Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiego projektu MKiDN oraz IK rozdane!

W minionym tygodniu uczniowie klas pierwszych otrzymali Wyprawki Czytelnicze w ramach ogólnopolskiego projektu upowszechniania czytelnictwa, organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Książki.
W skład pakietu wchodzą: Wnuczka antykwariusza – książka autorstwa znanej i cenionej pisarki Justyny Bednarek, przepięknie zilustrowana przez Emilię Dziubak oraz poradnik dla rodziców i opiekunów, mówiący o korzyściach wynikających ze wspólnego czytania. Z poradnika można dowiedzieć się, że „dzieci regularnie czytające dla przyjemności mają większe szanse niż inni uczniowie na skuteczną naukę i osiąganie dobrych wyników w szkole”. Ponadto „dzieciom, które potrafią skupić się na czytanym tekście, łatwiej jest rozpocząć naukę w szkole, bo są mniej podatne na rozpraszające bodźce i łatwiej się koncentrują, np podczas lekcji”.

Życzę dobrej lektury

JK