PSYCHOLOG SZKOLNY- mgr Blanka Sawicka-Misztal

Gabinet psychologa znajduje się w pokoju nr 204
Konsultacje dla rodziców:
poniedziałek 13.40 – 14.40 po wcześniejszym uzgodnieniu za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus

Kim jest psycholog szkolny?

Psycholog szkolny to osoba, która pełni rolę podobną do rzecznika dziecka. Jego zadaniem jest wspieranie uczniów, pomaganie im w radzeniu sobie z problemami, trudnościami, podejmowanie działań wspierających rozwój emocjonalny, społeczny i poznawczy młodych ludzi oraz wspieranie opiekunów w procesie wychowawczym.

Psycholog szkolny pomaga w szczególności w takich sytuacjach jak:

• odczuwanie smutku, przygnębienia, silnej złości;
  • doznawanie przemocy;
  • przeżywanie trudności w kontaktach z rówieśnikami;
  • poczucie, że jest się niesprawiedliwie traktowanym;
  • odczuwanie osamotnienia;
  • trudności w relacjach rodzinnych;
  • doświadczanie kłopotów z nauką;
  • i w wielu innych, także tych pozytywnych – jak dzielenie się swoimi sukcesami, praca nad samooceną.

Psycholog jest zobowiązany do zachowania tajemnicy zawodowej. W pracy z osobami niepełnoletnimi psycholog informuje opiekunów ucznia o ogólnym stanie emocjonalnym dziecka i o sytuacjach zagrażających zdrowiu lub życiu. W innych sytuacjach szczegółowe informacje są przekazywane za zgodą dziecka.

Drogi uczniu, jeżeli czujesz potrzebę porozmawiania (albo posiedzenia w ciszy)- ZAPRASZAM!
Nie musisz się zapisywać, nie musisz prosić o zgodę – po prostu przyjdź.
Jesteś u mnie zawsze mile widziany.