Wycieczka klas 2 i 3 do Ośrodka Edukacji Technicznej.

Ośrodek Edukacji Technicznej Pinokio w Słomczynie jest często odwiedzany przez uczniów naszej szkoły. Klasy 2b i 3b miały możliwość poznać techniki obróbki drewna, narzędzia i urządzenia do tego wykorzystywane oraz utrwalić wiedzę o niektórych gatunkach drzew.  Dzieci dowiedziały się, jak powstają meble, jakich narzędzi używano dawniej, a jakich używa się współcześnie oraz czym różnią się gatunki drewna. Część praktyczna wycieczki polegała na wykonaniu prostych prac stolarskich przy montażu własnej pamiątki ze sklejki tj. organizera na biurko. Wyjazd zakończył się wspólną degustacją przepysznych kiełbasek pieczonych nad ogniem. Dodać trzeba, że swój wyjątkowy smak zawdzięczały one użyciu kilku rodzajów drewna: olchy, brzozy i dębu. Uczniowie zabrali też ze sobą do domu drobne drewniane pamiątki zakupione w sklepiku.
B.M.