Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu rządowego ,,Laboratoria Przyszłości”. Już teraz dostarczane są ostatnie zamówione sprzęty do placówki, aby nasi uczniowie mogli z nich korzystać od września.
W ramach dotacji udało się zakupić: drukarkę 3d, sprzęt do nagrań video, gimbal, mikroporty, stację lutowniczą, oświetlenie do nagrań, zestawy lego education, mikrokontrolery z czujnikami, długopisy 3d. Sprzęt ten będzie wykorzystywany w bieżącej pracy szkoły, w szczególności podczas zajęć informatyki, techniki, doradztwa zawodowego, kół zainteresowań a także z innych przedmiotów, które będą kształciły kompetencje przyszłości wśród naszych uczniów.
 Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.

Kolejną pomocą terapeutyczną zakupioną w ramach programu „Aktywna Tablica” są gogle VR. Zapewniają one uczniom nie tylko ciekawe zajęcia, ale przede wszystkim w znacznym stopniu podwyższają poziom zapamiętywania przedstawionego materiału.

Od projektu do efektu.
W szkole mamy nowe, zamykane na kluczyk szafki na książki. Uczniowie klas 6-8 zaprojektowali i wydrukowali oryginalne breloczki do kluczy. Każda klasa w drodze głosowania wybrała najlepszy projekt, który następnie został wydrukowany na drukarce 3D. Załączony filmik przedstawia proces tworzenia zawieszek.