Laboratorium innowacyjności i przedsiębiorczości w przyszkolnym ogrodzie.

W roku szkolnym 2023/2024 wspólnie z lokalną Fundacją KIM rozpoczęliśmy projekt „ Laboratorium innowacyjności i przedsiębiorczości w przyszkolnym ogrodzie. Obecnie kończymy projekt i podsumowujemy nasze działanie

W ramach projektu odbyły się spotkania dla wszystkich uczniów naszej szkoły. Cykl spotkań obejmował tematy:

1. Przebieg i znaczenie kompostowania
  2. Znaczenie dżdżownic kalifornijskich w procesie kompostowania.
  3. Warsztaty praktyczne- Znaczenie bakterii w przyrodzie i dla człowieka.

W  programie przyszkolny ogród Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Leśnej stał się miejscem, gdzie uczniowie  opracowywali i wdrażali innowacyjny system zero-waste.  Z biomasy pozyskiwanej z przyszkolnego terenu (trawa i liście) oraz ze stołówki szkolnej (obierki) wyprodukowali kompost oraz założyli farmę dżdżownic kalifornijskich, które zostaną bezpłatnie przekazane posiadaczom kompostowników. Jednocześnie uczniowie kontynuowali  prace zmierzające do przekształcenia przyszkolnego ogrodu w miejsce przyjazne bioróżnorodności.

Dodatkowo uczyli się podstaw przedsiębiorczości na podstawie działań w szkolnym ogrodzie.

Zdobyte doświadczenia będą mogli przekazać swoim rodzicom, do wykonania w domu.

B.Ż