BohaterON.

W  bieżącym roku szkolnym nasza szkoła wzięła udział w kampanii „BohaterON – włącz historię!” Celem tych działań jest promocja dziejów naszego narodu, historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej, wykazujących się patriotyczną postawą, a także budowa wspólnoty pamiętającej o historii naszego kraju i jego bohaterach. W akcji wzięły udział klasy ósme, w których zostały przeprowadzone lekcje na temat powstania warszawskiego: Godziny „W” oraz „Uparte serce tego miasta- warszawiacy i ich miasto oczami reporterów”. W ramach tych zajęć przypomnieliśmy, co oznacza Godzina „W”, omówiliśmy sytuację Polaków w czasie drugiej wojny światowej. Uczniowie na podstawie przygotowanych materiałów, pracując w grupach, wykonali projekty strony gazety opisującej wydarzenia w Warszawie od 1 sierpnia do 2 października . Zwrócili uwagę na ogromną odwagę, poświęcenie, świadomość i umiłowanie ojczyzny młodych ludzi  niewiele starszych od nich samych.

M.O.