4 października  obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji uczniowie 5a oraz uczestnicy zajęć z ekologii wzięli udział w Morskiej Lekcji z MSC. Na podstawie obejrzanego filmu uzupełnili infografikę z ważnymi pojęciami dla zrównoważonego rybołówstwa.

Dowiedzieli się, co to jest przełowienie, przyłów i kwoty połowowe. Dyskutowali nad możliwościami zapobiegania niekorzystnym zjawiskom w morzach i oceanach. Burzę mózgów zakończyliśmy wykonaniem prac plastycznych.

B.Żukowska

Dzień Drzewa

10 października obchodziliśmy Dzień Drzewa. Uczniowie uczęszczający na zajęcia ekologiczne wykonali mapy myśli na temat lasu,  zaznaczyli na nich mieszkańców  oraz podali  jego znaczenie dla przyrody i człowieka. Wykonali również gazetkę na  temat wpływu drzew na nasze życie.

B.Żukowska