Wycieczka do Zamku Królewskiego.

Dnia 28 listopada 2023 r. klasa III b była w Zamku Królewskim na lekcji muzealnej pt. „ W pracowni Jana Matejki”. Uczniowie poznali życiorys, twórczość znakomitego polskiego malarza Jana Matejki i techniki malarskie. Był on artystą, który przedstawiał na obrazach portrety i wydarzenia historyczne. Dzieci pracowały przy obrazach, wcieliły się w postacie z obrazu pt. „ Stefan Batory pod Pskowem”. Było miło i ciekawie.

28 listopada 2023 r. klasa 1c pojechała na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej o tytule: „Król i jego dwór”. Dowiedzieliśmy się kto mieszkał w tym zamku i jak wyglądały poszczególne pomieszczenia. Po lekcji udaliśmy się na spacer po warszawskiej Starówce i zobaczyliśmy kilka najciekawszych miejsc. 

M.T, J.S.