Zagłosowaliśmy w Ogólnopolskich Wyborach Książek 2024.

W środę 5 czerwca br. uczniowie klas 1-8 oddali swoje głosy w Ogólnopolskich Wyborach Książek, realizowanych przez czasopismo „Biblioteka w szkole” pod szyldem „Fundacji dla Bibliotek”. Wybory w naszej placówce koordynowane były przez nauczyciela bibliotekarza oraz opiekuna samorządu uczniowskiego.
Celem projektu było:
– poznanie preferencji czytelniczych uczniów,
– zachęcie do postawy obywatelskiej poprzez umożliwienie udziału w wyborach o skali ogólnopolskiej,
– wspieranie biblioteki szkolnej jako miejsca aktywnego, zaangażowanego, otwartego na potrzeby uczniów,
– promowanie czytania książek wśród dzieci i młodzieży.
Przedstawiciel SU wyposażeni w karty do głosowania, instrukcję oraz urnę przeszli po klasach w celu zebrania głosów. Następnie głosy zostały policzone, a wyniki przesłane do organizatorów.
Z wynikami szkolnych wyborów oraz relacją można zapoznać się na stronie organizatora:

J.K.