Irena Szewińska inspiracją szkolnego muralu

Z końcem września w budynku SP2 pojawił się nowy element wystroju – jest to mural upamiętniający Patronkę Naszej Szkoły, Polską Mistrzynię Sportu w Lekkoatletyce Irenę Szewińską. Praca jest efektem projektu prowadzonego przez członków Rady Rodziców, który ma na celu działania na rzecz dobrostanu Uczniów oraz budowania społeczności szkolnej. Autorką pracy jest Aga Pietrzykowska – malarka, ilustratorka, autorka książek, trenerka kreatywności i kuratorka sztuki. W twórczości artystki szczególne miejsce zajmuje psychologia dziecięca, która stanęła u podstawy pomysłu muralu. Praca, nacechowana bezpretensjonalną grafiką, zawiera wybrane wypowiedzi Ireny Szewińskiej w formie cytatów, które ukazują jej postać od mniej formalnej strony – osoby pełnej ciepła, zrozumienia dla siebie i innych oraz energii do rzetelnego działania. Intencją powstania tej pracy było pozytywne wzmocnienie Uczniów i Grona Pedagogicznego, ponieważ mamy nadzieję, że nasze działania wywierają wpływ również na dorosłych. Jako Rada Rodziców cieszymy się, że w SP2 jest miejsce na kreatywne przedsięwzięcia, dziękujemy za możliwość wdrażania nowych pomysłów i zapowiadamy dalsze kroki we wspieraniu Grona Pedagogicznego, Uczniów, Samorządu Uczniowskiego w budowaniu społeczności szkolnej oraz poczucia przynależności do niej. Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych Rodziców, którzy maja pomysły i zasoby, żeby działać razem z nami. Pod #NaszaSzkołaSP2 na FB będziecie znajdować kolejne aktywności w ramach projektu, zaś terminarz zebrań Rady Rodziców znajdziecie w odpowiedniej zakładce na stronie WWW szkoły.