wakacje

List Pani Burmistrz na koniec roku szkolnego

KONIEC ROKU SZKOLNEGO !
SZANOWNI NAUCZYCIELE, WYCHOWAWCY, DRODZY DYREKTORZY!

Za nami kolejny, bardzo trudny dla wszystkich rok szkolny. Zaskakiwały nas wprowadzane z dnia na dzień zmiany organizacyjne wymuszane zmieniającą się sytuacją pandemiczną. Wszyscy Państwo pracowaliście w systemie zdalnym, hybrydowym, by w końcu roku szkolnego wrócić wreszcie do nauczania stacjonarnego. Realizowaliście Państwo szkolne zadania z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa wynikających z wytycznych przekazywanych przez Ministra Edukacji i Nauki, Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministra Zdrowia. Mimo trudności, których nie brakowało, przygotowaliście Państwo uczniów do kolejnego etapu nauki oraz przeprowadziliście egzamin ósmoklasisty. Wymagało to dużego zaangażowania i wysiłku, za co serdecznie Państwu dziękuję! Mam nadzieję, że jako samorząd nie zawiedliśmy, że czuliście Państwo nasze wsparcie i pomoc. Teraz czas na odpoczynek, żeby od września z nowymi siłami kontynuować edukację i wychowywanie naszych łomiankowskich uczniów.

Drodzy Rodzice i Opiekunowie!

Dziękuję za miniony rok szkolny każdemu z Państwa. Szczególnie dziękuję za pomoc i zaangażowanie w trakcie organizacji i realizacji zdalnego nauczania. Bez tej pomocy byłoby znacznie trudniej. Dziękuję za Państwa cierpliwość, za pogodzenie obowiązków zawodowych z pomocą w zdalnej nauce i całodobową opieką nad dziećmi, które musiały pozostać w domu podczas zdalnego czy hybrydowego nauczania. To był kolejny rok, gdy wzięliście Państwo na siebie ogromny ciężar i odpowiedzialność, i po raz kolejny pokazaliście, że jesteście odpowiedzialni i że możemy na Państwa liczyć.

Drodzy Uczniowie!

Minął kolejny rok szkolny, w którym nauka nie była normalna, lekcje on-line, częściowo nauczanie hybrydowe, częściowo stacjonarne. Jeżeli pobyt w szkole, to z zachowaniem dystansu, dezynfekcją, noszeniem maseczek na przerwach. Mam nadzieję, że kolejny rok szkolny będzie inny, że będziecie mogli uczyć się już tylko w systemie stacjonarnym. Dziś jednak życzę Wam wspaniałych wakacji – wypoczywajcie, nie zapominajcie jednak, że epidemia cały czas trwa i choć ograniczeń jest coraz mniej, to niektóre wciąż obowiązują. Pamiętajcie o nich i wróćcie do szkoły 1 września zdrowi i bezpieczni!

Drodzy Ósmoklasiści!

To kolejny rok szkolny, gdy żegnam się z Wami w takich warunkach. Dziś kończycie edukację w łomiankowskich szkołach podstawowych i od września rozpoczniecie kolejny etap nauki w szkołach średnich. Jestem z Was bardzo dumna.

Bardzo dobrze poradziliście sobie podczas edukacji on-line, przygotowaliście się i przystąpiliście do egzaminów. Teraz stajecie przed nowym krokiem w życie. Życzę Wam trafnych wyborów, realizacji planów i marzeń oraz wspaniałych i bezpiecznych wakacji.

Małgorzata Żebrowska-Piotrak
Burmistrz Łomianek