Czerwiec w bibliotece szkolnej.

Czerwiec to gorący czas w bibliotece szkolnej. Uczniowie oraz nauczyciele dokonują
zwrotów podręczników i lektur. Na półki trafiają tysiące zwróconych książek, które w bardzo krótkim czasie należy odebrać od uczniów, przejrzeć ich stan, posegregować i ułożyć we właściwym miejscu.  Należy je przygotować, aby czekały na pierwszy dzwonek we wrześniu.
W tym okresie nieocenione wsparcie dają bibliotekarzowi uczniowie należący do koła bibliotecznego, którzy z niewiarygodnym  zapałem pomagają w pracach porządkowych. Fakt ten jest tylko potwierdzeniem opinii, że dzieci lubią czuć się potrzebne.
Wolontariuszom działającym w kole podczas „akcji podręczniki” i przez cały rok szkolny, serdecznie dziękuję za zaangażowanie.

Joanna Kowalczyk