Pięciolecie SP2.

W Dniu Edukacji Narodowej, 14 października 2022 r. Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Ireny Szewińskiej w Łomiankach obchodziła Jubileusz Pięciolecia, z okazji którego został uroczyście odsłonięty mural upamiętniający wybitną patronkę szkoły, Panią Irenę Szewińską. W tej szczególnej chwili nie zabrakło wielu znamienitych Gości zaproszonych przez Panią Dyrektor, Małgorzatę Pelczarską. Uroczystość swoją obecnością uświetnili: Pani Burmistrz Łomianek, Małgorzata Żebrowska – Piotrak, Pan Janusz Szewiński – małżonek patronki szkoły, Proboszcz Parafii św. Marka Ewangelisty, ks. Andrzej Kostrzębski, przedstawiciele świata sportu: Pan Marian Sypniewski – polski mistrz olimpijski i Pan Leszek Fidusiewicz – lekkoatleta i fotograf sportu, Dyrektor ICDS, Pani Ewelina Kordek, Dyrektor Fundacji KIM, Pani Eliza Chodorowska, przedstawiciele Fundacji Perie, Pani Marta Wołosiewicz i Pan Andrzej Pery oraz autorka muralu, Pani Agnieszka Pietrzykowska, a także przedstawiciele Rady Rodziców i lokalnej społeczności.
Wszystkim Gościom serdecznie dziękujemy za obecność w tak ważnej dla Szkoły chwili i zgodnie z sentencją naszej patronki, Pani Ireny Szewińskiej: nadal z miłością będziemy osiągać sukcesy.

K.M.