień Poezji stanie się tradycją w naszej szkole.

Urszula Polańska

 

 

 


 

WOLONTARIAT
 

Serdecznie zapraszamy do udziału w zbiórce darów dla podopiecznych stowarzyszenia Pogotowie dla Zwierząt w azylu „Kundel bury z Wiejskiej Dziury” w Kuflewie. 

 

Produkty zbieramy w dniach: 17.03.21 (środa) - 31.03.21 (środa) - włącznie.

 

Punkt zbiórki znajduje się w holu przy wejściu głównym do budynku szkoły (między drzwiami wejściowymi).

 

Chętnie przyjmiemy: karmę, koce, podkłady higieniczne, ręczniki papierowe, środki czystości, smycze, obroże.

Z góry dziękujemy w imieniu Azylu,

Izabella Brewińska

Katarzyna Cichocka

 

 

 


 

Inspiracje…
 

Przedstawiam dwie prace przekazane przez uczniów klas 7 w ramach szkolnego konkursu „Inspiruje mnie…” Ania pięknie opisuje postać swojej idolki: Anne McNulty, dzięki której postanowiła wdrażać treningi rozciągające. Olgierd zabawnie i ciepło pisze o swojej rodzinie, na którą zawsze może liczyć i która jest dla niego bardzo ważna.

Życzę miłej lektury 😊 a Ani i Olgierdowi dziękuję, że podzieliliście się swoimi inspiracjami.

                             KJ

 

OLGIERD   i    ANIA

 


 

ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

 

 


 

Wyniki konkursu "Idę bezpiecznie do szkoły":

 

I MIEJSCE: Julian Lisowski oraz praca klasy 2a
II MIEJSCE: Michał Sulewski, Pola Kwiecińska
III MIEJSCE: Zofia Marchwińska i Oliwia Machocka, Olga Lubowiecka

WYRÓŻNIENIA:
Lena Rogalska
Weronika Rogala
Jeremi Jaworski
praca klasowa 1b
praca grupowa 0b
dziewczynki z grupy 0a:

Kaja Manikowska,
Zuzanna Rogalska,
Antonina Wielgosz,
Aleksandra Palka,
Marcelina MisztalBardzo dziękujemy wszystkim za udział w konkursie oraz zaangażowanie dzieci ze wszystkich klas. Przede wszystkim
GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!
Mamy nadzieję, że nasza droga do szkoły będzie bezpieczna, że będziecie przechodzić przez ulicę tylko po pasach, a Wasi Rodzice będą parkować tylko w dozwolonych miejscach.


Małgorzata Tomczyk
Anna Staniszewska

 

 

 


 

Malowanie koszyków 2c


Uczniowie klasy 2 c malowali i ozdabiali koszyki. Koszyki posłużą do hodowli rzeżuchy, symbolu nadchodzącej wiosny.

M.K.

 
 

 


 

Kolorowe skarpetki
 

Dnia 19.marca w klasie 2d rozmawialiśmy o Światowym Dniu Zespołu Downa i wyraziliśmy solidarność z osobami cierpiącym na trisomię włączając się w kampanię "Kolorowe skarpetki "

B.S-M.

 

 


 

KAMPANIA KOLOROWYCH SKARPETEK

 

21 marca obchodzony jest "Światowy Dzień Zespołu Downa". W naszej szkole odbędzie się tygodniowa KAMPANIA KLOROWYCH SKARPETEK.

Kolorowym symbolem „Światowego Dnia Zespołu Downa” jest założenie skarpetek nie do pary. Co symbolizują? Różnorodność, odmienność, społeczne niedopasowanie-czyli wszystko to, z czym na co dzień muszą zmagać się osoby z Zespołem Downa.

Pierwszego dnia naszej kolorowej kampanii dla wszystkich uczniów naszej szkoły ogłaszamy konkurs - „Skarpetki nie do pary”. Więcej informacji znajdziecie w dzienniku elektronicznym Librus.

Zachęcamy do obejrzenia filmiku: KLIKNIJ

 

Magdalena Hajduk

Ewa Siejko

 


 

St Patrick's Day w naszej szkole

 

17 marca w wielu krajach odbywają się uroczystości związane z Dniem Świętego Patryka. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dwa konkursy oraz przeprowadzone zostały lekcje na temat Irlandii i jej patrona, Św. Patryka. 

                                                               nauczyciele języka angielskiego

       

   WYNIKI KONKURSÓW:

 


 

SZKOLNY DZIEŃ POEZJI

 

"Poezja jest światem przeżyć i refleksji. Jest po trochu jak mówienie ludzkim językiem w dobie maszyn i komputerów. Nie może jednak być zbyt mądra, bo nikt jej nie zrozumie."

ks. Jan Twardowski

 

Nauczyciele języka polskiego zapraszają wszystkich Uczniów klas 4-8 na Szkolny Dzień Poezji. Odbędzie się on 25 marca. W każdej klasie zostaną przeprowadzone lekcje języka polskiego poświęcone liryce. W ten sposób będziemy świętować Światowy Dzień Poezji, który jest obchodzony na wszystkich kontynentach 21 marca. Chcemy pokazać Uczniom naszej szkoły, że poezja jest niezwykłym światem uczuć i emocji. Wystarczy tylko na nią spojrzeć z innego punktu widzenia.

Nauczycielki języka polskiego

 

 


 

„Projekty jezior”
 

Klasa III b omawiała region Warmii i Mazur. Na podstawie zdobytych wiadomości uczniowie wykonali projekty jezior.

J.S.

 

 


 

Miło Nam poinformować, że do drugiego etapu konkursu ortograficznego zakwalifikowali się: 


 

 • Sara Van der Steen
 • Piotr Zieliński
 • Emilia Skup
 • Nikola Murawska
 • Mikołaj Bobiński
 • Oliwia Pychyńska
 • Sebastian Karpiński
 • Bartek Śmielak
 • Michalina Kulikiewicz
 • Zofia Marchwińska
 • Jan Parnowski
 • Błażej Husak
 • Feliks Kucharski
 • Paweł Bazan
 • Jakub Wagner


Drugi etap odbędzie się 25 marca.
Gratulujemy wszystkich zakwalifikowanym!!!!


Joanna Serwińska, Joanna Somerlik, Monika Pączkowska

 

 

 


 

Szkice poety klasy III b

 

Klasa III b wykonała szkice poety do wiersza Wandy Chotomskiej pt. „ O poecie i biedronce”

J.S.

 

 

 


 

Jak budować wytrzymałe mosty?
 

W ramach realizowanego projektu „Mali inżynierowie. Co sprawia, że pomysł działa?” uczniowie klasy IIc poznali rożne mosty: łukowy, belkowy, podwieszany, kratownicowy, płytowy. Sprawdzili wytrzymałość tych mostów. Dowiedzieli się, jak rozkłada się ciężar na różnych modelach mostów. Uczniowie zaprezentowali też swoje plakaty i ciekawostki o mostach. Najwięcej emocji sprawiła budowa własnych mostów w grupach. Efekty można zobaczyć na zdjęciach. Na koniec uczniowie omówili, jak przebiegała praca w zespołach, co było trudne a co łatwe.

M.K.

   
 

 

 


 

Pierwsza pomoc na lekcjach EDB

 

Na lekcjach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy VIII dwujęzycznej wykazali się znajomością zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Omawiane zagadnienia zostały zaprezentowane w formie komiksu.

I.S.

 

 


 

ANIMATOR KULTURY
 

W piątek 12 marca na zajęciach zdalnych z wychowawcą, pani Karina – mama ucznia klasy 5a opowiadała o zaletach i wadach swojej pracy – animatora kultury. Uczniowie mogli dowiedzieć się między innymi w jaki sposób można uzyskać kwalifikacje do tego potrzebne, jakie cechy powinna posiadać osoba, która chciałaby wykonywać ten zawód. Na lekcji zostały przeprowadzone warsztaty dla uczniów klasy 5a. Dzieci mogły się poczuć jak w dziecięcym laboratorium chemicznym, ponieważ ich zadaniem było wykonanie różnych eksperymentów z prostych produktów. Było widać duże zaangażowanie i uśmiechy na twarzy !   Dziękujemy !

                                                                                                       F.F

 


 

Blog żywieniowy

Edukacja zdrowotna to podstawa! Nasza szkoła włączyła się w promowanie zdrowego trybu życia! Uczennice stworzyły własne blogi żywieniowe. Oto efekty ich pracy. Może ktoś z Was szuka inspiracji? Warto do nich zajrzeć i zmienić sposób odżywiania. Zapraszamy.

M.S.

 

 

 

 

 

 


 

"jestem tym co jem"

 

W naszej szkole stawiamy na edukację zdrowotną. 

Przedstawiamy plakaty  naszych uczniów promujące zdrowe odżywianie.

M.S.  

 

 


 

WYNIKI KONKURSU PROMUJACEGO POPRAWNĄ POLSZCZYNĘ

 

Z wielką przyjemnością ogłaszamy wyniki szkolnego konkursu na plakat promujący poprawną polszczyznę:

 


 

 


Konkurs został zorganizowany z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. Zwycięzcom gratulujemy!


Nauczycielki języka ojczystego

 


 

Nieprzygotowanie za przebranie do zdobycia w Dniu Kobiet

 

W poniedziałek 8 marca dziewczyny mogły zdobyć bon na nieprzygotowanie za przebranie przesyłając zdjęcia z nietypowym nakryciem głowy. Pojawiły się więc korony, kokardy, śmieszne czapki itp..

  SU

 

     

 

 

 


 

Wyniki konkursu „Łapmy śnieg, póki jeszcze jest”

 

Z ogromną przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu:

 

 1. W kategorii „Nietypowy bałwan” nadesłanych zostało 12 prac konkursowych.
   

1 miejsce zdobyła praca wykonana przez Filipa Pilichowskiego
 

2 miejsce ex aequo:

 • praca wykonana przez Alicję Pyrę i Oskara Pyrę
 • praca wykonana przez Jakuba Skorka
   

3 miejsce zdobyła praca wykonana przez Weronikę i Wiktorię Dzierzgowską

 

 

 1. W kategorii „Śnieżna budowla na wypasie”  nadesłanych zostało 11 prac konkursowych.

   

1 miejsce zdobyło igloo wykonane przez Mikołaja Zacharjasza
 

2 miejsce zdobyła „śnieżna wyścigówka” Karola Górniaka
 

3 miejsce ex aequo:

 • igloo wykonane przez Oliwię i Paulinę Hurnik
 • budowla wykonana przez Tomasza Wieczorka

 

 1. W kategorii „Piękny krajobraz zimowy” nadesłano 14 prac konkursowych.
   

1 miejsce zdobyło zdjęcie Olgierda Jaworskiego
 

2 miejsce zdobyło zdjęcie Szymona Konfederaka
 

3 miejsce zdobyło zdjęcie Antoniny Wójcik i Weroniki Rogali

 

Ogromnie dziękujemy wszystkim za nadesłanie prac konkursowych. Zwycięzcom gratulujemy!!! Zachęcamy do obejrzenia dwóch filmów – jeden z nich przedstawia nagrodzone prace, a na drugim znajdują się wszystkie prace nadesłane w ramach konkursu.

                                                                                                                                                                                            SU

 

  Zwycięzcy konkursu                                  

  Prace poza podium    

 

 

 


 

 


 

KONKURS z wiedzy o społeczeństwie

 

Miło nam poinformować, że nasz uczeń Mateusz Hofman zakwalifikował się do wojewódzkiego etapu konkursu z wiedzy o społeczeństwie.
Mocno trzymamy kciuki i życzymy sukcesu na najwyższym podium.

E.D.

 


 

Mniejszości narodowe w Polsce
 

Po raz kolejny uczniowie klasy dwujęzycznej dzielili się swoją wiedzą na temat mniejszości narodowych i etnicznych zamieszkujących nasz kraj. Na podstawie przygotowanych prezentacji, oczywiście w języku angielskim, mogliśmy poznać ich kulturę i zwyczaje.

E.D.


 

 

 


 

Atomy oczami uczniów

 

Uczniowie wykonali modele budowy atomów pierwiastków z 2 lub 3 okresu w układzie okresowym pierwiastków. Do tematu podeszli kreatywnie a niektórzy nawet ekologicznie 😊 Zapraszam do przeglądu modeli: węgla, berylu, tlenu, sodu, potasu, argonu…

                                                                                                                                                                            KJ

 

 


 

UNESCO

Klasa dwujęzyczna na zajęciach z wiedzy o społeczeństwie systematycznie korzysta ze źródeł w języku angielskim. Uczniowie przygotowują prezentacje na aktualne tematy. Dzisiaj możecie dowiedzieć się o pracy UNESCO.
E.D.

 

 

 


 

Wyniki konkursu na nietypową walentynkę.

W kategorii „Walentynkowa twórczość artystyczna” I miejsce zdobyła Małgorzata Majchrzak, a II. miejsce Zuzanna  Cerynger.
W kategorii „Z miłości do nauki…” I. miejsce w klasach 4-6 zdobyła Aleksandra Szeląg, a w klasach 7-8 I. miejsce zdobył Jakub Skorek.

Zwycięzcy otrzymają nagrody :-)
Dziękujemy za przygotowanie prac.

SU

 

 


 

BohaterON
 

W  bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w kampanii „BohaterON – włącz historię!” Celem tych działań jest promocja dziejów naszego narodu, historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej wykazujących się patriotyczną postawą a także budowa wspólnoty pamiętającej o historii naszego kraju i jego bohaterach. Bardzo dziękuję uczniom klas IV-VIII za ogromne zaangażowanie i piękne prace wykonane w ramach kampanii.

Monika Ogrodnik

 


 

OPOWIADANIA KLASY IIc

 

Uczniowie klasy II c po przeczytaniu książki ,,Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK '' mieli za zadanie napisać historię jedenastej skarpetki.
Ich prace można przeczytać w bibliotece szkolnej :)

Marzena Korol
 

 

 


 

ZABAWKI ZE SKARPETEK W IIb

 

Klasa 2b zainspirowana lekturą „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek” w czasie zajęć wykonała zabawki ze skarpetek. Uczniowie chętnie i z uśmiechem na twarzy je wykonywali.

A.B.

 


 

NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH

 

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, upamiętniający bohaterstwo i losy Żołnierzy Polskiego Podziemia Niepodległościowego, którzy zbrojnie i politycznie przeciwstawiali się narzuconemu systemowi komunistycznemu. O tym, że PAMIĘTAMY  świadczą prace wykonane przez uczniów nasz szkoły.

Monika Ogrodnik

 

 

 


 

Maskotki ze skarpetki klasa 2c

 

Lektura pt. :,,Niesamowite przygody DZIESIĘCIU SKARPETEK" dostarczyła dzieciom wielu pozytywnych wrażeń. Uczniowie z radością odgrywali rolę pierwszej skarpetki -gwiazdy filmowej a na lekcji plastyki wykonali maskotkę ze skarpetki.

Marzena Korol


 

 

 

 


 

Lektury 2a

Uczniowie klasy 2A podczas omawiania lektury Niesamowite przygody 10-ciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) wykonali skarpetkowe stworki. Oto efekty ich pracy.

Małgorzata Korytko

 

 


 

Poezja jest super! 

 

KONKURS POETYCKI ROZSTRZYGNIĘTY!

 

Młodzi poeci nagrodzeni! Uczniowie naszej szkoły przestali pisać tylko do szuflady. Pochwalili się swoją twórczością w konkursie poetyckim na wiersz o tematyce: „Malowane słowem. Pejzaż zimowy, pejzaż jesienny”.

 

 

 

Wyróżnienia: Natasza Sałatka, Viktoria Zoe Baranowska, Helena Tarlaga, Damian Stolarski, Gabriela Szaleniec, Włodarczyk Karolina.

 

 Zapraszamy do kolejnych konkursów i życzymy dalszych sukcesów.

 

Urszula Polańska

 

 


 

Dzień Języka Ojczystego

 

„A niechaj narodowie wżdy postronni znają, iż Polacy nie gęsi, iż swój język mają.” 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został on ustanowiony przez UNESCO 17 listopada 1999 roku. To pokłosie wydarzeń z 1952 roku. W Dhace, stolicy Bangladeszu, pięciu studentów zorganizowało pokojową demonstrację, domagając się uznania ich języka ojczystego – bengalskiego – za jeden z dwóch urzędowych języków ówczesnego państwa Pakistan. Za swoje wystąpienia stracili życie. W naszej szkole z okazji tego święta, w ramach języka polskiego, odbywają się specjalne lekcje poprawnej polszczyzny. Wszyscy uczniowie mogą też wziąć udział w konkursie, który zorganizowano z tej okazji. Chętni mogą wykonać plakat promujący poprawną polszczyznę w mediach społecznościowych, wiadomościach SMS i e-mail. 

 

Nauczycielki języka ojczystego

 
 

 
Karnawał czas zacząć
 

Zapraszamy do barwnej galerii :-) 

 

  

 


 

EDUKACJA ZDROWOTNA
 

Edukacja zdrowotna to podstawa! Nasza szkoła włączyła się w promowanie zdrowego trybu życia! Uczennice stworzyły własne blogi żywieniowe. Oto efekty ich pracy. Może ktoś z Was szuka inspiracji? Warto do nich zajrzeć i zmienić sposób odżywiania. Zapraszamy.

M.S.

 

 

 

 


 

Przebierany piątek w nowym semestrze!

 

Niepytanie za przebranie w jeden piątek w miesiącu – próbujemy trochę zdalnie a trochę w szkole. Tym razem było karnawałowo

SU

 

 


 

Poznajemy zasady ruchu drogowego.

Zasady "fair play" przenosimy na gry planszowe poznając w ten sposób zasady ruchu drogowego. Korzystamy z własnoręcznie wykonanych kostek 3D.

 

 

 


 

"I ty możesz zostać mistrzem świata"

 

Jan Śnigurowicz został zwycięzcą szkolnego konkursu literackiego na opowiadanie o tematyce sportowej pt. "I ty możesz zostać mistrzem świata".

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów literackich. 

 

 


 

Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych

 

18 grudnia odbył się w naszej szkole Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych. W tej edycji konkursu skupiliśmy się na Austrii oraz Niemczech. Celem rywalizacji było rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem niemieckim, kulturą tych krajów oraz motywowanie uczniów do zdobywania wiedzy na temat krajów niemieckiego obszaru językowego.  Uczestnicy konkursu musieli rozwiązać test on-line, składający się z 32 pytań.

Zwyciężyła Karolina Włodarczyk z klasy 5. Miejsce drugie zajęła Ola Szeląg z klasy 4, a trzecie - Hania Olszewska również z klasy 4.

Wszyscy uczestnicy wykazali się zaangażowaniem w poszerzanie wiedzy i wysoko podnieśli poprzeczkę. Kolejna odsłona konkursu- zimą 2021 r.

Anna Ciszewska

 

 

 


 

Autoprezentacja

Na zajęciach plastycznych w klasie 3c uczniowie prezentowali swoje imiona w połączeniu ze swoimi zainteresowaniami. Oto efekty ich pracy.

B.Z

 

 

 


 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest 5 listopada. Również w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień prezentując piękne kostiumy i uczestnicząc w kreatywnych zajęciach. Uczniowie przebrani w ulubione postaci z bajek zmienili szkołę w prawdziwą bajkę.  

M.T.

  

 

 


 

Ogłoszenie wyników konkursu.


Z przyjemnością prezentujemy wyniki konkursu „Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków” organizowanego przez Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz Muzeum Niepodległości w Warszawie. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci  i młodzieży najnowszą historią Polski, upamiętnienie 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz propagowanie godnych naśladowania patriotycznych i moralnych wzorców osobowych. Patronat na tym wydarzeniem objęli Marszałek Województwa Mazowieckiego Pan Adam Struzik i Prezydent m.st. Warszawy Pan Rafał Trzaskowski.

 

W kategorii „Order i pomnik” I miejsce zdobyła uczennica klasy II  naszej szkoły   Aleksandra Wachulak.

 

  Serdecznie gratulujemy

Monika Ogrodnik

Joanna Serwińska

 

 

 

 


 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania niepodległości. Mimo trudnych warunków  staraliśmy się podkreślić wagę tego dnia. Kolejny raz wzięliśmy udział w akcji organizowanej przez MEN „Szkoła do hymnu.” 10 listopada spotkaliśmy się online w celu odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. W tym roku ze względu na ograniczenia wynikające ze stanu epidemii nie spotkaliśmy się  na uroczystej akademii. Uczniowie samodzielnie wykonali kotyliony oraz inne prace plastyczne nawiązujące do tej szczególnie ważnej dla Polaków rocznicy.

Monika Ogrodnik

 

 

 

 


 

Kampania "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży".


Pedagog Marcin Chmielewski i psycholog Anna Dylewska mają dla Państwa ważny komunikat w związku z kampanią "19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży". Zapraszamy do zapoznania się.

 

 


 

"Stop przemocy i agresji w rodzinie"

 

Prace uczniów klasy siódmej  i czwartej. Mają one  charakter symboliczny i emocjonalny.

Warto ten temat przemyśleć…..

 

 

 

 


 

Święto Wszystkich Świętych

30 października 2020r. klasa III B wraz z wychowawczynią zaświeciła znicz przy pomniku poległych w Dąbrowie Leśnej.

 

   

 

 

 


 

# SZKOŁA PAMIĘTA       

W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła przyłączyła się do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej # Szkoła Pamięta. Jej celem jest zwrócenie uwagi na historię małych ojczyzn oraz pamięć o lokalnych bohaterach. W ramach akcji uczniowie dbali  o miejsca pamięci znajdujące się obok szkoły, pamiętali również o zapaleniu zniczy. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią nasze działania koncentrowały się przede wszystkim na działaniach multimedialnych. Uczniowie wykonali prezentacje multimedialne na temat swoich przodków wykorzystując pamiątki rodzinne, ważnych wydarzeń z historii lokalnej oraz  prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych.

M.O.

 

 

 

 

 


 

XV OGÓLNOPOLSKA FRANCISZKAŃSKA OLIMPIADA WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE

 

Miło mi ogłosić wyniki Olimpiady Franciszkańskiej w kategorii klas 0 - VI, opartej na wiedzy o św. Maksymilianie:

I MIEJSCE: Gabriela Skupniewicz i Izabela Osman
II MIEJSCE: Zuzanna Krakowska
III MIEJSCE: Maksymilian Hodzyński


Wszystkim uczniom dziękuję za udział. Prace zwycięzców zostaną przesłane do kolejnego etapu - ogólnopolskiego.

Małgorzata Tomczyk

 


 

Konkurs z języka angielskiego

 

W dniu 23 października 2020 odbył się w naszej szkole kuratoryjny konkurs z języka angielskiego. Do konkursu przystąpiło 20 uczniów z klas 7-8.

Wszystkim życzymy uzyskania jak najlepszego wyniku.

E. Dzieniszewska

B. Gzylewski

 

 


 

Znaki drogowe inspirują

 

W ramach zajęć techniki uczniowie wykonali znaki drogowe, znaki bezpieczeństwa, czy znaki współczesnych zagrożeń. Nawiązali do  współczesnych problemów - uzależnień np. od telefonów ,cyberprzemocy, niezdrowego jedzenie itd.

Swoje pomysły przedstawili w postaci znaków drogowych: nakazu, zakazu, ostrzegawczych, informacyjnych. Nie zabrakło też wersji humorystycznych znaków:

Znak ostrzegawczy w trójkącie- "Uwaga TVN", czy "Uwaga, ostry kebab".

B.Z.

  

 

 


 

MAMA CZARODZIEJKA

Uczniowie klasy II przeczytali lekturę: ,,Nasza mama czarodziejka". Dzieki tej książce dzieci zauważyły, że ich mamy tez mają magiczną moc.  Dzieci wykonały portrety swoich  mam i samodzielnie napisały kilka cudownych zdań o swoich mamach. 

E.S.

 


 

LEKCJA BIBLIOTECZNA KLASY 1A

 

15 października klasa 1a brała udział w lekcji bibliotecznej. Pani Joanna Kowalczyk przekazała dzieciom jak należy zachowywać się w bibliotece, a także jak wypożyczać książki. Dzieciom bardzo podobała się zaproponowana literatura i chętnie wypożyczyły swoje pierwsze książki. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy czytelnika.  

M.T.

 

 

 


 

ŚLUBOWANIE KLAS I

 

14 października odbyło się w naszej szkole Uroczyste Ślubowanie klas pierwszych - 1a, 1b i 1c. Każda klasa przygotowała krótki występ. Pani Dyrektor Małgorzata Pelczarska pasowała dzieci na uczniów naszej szkoły.  

M.T.

 

 

 


 

Zgadnij KTO TO?

 

W naszej szkole odbył nietypowy konkurs, skierowany głównie do uczniów, choć nauczyciele bawili się przy nim również bardzo dobrze. Zadaniem uczniów było rozpoznać na zdjęciach jak najwięcej nauczycieli. Problem polegał na tym, że to były zdjęciach z czasów ich dzieciństwa.

Wyniki konkursu:

w klasach 4 – 6

Helena Tarlaga, Zuzanna Cerynger i Pola Nowak-Ignatowska (rozpoznały 23 nauczycieli),

 • Oliwia Hurnik i Hanna Suruło (rozpoznały 22 nauczycieli)

w klasach 7 -8:

 • Amelia Frydrych (rozpoznała 21 nauczycieli)
 • Anna Półtorak, Olga Kwasiborska i Jan Kossakowski (rozpoznali 20 nauczycieli)

Opiekun SU

 

 

 

 

 


 

Kapelusze inspirowane jesienią

 

 

Wystarczy szary papier, farba, pomysł i ….trochę cierpliwości. Na zajęciach plastyki  w klasie piątej powstały piękne kapelusze inspirowane jesienią. Na zakończenie zajęć mini sesja zdjęciowa.

B.Z

    

 

 


 

LEKTUROWNIK PRAWDZIWYM DZIEŁEM SZTUKI

 

Wzbudza zainteresowanie uczniów i jest inspiracją dla kolegów i koleżanek. Teraz każdy chce taki mieć. W klasach piątych pojawiła się moda na lekturowniki, a to za sprawą pięknego zeszytu jednej z uczennic z klasy 5b. To prawdziwe dzieło sztuki.

Urszula Polańska

 

 

 


 

Korale z jarzębiny

 

„Idzie lasem pani jesień,

Jarzębinę w koszu niesie.

Daj korali nam troszeczkę,

nawleczemy na niteczkę.”

 

Czerwone owoce jarzębiny to jeden z symboli jesieni. Klasa 2b wykonała z jarzębiny na zajęciach korale i bransoletki. Dzieci nawlekały jarzębinę na nitkę sprawnie posługując się igłą.

A.Boch

 

 


 

Akademia Odkrywcy

W tym roku kontynuujemy spotkania  „ Akademii Odkrywcy” w formie on-line. Jest to  cykl spotkań z podróżnikami organizowany przez Fundację Art i współfinansowany przez Gminę Łomianki. Zajęcia przeznaczone są dla młodszych klas, ale zachęcam również starszych uczniów, rodziców oraz nauczycieli do zapoznania się z nagraniami.

Linki do spotkań znajdziecie na tablicy ogłoszeń w librusie.

                                                                                                                                  B.Żukowska

 


 

Chłopaki z „dolarami” czyli Dzień Chłopaka w SP2 Łomianki

 

Super chłopaki z klasy 5b świętują swój dzień

 

 


 

Dzień Chłopaka – z dystansem 😉

 

30 września w naszej szkole chłopcy ubrali krawaty, muchy i doklejali lub rysowali wąsy i brodę. Ci którzy przyłączyli się do tej akcji zdobyli bony na niepytanie 😊

  

 


 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

W poniedziałek 28 września 2020 zostały przeprowadzone wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego.

Wyniki wyborów:

 • Przewodniczący SU – Małgorzata Majchrzak
 • Zastępca przewodniczącego SU – Ignacy Pękała
 • Sekretarz SU – Jakub Pawelec
 •  

Pozostałe osoby: Piotr Gabiński i Aleksandra Stępień pozostają w ścisłym Zarządzie Samorządu Uczniowskiego.

Gratuluję wyników 😊

Działamy

KJ 

 

 


 

KONKURS JĘZYKÓW OBCYCH

 

26 września to dzień, w którym obchodzimy Europejski Dzień Języków Obcych. To święto ma nam pokazać jak ważna jest znajomość języków w dzisiejszym świecie.

Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na najlepszy plakat zachęcający do nauki języków obcych. Nagrodą były oceny celujące z języka angielskiego, niemieckiego i hiszpańskiego.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Sandra Kronhaus i Jakub Skorek

II miejsce: Grzegorz Gromadka i Stanisław Kowalski

III miejsce: Zofia Krzyczkowska i Lenka Skwirtniańska

 

Wyróżnienia otrzymali: Laura Członkowska, Anna Karłowicz, Franciszek Karłowicz, Pola Nowak-Ignatowska

 

W ramach tego wydarzenia klasa 5b przeprowadziła eksperyment językowy ucząc się słowa „dziękuję” w różnych językach świata.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy na krótki film i wystawę prac plastycznych.

E. Dzieniszewska

A. Ciszewska

 

 


 

#DzienSzpilek w SP2

W piątek 25 września 2020 w szkole pojawiły się wysokie obcasy. Panie pracujące w naszej szkole, dziewczyny tutaj się uczące oraz rodzice (nie tylko mamy 😊) przyłączyli się do akcji. Wystarczyło zrobić zdjęcie w szpilkach, wrzucić na Facebooka lub Instagrama z hasztagiem #dzienszpilek. W ten sposób wsparta została działalność fundacji na rzecz dzieci z chorobą nowotworową.

Dziękujemy

 

 

 

 


 

KLASA 1a WITA JESIEŃ

 

Czy wiecie, że nadeszła już jesień? 23 września klasa 1a wyruszyła na spacer w poszukiwaniu pierwszych jej oznak. Znaleźliśmy piękne i kolorowe liście, które złociły się w słońcu, żołędzie, a także poczuliśmy cudowny zapach, który przyniosła ze sobą Pani Jesień. Miło było nam w tak słoneczny dzień pożegnać odchodzące lato.

Małgorzata Tomczyk  

   

 


 

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE

 

 

W sobotę, 19 września,  uczniowie, rodzice,  nauczyciele i dyrekcja naszej szkoły wzięli udział w uroczystościach patriotycznych na Cmentarzu Wojskowym w Kiełpinie. Spotkaliśmy się z okazji 81 rocznicy wybuchu II wojny świtowej, bitwy pod Łomiankami, 76 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz zestrzelenia samolotu sił powietrznych USA niosącego pomoc powstańcom. Podczas uroczystości bardzo ważne słowa do obecnych skierowała Burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska – Piotrak.- „ Nigdy więcej wojny pod żadną postacią. Czcimy dzisiaj wszystkich, którzy na skutek wojny nie mogli dokończyć swojego życia w bezpiecznych warunkach”. Zostały również odcztane listy od Premiera RP Mateusza Morawieckiego, Wojewody Mazowieckiego Konstantego Radziwiłła czy Marszała Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Kwiaty i wieńce złożyli przedstawiciele: Ministra Obrony Narodowej, Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Poseł  Anity Czerwińskiej, kombatanci, mieszkańcy gminy Łomianki, radni, harcerze, przedstawiciele Urzędu Miejskiego.

 

    

 


 

 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

 

15 września świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Było bardzo kreatywnie, kolorowo i przede wszystkim kropkowo.  

M.T.

 

 

 


 

PAMIĘTAMY

 

 

 


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Archiwalny wpis: Aktywna Tablica

http://sp2.edulomianki.pl/aktywna-tablica.html

 

Archiwalne wpisy z roku szkolnego 2019-2020 w linku poniżej.

http://sp2.edulomianki.pl/archiwum-aktualnosci-2019-2020.html

 

Archiwalne wpisy z roku szkolnego 2018-2019 w linku poniżej.

http://sp2.edulomianki.pl/archiwum-aktualnosci-2018-2019.html

 

Archiwalne wpisy z roku szkolnego 2017-2018 w linku poniżej.

http://sp2.edulomianki.pl/archiwum-aktualnosci-2017-2018.html


Szkoła Podstawowa Nr 2
z Oddziałami Dwujęzycznymi
im. Ireny Szewińskiej
w Łomiankach
                                                                                                                                                    
                                                                                             

ul. Partyzantów 31, 05-092, Łomianki

telefon: 22 888 97 20

e-mail: sp2@edulomianki.pl

oficjalna strona internetowa

 

Polityka cookies i prawa autorskie

Elementy cookie używane na stronie służą do zapamiętywania wybranych pozycji w menu oraz czasu odświeżania okien POPup pojawiających się na stronie.

Elementy graficzne wykorzystane na stronie są chronione prawem autorskim, a ich wykorzystywanie bez pozwolenia autorów jest zabronione.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone ©