Pasowanie Uczniów klas pierwszych na Czytelników biblioteki szkolnej.

Powszechnie wiadomo, że czytanie książek sprzyja rozwojowi dobrostanu psychicznego i funkcji intelektualnych człowieka. Udowodniono, że dzieci, które regularnie czytają, lepiej radzą sobie z rozumieniem poleceń w zadaniach (także matematycznych) oraz w globalnym przyswajaniu treści edukacyjnych. Dzieje się tak, ponieważ czytanie pobudza wiele struktur mózgowych. Dzieci, które od wczesnego dzieciństwa mają kontakt z książkami, mają więcej sukcesów w szkole. Dlatego od początku wspieramy czytelnictwo wśród uczniów.

W dniach 9, 10, 13 listopada dzieci z klas pierwszych wzięły udział w uroczystym pasowaniu na Czytelników biblioteki szkolnej. Po zapoznaniu z zasadami panującymi w bibliotece oraz bogactwem księgozbioru, każdy Uczeń mógł wypożyczyć pierwsza książkę. Jak wiele radości sprawiło samodzielne wybieranie książek, można zobaczyć na fotorelacji.

Dziękuję wychowawcom klas pierwszych: p. Annie Dziaduś, p. Magdzie Moszczyńskiej i p. Małgorzacie Tomczyk za przygotowanie podopiecznych do tej wyjątkowej lekcji bibliotecznej.

J.K.