WYCIECZKA DO SIERPCA.

Ostatnie słoneczne dni tego lata były okazją dla uczniów klas 3b i 3c do odwiedzin Skansenu Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu.  Oprócz zwiedzania szeregu zabytkowych obiektów zabudowy wiejskiej oraz przejażdżki wozem konnym uczestnicy wycieczki mogli doświadczyć lekcji kaligrafii i odbyć prawdziwą podróż w czasie. Przenieśli się do szkoły z połowy XX wieku, obejrzeli wyposażenie izby szkolnej: czarną tablicę z zajęczą łapką do wycierania, dyscyplinę, katedrę czy ławki z pochylonym blatem i otworem na kałamarz. Przebrali się w granatowe fartuszki szkolne z białymi kołnierzykami. Poznali dawne przybory szkolne takie jak: bibularz, pióro czy kałamarz. Poznali także wzory liter pisanych obowiązujących w połowie XX wieku oraz czytali „Elementarz” Mariana Falskiego.
Obecnie uczniowie z niecierpliwością czekają na pamiątkowe zdjęcia klasowe wraz z imiennym świadectwem. Te niebawem nadejdą pocztą.

B.M.