Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z programu rządowego ,,Laboratoria Przyszłości”. Już teraz dostarczane są ostatnie zamówione sprzęty do placówki, aby nasi uczniowie mogli z nich korzystać od września.

W ramach dotacji udało się zakupić: drukarkę 3d, sprzęt do nagrań video, gimbal, mikroporty, stację lutowniczą, oświetlenie do nagrań, zestawy lego education, mikrokontrolery z czujnikami, długopisy 3d. Sprzęt ten będzie wykorzystywany w bieżącej pracy szkoły, w szczególności podczas zajęć informatyki, techniki, doradztwa zawodowego, kół zainteresowań a także z innych przedmiotów, które będą kształciły kompetencje przyszłości wśród naszych uczniów.

Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych oraz ogólnokształcących szkół artystycznych. Jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży.