Koło szachowe i kącik gier przy bibliotece szkolnej.

W październiku zainaugurowaliśmy tegoroczne spotkania Klubu Szachowego działającego przy bibliotece szkolnej. W piątki, podczas wybranych przerw międzylekcyjnych uczniowie grają w szachy, warcaby i memory. Szachy są grą strategiczną. Wymagają koncentracji uwagi, nieustannego analizowania ruchów na planszy oraz opracowania taktyki, zmierzającej do osiągnięcia celu.

Gra w szachy rozwija wyobraźnię dzieci poprzez podejmowanie czynności intelektualnych takich jak: planowanie ruchów, rozpoznawanie wzorców, myślenie przyczynowo-skutkowe oraz dążenie do zrozumienia zależności między własnymi działaniami i ich konsekwencjami. Ponadto grając w szachy, uczniowie uczą się dostrzegania swoich emocji, nazywania ich i panowania nad nimi. Prowadzi to do rozwoju umiejętności psychospołecznych i nawiązywania lepszych relacji z rówieśnikami.

J.K.