Patron Szkoły- Irena Szewińska

Irena Szewińska – królowa stadionu. Jest pierwszą damą polskiego sportu i najwybitniejszą lekkoatletką w historii. Stawała na podium podczas czterech kolejnych igrzysk olimpijskich.
Multimedalistka olimpijska, wielokrotna rekordzistka świata, mistrzyni Europy, laureatka najwyższych odznaczeń, uhonorowana tytułem atletki wszech czasów.
W 1974 roku została okrzyknięta najlepsza sportsmenką globu. To jedyna zawodniczka, która zdobyła na igrzyskach medale w pięciu konkurencjach lekkoatletycznych – na 100, 200 i 400 metrów, w sztafecie 4×100 metrów i w skoku w dal. Zdobywczyni trzech złotych, dwóch srebrnych i brązowych medali olimpijskich, pięciokrotna mistrzyni Europy, 23-krotna mistrzyni kraju, 12-krotna rekordzistka świata, 17-krotna rekordzistka Europy i 54-krotna rekordzistka Polski.
W 1980 roku podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Nie pożegnała się jednak ze sportem. Czynnie angażowała się w promocję olimpizmu w Polsce i na świecie. Od 1980 do 2009 roku zasiadała w zarządzie Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. W latach 1997–2009 pełniła funkcję prezesa. Od 1998 roku była członkiem Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. Pełniła również funkcję wiceprezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Od 2011 zasiadała w radzie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznej, IAFF (ang. International Association of Athletics Federations). Stała się promotorką aktywności fizycznej kobiet. Powołała Polskie Stowarzyszenie Sportu Kobiet.
Irena Szewińska dla sportowców wszystkich dyscyplin stała się niedościgłym wzorem , tytanem pracy oraz autorytetem. Na co dzień prezentowała działanie zgodne z zasadami zdrowej rywalizacji i koleżeński stosunek do rywalek z bieżni. Była dowodem na to, że marzenia się spełniają. O niej i jej sukcesach mówiono: Żadnego sukcesu nie byłoby, gdyby nie pracowitość Ireny, niesamowita ambicja, żelazna wola, optymizm oraz konsekwencja w dążeniu do celu.
Dla zwykłych ludzi stała się inspiracją i odskocznią od szarej rzeczywistości. Przy tym bardzo sympatyczną i kulturalną osobą posiadającą umiejętność przezwyciężania porażek, i zarażania innych pasją do sportu. W maju 2016 r. odebrała z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Order Orła Białego – najwyższe polskie odznaczenie. O swoich sukcesach mówiła: Tylko drogą systematycznych przygotowań można dojść do sukcesu.

Jesteśmy dumni, że Irena Szewińska jest patronką naszej szkoły!