Wycieczka klas pierwszych.

Niezwykle ciepły koniec października okazał się idealną porą na wycieczkę do Leśniczówki Paryż w miejscowości Rzy na Mazowszu.

Klasy pierwsze miały okazję poprzez zabawę, zajęcia praktyczne oraz różne aktywności poznać ciekawostki dotyczące lasu, jego ekosystemu oraz mieszkańców, a także gospodarstwa wiejskiego.

Uczniowie ubijali masło w kierzankach.  Mogli przekonać się jak żmudne było w dawnych czasach pozyskiwanie mąki. Mielili ziarno na mąkę w żarnach i piekli podpłomyki. Obserwowali jak na przestrzeni wieków człowiek udoskonalał narzędzia pracy w gospodarstwie.

Oprócz degustacji przez siebie sporządzonych podpłomyków, dzieci biesiadowały poczęstowane przez gospodarzy pieczonymi kiełbaskami, ziemniakami i pączuszkami.

Pobyt umiliły odwiedziny w zagrodzie zwierząt domowych oraz zabawa na terenie leśniczówki i placu zabaw.

B.M.