Biblioteka szkolna poleca w 80. rocznicę obchodów powstania w getcie warszawskim.

Corocznie 19 kwietnia Muzeum Żydów Polskich POLIN w Warszawie organizuje społeczno-edukacyjną akcję ŻONKILE pod hasłem „Łączy nas pamięć”, W tym roku obchodzimy 80. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Uczniowie, którzy tego dnia odwiedzili bibliotekę szkolną, dowiedzieli się, że dlaczego żółty żonkil symbolizuje pamięć i szacunek oraz dlaczego Marek Edelman – ostatni przywódca powstania składał te kwiaty co roku pod Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie. Uczniowie mieli także możliwość zrobienia w bibliotece żonkili z papieru wg instrukcji przygotowanej przez Muzeum Polin. Odbyła się też mini-wystawa książek, które w sposób łagodny opowiadają o przeżyciach wojennych żydowskich dzieci w Polsce. Polecam do wspólnego czytania z rodzicami szczególnie wydaną przez Literaturę serię, pt. Wojny dorosłych – historie dzieci”.

J.K.