Projekt Paszport Czytelniczy 2024 – zakończony

W lutym 2024 roku biblioteka szkolna wraz z nauczycielem matematyki oraz we współpracy z nauczycielami języka polskiego i edukacji wczesnoszkolnej zorganizowała coroczną akcję mającą na celu promowanie czytelnictwa, pt. Paszport Czytelniczy. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać wybrane książki spoza kanonu lektur szkolnych, potwierdzić to poprzez wpisy w paszportach czytelniczych, a następnie podzielić się swoimi spostrzeżeniami podczas rozmowy z nauczycielem bibliotekarzem. Akcja skupiała uwagę na literaturze spoza programu nauczania, zachęcając uczniów do odkrywania nowych autorów i gatunków. Zadanie to nie tylko rozwijało ich zainteresowania czytelnicze, ale również sprzyjało rozmowie i refleksji. Celem projektu było wspieranie nabywania przez uczniów następujących kompetencji kluczowych:
1. komunikacja w języku ojczystym,
2. kompetencje matematyczne,
3. inicjatywność i przedsiębiorczość.
Lista laureatów została ogłoszona w dzienniku Librus w zakładce ogłoszenia.
Dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców za ufundowanie nagród głównych.
Laureatom gratulujemy 🙂
J.K., K.Ś.