MŁODZI GŁOSUJĄ.

W ramach projektu “Młodzi głosują 2023” uczniowie i uczennice z naszej szkoły mieli okazję wziąć udział w symulacji wyborów i tak jak dorośli zagłosować na wybrane komitety. Celem  naszych działań było zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, zachęcenie do świadomego udziału w wyborach poprzez umożliwienie młodym udziału w tym wydarzeniu. Uczestniczki i uczestnicy, poprzez własne działania, dowiedzieli się więcej o roli Sejmu i Senatu, ordynacji wyborczej czy neutralności politycznej. Cała społeczność uczniowska zyskała okazję, by tak jak dorośli, oddać głos na startujące komitety i dać znać o swoich poglądach. 10 października w niemal 600 szkołach z całej Polski młodzież zagłosowała na komitety, które startowały w powszechnych wyborach parlamentarnych. Oznacza to, że niemal 200 000 uczennic i uczniów miało okazję stanąć przed podobną decyzją jak dorośli wyborcy i dać znać o swoich poglądach. Młodzi ludzie – także niepełnoletni – mają swoje zdanie i poglądy !!!

M.O.