Podsumowanie akcji „Paszport Czytelniczy Polonistyczny” – czyli o czytaniu, które staje się przygodą, a nie obowiązkiem.

Za nami tegoroczna edycja szkolnej akcji promującej literaturę, pt. Paszport Czytelniczy. Projektu – który wychodzi na spotkanie z uczniem, tam, gdzie on jest – w jego ciekawości, w jego wyborach i w jego świecie.
Regulamin był prosty i przejrzysty. Uczniowie czytali to, co sami wybrali z domowych półek i szkolnej biblioteki. Czytelnicze wędrówki były dokumentowane w specjalnym paszporcie, chociaż sam stempel w paszporcie był jedynie symbolem. Formą weryfikacji  była rozmowa o książkach, która wspiera umiejętności nie tylko samego czytania, ale także opowiadania o własnych przeżyciach i formułowania argumentów. W świecie natłoku bodźców, szybkich scrolli i skróconych komunikatów, książka pozostaje jedną z niewielu przestrzeni, która uczy głębszego myślenia, refleksji i koncentracji. Pokazuje, że świat jest różnorodny, złożony, pełen emocji i znaczeń.Dziękujemy nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej, języka polskiego oraz Rodzicom za motywowanie uczniów i pomoc w wyborze literatury.

J.K. – nauczyciel bibliotekarz
K.Ś. – nauczyciel matematyki

Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach
Przegląd prywatności

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.