Wycieczka klasy 5a do Torunia.

W poniedziałek 5 czerwca uczniowie klasy 5a uczestniczyli w wycieczce do Torunia.
Najpierw udaliśmy się do staromiejskiej piekarni, urządzonej na wzór warsztatu piernikarskiego z XVIII wieku, w której piekarz opowiedział historię toruńskiego piernikarstwa. Pod okiem mistrzów własnoręcznie wykonaliśmy pierniki na tradycyjnych drewnianych formach. W drugiej części wycieczki wybraliśmy się na spacer po starówce. Przewodniczka zabrała nas w historyczną owianą legendami podróż, dzieląc się z uczniami wiedzą o miejscowych zabytkach: domu Mikołaja Kopernika, Ratuszu Staromiejskim, Krzywej Wieży, gotyckiej katedrze Św. Janów z dzwonem Tuba Dei oraz Zamku Krzyżackim. 
Wycieczka dostarczyła Uczniom przede wszystkim wiedzy o życiu w historycznym Toruniu, leżącym u styku trzech krain geograficznych, na bursztynowym szlaku. Wyjazd była także okazją do integracji zespołu klasowego.

Joanna Kowalczyk