ŻYWA LEKCJA HISTORII.

We wrześniu klasy VIIIa, VIIIb i VIIIc z wychowawcami wyjechały na dwudniową wycieczkę do Lublina i Zamościa. W Lublinie uczniowie mieli okazję zobaczyć  przepiękne Stare Miasto i liczne zabytkowe kamienice. Bardzo ważnym etapem wycieczki był Zamek Lubelski, gdzie w 1569 roku obradował sejm, na którym podpisano akt Unii Lubelskiej. Okrucieństwo II wojny światowej mogli sobie uświadomić  zwiedzając PAŃSTWOWE MUZEUM NA MAJDANKU NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY 1941-1944. Do dzisiaj zachowały się tam  baraki, przedmioty codziennego użytku oraz  budynki krematorium, które milcząco świadczą o tych okrutnych czasach. W Zamościu zobaczyliśmy Rynek Wielki otoczony pięknymi renesansowymi kamienicami, ratusz zamojski, katedrę pw. Zmartwychwstania  Pańskiego i św. Tomasza Apostoła oraz Muzeum Zamojskie. Jesteśmy przekonani, że wiadomości, które zdobyliśmy na trwale zapiszą się w naszej pamięci. Mimo złej pogody wycieczka okazała się atrakcyjną lekcją historii.
M.O.